Artur Janus z PSP nr 19 z laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

2

23 kwietnia uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 Artur Janus zdobył tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Organizatorem Olimpiady był Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Artur Janus, uczeń klasy 8 f Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19 jako jedyny reprezentował szkołę, miasto i województwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. W rewelacyjny sposób poradził sobie z poprzednimi zadaniami, dzięki czemu mógł wziąć udział w etapie centralnym.
Ostatnia część olimpiady wymagała od uczestników ogromnej wiedzy z zakresu literatury i języka, wykraczającej ponad podstawę programową szkoły podstawowej. Jury stanowili pracownicy Instytutu Badań Literackich PAN, nauczyciele akademiccy uniwersytetów, nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Artur, jak sam mówi, posiada szeroki wachlarz zainteresowań: od literatury, poprzez historię i muzykę, na grafice i grach komputerowych kończąc, jednakże jego największymi pasjami są język polski i angielski. W wolnych chwilach czyta książki, szczególnie fantastycznonaukowe, tworzy projekty graficzne i chętnie gra w gry komputerowe.

2 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla chłopaka,bardzo szczere,to się liczy w życiu a nie polityka,sport itp pierdoły.
    Powodzenia i tak trzymać,mądrzy ludzie kształtują świat.

Skomentuj