Apel radnych PiS w sprawie strajku kobiet: domagają się wyjaśnień i ukarania inicjatorów

148

Podczas dzisiejszej sesji rady powiatu radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości wygłosili apel dotyczący ostatnich wydarzeń związanych ze strajkiem kobiet w naszym mieście. Wzywają do wyjaśnienia okoliczności, w jakich prowadzone były manifestacje oraz ukarania uczestników, którzy ich zdaniem dopuścili się profanacji symboli religijnych.

Poniżej zamieszczamy apel radnych nadesłany do naszej redakcji:

148 KOMENTARZE

 1. „Są manipulowani w sposób niedopuszczalny”, dobre sobie. Rozumiem że pranie mózgu w TVP za pieniądze podatników to manipulacja która wyjdzie młodym ludziom na dobre. Banda hipokrytów. Ludzie wychodzą na ulice bo już mają dość tych nieudolnych rządów pseudo-katolików, którzy od innych wymagają a sami prezentują poziom równy zeru.

  • Zostań przy oglądaniu antypolskiej pseudostacji tvnPO24. Tam to dopiero jest sianie nienawiści i rycie ludziom beretów. Za platfusów to dopiero mieliśmy udolne rządy na zielonej wyspie. Nic nie potrafili zrobić dla ludzi. Dobrze, że to dziadostwo już nie rządzi, bo by rozgrabili tą Polskę. A jakby coś zostało to by zlikwidowali. Chyba zahibernowany byłeś w tym czasie albo latałeś z pieluchą na odwłoku jeszcze.

   • Ile ci płaci towarzysz jarosław za pisanie w kółko tych samych bzdur? Widać że ta zielona wyspa dobrze cię przeorała skoro masz takie nastawienie. Trzeba było iść do pracy a nie czekać aż socjal i 500+ spadnie z nieba. Prywatyzowanie szpitali byłoby lepszym rozwiązaniem bo w tym momencie to jest umieralnia. Strach pomyśleć jak coś się stanie komuś bliskiemu bo służba zdrowia ledwo dyszy.

     • W żaden merytoryczny sposób nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi. To znaczy że brakuje ci argumentów i jedyne co potrafisz to szczekać. Idiotyzmy to ci tłucze do głowy TVP pokraczny staruchu.

     • Dlaczego wyzywasz TW Balbinę? To nie jego wina, że jest taki wysoki inaczej i że zęby mu się psują… I to wcale nieprawda, że bielizny nie zmienia – bo zawsze przed Bożym Narodzeniem wkłada nowe majty!

  • Bardzo dobrze napisałeś cytuję „Ludzie wychodzą na ulice bo już mają dość tych nieudolnych rządów” – dobra kobiet są podczas tych pseudo strajków na drugim miejscu to tylko czysto polityczne zagrywki. Że Pan nie jest katolikiem (bo tak sądzę widząc to co Pan pisze) to nie znaczy, że inni nie są i nie chcą bronić symboli katolickich przed tymi wandalami.

   • Jestem katolikiem, ale nie na pokaz. „Dobro w sercu wypisane miej, a nie na koszulce”. Nie jestem za tym żeby podczas tych strajków niszczyć symbole katolickie, pomylił mnie Pan z lewicą. „Pseudo-katolicy” w mojej poprzedniej wypowiedzi odnosi się do polityków PIS którzy wycierają sobie mordę słowami o Kościele, a naprawdę mają kochanki, oszukują i kradną. Od innych wymagają, a sami nie są wzorem. Nie widzi Pan tej hipokryzji?

   • Njlepsze państwo pewnie było na zielonej wyspie ryżego. Kazał ludziom zaciskać pasa tylko. I tyle miał do powiedzenia przywódca stada platfianów. Wtedy to kraj się rozwijał. To był raj i dobrobyt dla zwykłych ludzi. Ockij się w końcu z tego letargu.

    • No nie, lepiej zadłużać Państwo i kolejne pokolenia bo pisiorki chcą mieć ładne drogi i socjal wywalony w kosmos. Nie przyszło ci do tego pustego łba że skoro było jak było to dlatego że NAS NA TO NIE STAĆ? Żyjemy ponad stan na koszt przedsiębiorców – wołów pociągowych tego kraju, jak to je*nie to nie będzie żadnego socjalu i inwestycji. A ty bezproduktywny śmieciu jeszcze żądasz więcej. WSTYD!

     • Lepiej żyć w skarajnym ubustwie jak ja twoich pupili. Najlepiej żeby nie mieć czego do gara włożyć. Do życia ponad stad to jeszcze długa droga, przez to dziadostwo wcześniejsze przez wiele lat. Śmiecia to masz ciuliku na głowie tumanie.

 2. Prawidłowo. W obliczu tak zaawansowanego stanu pandemii, organizowanie takich protestów jest conajmniej nieodpowiedzialne. Mam nadzieję że organizatorzy zostaną surowo ukarani.

 3. Trafione w punkt. Nie jestem zwolenniczką PiS, ale tu mają rację. Młodych ludzi, w dużej ilości nastolatków opanowało jakieś zezwierzęcenie. Wrzaski i bluzgi słychać było na odległość, a to że pozwolili na takie zgromadzenie w czasie szalejącego wirusa, to sprawa do prokuratury.

 4. Kto ich wybrał?

  Policjancie ministrancie, pobij proboszczowi w aucie!

  Idę na strajk kobit.
  Mniej się narażę na covid.
  Sokowirusa z wirówki.
  Niż pały pleców i główki.
  Przyparafialne draństwo.
  Zawłaszcza moje państwo.
  Lepsi ci rozmodleni.
  Niż ci dobrze szkoleni.
  Bóg im poczyna dzieci.
  A ksiądz lednicko przeleci.
  Bo co z pana poczęte.
  Przyparafialnym święte.
  Umysłowy potworek.
  Rozumek skrywa rozporek.
  Nie chcę z władzą wujową.
  By państwo było z głową.
  Dlatego kobiety popieram.
  I po porostu uwielbiam!

  2020-11-24 almagus

 5. Zacznę od tego ,że PIS dzieli Nasze społeczeństwo. To PIS nawołuje do nienawiści. Kto użył sił policji przeciw protestującym, a najpierw rozpętał wojnę z kobietami ? Kto wysyłał tajniaków czy najpierw kiboli ? Ostatnio byłem zdziwiony kiedy w mediach pokazali kapelana narodowców (kiboli) czyli regularnych bandytów. Czy to jest zgodne z naukami kościoła na które PIS się powołuje ? O.Rydzyk, ks,.Oko i tak można wymieniać ,czy to są osoby , które powinny być nazywane duchownymi i nauczać praw wiary ? PIS to hipokryci. Tam nic wspólnego nie ma z Chrześćijaństwem i do tego przestrzeganiem prawa, a już nie wspomnę o sprawiedliwości.
  Natomiast radni powinni zająć się sprawami społecznymi bo chyba do tego zostali powołani ,a nie pilnowania interesów partii. …. A to pismo to jakieś brednie „kościół autorytet moralny”…, ” skutecznie wyprowadził nas z totalitarnego systemu komunistycznego”…, morderstwa na nienarodzonych Polakach”… Kto to napisał ?…. Gorzej jak za PRL-u.

  • o prosze, następny „znawca” Kościoła się znalazł, który wie, którzy księża są „właściwi” a którzy „niewłaściwi” ….
   A tak, przy okazji, Katolicy to też ludzie i nie zdziwcie się, że w obliczu waszej oszalałej agresji zamiast nadstawiania drugiego policzka mogą przypomnieć sobie Stary Testament, a tam już oko za oko, ząb za ząb….

  • Udaj się na leczenie, bo już ci mózg wyżarło od tych bzdur. Włącz sobie tvnPO24, to posłuchasz kto nawołuje do nienawiści 24 godziny na dobę. Jad się sączy bez przerwy. Chyba za dużo wosku masz w uszach jak nie słyszysz. I posłuchaj sobie tych oszołomów z lewizny i platfusowa, co wygadują a raczej jak drą japę, bo chyba cię rzeczywiście przytkało.

  • Wystarczy przeczytać sobie teraz wszystkie wypowiedzi ludzi pod tym artykułem. Wniosek jest taki jak już wyżej pisałem-społeczeństwo jest skłócone. Wyznawcy PIS-u są już tak zaślepieni ,że nie zauważają rzeczywistości. Myślą ,że mają monopol na prawdę i wiedzę. Kłócą się ze wszystkimi przeciwnikami nawet nie mając żadnych argumentów. Wówczas rzucają przysłowiowym mięsem. I to są ludzie którzy nazywają siebie katolikami. Nie jest wam wstyd ? Przecież to kto w co wierzy i jakie ma poglądy polityczne powinny być prywatną sprawą każdego człowieka. A nie wywlekać to publicznie i to w sposób ordynarny i chamski.
   Gdyby PIS był uczciwy w zamiarach nie zrobił by kobietom takiego psikusa. Teraz kobiety ,a następnie w ogóle społeczeństwu, a na to nie można się zgodzić.

 6. Różnica pomiędzy TVP a Panią z Liceum na zajęciach jest taka, że TVP można wyłączyć, a Pani ma poczucie, że jej nie można, bo to od niej zależy ocena naszych pociech, nawet jak sama robi niewiele i jest w tym bezkarna. Koszmarna ta Pani, wiecie już o kim mowa?

 7. Przeczytajcie dokładnie ten apel PISIORÓw..
  Jakim on jest napisany językiem , pełnym pogardy , nienawiści i klamstw..! Co to ma być za sformułowanie ” pełzający ” ulicami miasta ? Chyba że jak chodzicie się podlizywać to nie na kolanach tylko Pełzacie jak robaki za swoim prezesikiem ,który żyje dalej w bajce w której kiedyś zagrał wraz z bratem ( o dwóch takich co ukradli księżyc ) i nie ma pojęcia o normalnym życiu w tym kraju..Ten cały apel jest napisany w celu zastraszenia uczestników i spacyfikowania ich poglądów…tak jak to ostatnio robi pseudo policja…nie straszcie bo to powoduje we mnie jeszcze większą determinację i utwierdza , że czas na zmianę…
  Policja ma karać za co ? Za chodzenie po przejściach dla pieszych ? Czego jeszcze chcielibyście zabronić ? Wam się w głowach poprzewracało i chcecie powrotu komuny w wasxym wydaniu…będziecie nam reglamentować życie…precz..
  J B Ć pis

 8. Strajki kobiet pomijając kwestie polityczne są „be” ze względów na sytuację z Covid ale już Marsz Niepodległości był cacy i Covidu nie szerzył. Caly PIS Kali ukraść krowe dobrze Kalemu ukraść krowe źle. Żebym nie był posądzony o stronniczość to jednak i PISowi coś się udaje np. nowy wiceminister finansów, skuteczne tworzenie podziałow w społeczeństwie czy rozpoczęcie procesu (oby nieudanego) wycofywania Polski z UE. Do tego beznadziejnie nijaka PO i mamy dramatyczny obraz dzisiejszej Polski. Dwie alternatywy: emigracja albo rewolucja (oby bezkrwawa)

 9. Tzw. suwerenowi pod rozwagę, przepiękny wiersz Ryszarda Grosseta – Dama Banalna

  Znam pewną damę banalną
  w niemodnej chodzi odzieży,
  urodę ma nienachalną,
  na sławie Jej nie zależy.
  I chociaż nieraz Ją „walną”
  ci , których zawsze jest racja,
  uwielbiam damę banalną.
  Na imię Jej DEMOKRACJA.
  Chociaż Jej „łatki” przypina
  niejeden mędrzec „z awansu”,
  choć mówią o Niej, że świnia,
  że doszło do mezaliansu..
  że jest „betonu” ostoją,
  że nie rozumie problemu,
  chyba się troszkę Jej boją,
  choć tylko licho wie czemu.
  Niekiedy u owej damy
  furia się budzi prawdziwa
  gdy ją „buraki” i chamy
  chcą ordynarnie wykiwać.
  Uwielbiam damę banalną
  i nie odmawiam Jej racji
  gdy sztandar nad Nią łopocze
  pod sejmem na demonstracji.
  Nie patrzę Jej do paszportu,
  lecz jednak przyznać to muszę
  jest Polką „gorszego sortu”
  I trochę grecką ma duszę.
  Uwielbiam damę banalną
  wciąż się radując serdecznie,
  że ludzie się do Niej garną
  i życzę, by ŻYŁA WIECZNIE.

 10. A gdzie owi Radni PISolandu byli jak protesty były?? Pochowali się ja szczury w kanałach!! Dla czego nie wyszli na ulice, przeciwstawić się protestowi? A teraz jak troche ucichło bo rzad PISowski postraszył brakiem jakiejkolwiek wolności w tym kraju,grożąc wiezieniami, wysokimi karami to teraz szczury wychodzą z kanałów i ponownie podsycaja ogień by doprowadzić kraj Polski do wojny domowej bo taką ma wizję skurdupel mały a jego fanatycy już mu na rozkaz służa!!. Żenada co za rząd partaczy i idiotów rządzi tym krajem

  • Smaruj do Brukseli i się wypłacz w rękaw swojego ryżego guru. Partacze to już zwijali kraj jak byli przy korycie. Ale to już pszeszłość.

  • Myślę, że nie powinniśmy donosić na tych nauczycieli.
   Skoro są tacy odważni, zdesperowani i przekonani do swoich racji, to może sami niech się ujawnią?
   Ale z drugiej strony, jako funkcjonariusze publiczni, powinni powstrzymać się przed ujawnianiem swoich prywatnych poglądów publicznie. Niech się zastanowią jak czują się ci uczniowie, którzy nie podzielają ich poglądów.
   Wg mnie taka postawa świadczy o dużej niedojrzałości takiego nauczyciela czy samorządowca.

 11. Powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa wysłać do prokuratury rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu zapomnieli zrobić radni z PIS-u.

 12. Kompromitacja radnych PiSu, zresztą czego się po nich spodziewać. Totalni dziadersi. Mam nadzieję że dostaną solidną ripostę od pani Nowosielskiej i PO.

 13. weszli na prywatny teren parafii. Łooooooboze, to ja chodzem co niedziela na prywatne tereny? No nie wiedziałem. Dobrze że wpuszczają jeszcze. Aha do koszyczka muszą zbierać, to wpuszczają bez problemów.

 14. PiS’owcy – weźcie się do racjonalnej pracy, nikt wtedy nie będzie protestował. Zdaje się, że tak chcecie ludziom zrobić dobrze, że aż im wychodzi bokami. Głupi ten lud nie rozumie Prezesa i tego jak on dobrze chce dla Polaków.
  Dyktatorzy wszystkich krajów kończą podobnie: w niełasce.
  Ciekawe czasy, padają ikony, spadają ludzie z pomników, a pandemia pokazała kto i co jest potrzebne na świecie.

  Brawo młodzież, jesteście przyszłością, urządzajcie świat dla siebie, strącajcie stetryczałych staruchów z piedestałów !!!

 15. Panie, toż to wichrzyciele. Zamiast siedzieć w domach to ci na jakeś marsze chodzą. Panie, tak nie można i trza z tym skończyć, panie. Dobrze że w mieście są tacy pobożni ludzie jak dwaj Andrzeje błogosławieni i Błogosławiony Jerzy i Sebastian ewangelista (św. Seba). A co inni? Co ich rodziny? Czemu nie poparły tego? Nie widziały? A może kręcą z tymi co chodzili. To też trzeba zbadać, bo to bardzo podejrzane.

 16. Co za **** pisał ten apel? „Prawo Boże”, „nienarodzeni Polacy” , a co z nienarodzonymi innymi mieszkającymi na terenie waszego apelu?
  Już wolę nienarodzonych, niż was narodzonych.

   • być może, ale to nie zmienia faktu, że ci 4 są ofiarami oglądania TVPis.
    PS. Miałeś wynieść śmieci i wygrzebać mi jakąś glizdę.

     • myślał indyk o niedzieli a w sobotę stracił cnotę. To o tobie. Gile z nosa wiszą do samych pazurów. No i ta czerwień na łbie. Cały indor. Wszędzie się wtrąca.

   • Zerknijcie FB nauczycieli budowlanki to zobaczycie ciekawe i kolorowe treści, szczególnie aktywny jest Sylwek. Kurotorium i służby może pooglądają tą pracowitą „twórczość” i oceni jej jakość.

 17. Byłem na manifestacji, miałem, tak jak wszyscy, maseczkę cały czas na ustach i nosie. Czy doszło do obrazy uczuć religijnych? Zdecydowanie NIE. Wyszliśmy na ulice aby wspomóc protestujące kobiety ale i zaprotestować przeciw obecnej władzy. Jednym z kartonowych haseł, które najbardziej spodobało się były słowa wygłoszone w 1918 roku przez Józefa Piłsudskiego, który po powrocie z Magdeburga w te słowa zwrócił się do nowo powstałego Rządu:” Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić”. Jakże aktualne.

 18. Lewactwo chce zamachu stanu i wykorzystuje ludzkie emocje. Katolicy i patrioci są zaniepokojeni, że do swych brudnych gierek, lewaki świadomie nakłaniają nastoletnie dziewczęta i pod płaszczykiem protestów (może i słusznych) wykrzykują wulgaryzmy i dewastują mienie. Im tu nie chodzi o kobiety i ich problemy, tylko o obalenie rządu, a bezwolni naśladowcy i żołnierze wychodzą tłumnie i bezrefleksyjnie na ulice w czasie pandemii. Dobrze napisali, a was to wkurza, że wyłuszczyli wam prawdę.

 19. Przykro mi widząc pod tymi pierdoletami podpis Jerzego Pałysa miałem go za uczciwego chłopa. Lachowicz i Krebs to hipokryci a Szklarczyk chłopek roztropek ze wsi.

 20. Normalnie pisiorowskiej zarazie poprzewracało się całkiem w tych pustych głowach,rozliczyć,ukarać przykład idzie z góry,dobrze że nasi policjanci mają więcej oleju niż warszawska hołota bo do niejednej tragedii mogłoby dojść na mieście.

 21. Nauczyciele i samorządowcy mają status pracownika państwowego i w przypadku prawomocnego wyroku w sprawie umyślnego przestępstwa nie mogą pełnić swoich funkcji.
  Policja powinna skierować sprawę uczestników tych nielegalnych manifestacji do sądu.

 22. Podsumowując, nieważne czy jesteś wierzacy czy nie ,czy popierasz PIS czy inny klub JEST ZAKAZ ZGROMADZEŃ, po drugie wymagasz szcunku to sam szanuj czyjeś wartości. POPIERAM

 23. Jak miło czytać ten żałosny skowyt POpapranych towarzyszy. Już z …Urzędu sygnał padł…no i służalcze podnużusie dworu zajęły miejsca przy klawiaturach. Boli? Prawda w oczy kole? Dobrze napisali. Nawet nie porównujcie tego obłąkańczego pędu i spędu do Marsza Niepodległości, bo to „pełzanie” nie ma z nim nic wspólnego. Wrzeszczące, wulgarne dziewuchy i ich koledzy chciały zaistnieć. No to zaistniały. Ilu członków swoich rodzin POzarażali? Prawdy nie POwiedzą i nie przyznają się. Bagnet na broń… Urrrra. Może dość już tej głupoty frustratów i ich „POchodów”, szczególnie teraz?

 24. Bardzo dobrze, popieram, w końcu jakiś ruch prawicy! Może Pani Prezydent się wypowie, kogo firmowała swoją obecnością na tych marszach!!! i jaki dawała przykład swoja postawą, jakie hasła wspierała na transparentach ! Bulwersujące !!! Nie godne urzędnika Państwowego !!!

  • Jakie hasła? Lempeciarskiego chowu typu wy……ać. Wierchuszka miasta w takich sPOntanicznych spacerach brała udział i to POpierała.

 25. To katolikom i patriotom już w tym kraju nie wolno wygłaszać swoich poglądów, manifestować, protestować i krytykować? Tylko wam ….. wolno. Hipokryci. Kto nie zgadza się z waszym zdaniem, jest odsądzany od czci i wiary. Kim wy jesteście, że uzurpujecie sobie takie prawa. Żyjcie, róbcie co chcecie i dajcie żyć innym. Dość tego brukselskiego plugastwa.

 26. Ekscytujecie się słusznym apelem radnych, Wylewacie swoją frustrację i ich krytykujecie, a tu WASI towarzysze i WASZA władzunia „uszczęśliwia nas kolejnymi podwyżkami. Cyt: „Będzie podwyżka opłat za odbiór odpadów. 1 stycznia Czysty Region wprowadza nowe stawki”. I co? Jest ok, bo to WASI? Hipokryci!

 27. Jak w tym mieści ma być dobrze jeśli od lat rządzi nim komuna, a po wpisach obrońców dawnego systemu widać, że jeszcze porządzi? Podnosicie jazgot, bo inni mają inny pogląd na tę samą sprawę. Wam wolno, a im nie? Ludzie, opamiętajcie się, bo zajdziemy wszyscy w ślepy zaułek nienawiści. Nie przestrzeganie obostrzeń i manipulacja młodzieżą odbiję się czkawką. Szkoda, że wszystkim, a nie tylko wam.

 28. Zgadzam się z tymi członkami PiS należy natychmiast ukarać winnych tych demonstracji, kiedy więc i w jaki sposób zamierzacie postawić przed sądem Jarosława Kaina Kaczyńskiego i mgr Przyłebska włascicielke TK

 29. Pisowskie kundelki komentują coś, czego nawet nie przeczytały. Zanim zaczniecie ujadać, zapoznajcie się najpierw z tekstem. I niech ktoś mi wytłumaczy czego konkretnie dotyczy punkt 2?

 30. 4 odszczepieńców z rady powiatu cierpliwie czeka na pochwałę z centrali. Pamiętam jak Szklarczyk był pośmiewiskiem całego liceum. 30 lat minęło a on dalej jest pośmiewiskiem. Ale teraz całego powiatu

  • Szklarczyjka draniu zostaw w spokoju. Gamoniu zeżryj sobie wiązkę siana to ci przejdzie, przegrany pokemonie jeden. Zostaje ci tylko skowyt do księżyca. Wygrajcie wybory jak mówił wasz idol Niesioł. A teraz nos i gębę w kubeł i wypełniać zasady demokracji w/g zjednoczonej prawicy. Hucpy nie pomogą, Polacy są mądrym Narodem, a z waszymi hasełkami Narodu nie podburzycie i dadzą sobie z nimi radę

  • Andrzej walnij sobie setę i daj spokój Sebastianowi. Pilnuj lepiej swojej roboty, bo jest z tym różnie.
   Są różne opinie i ludzie wiele mówią. Niektórzy nawet są nerwowi i chcą jechać do Opola do służb.

 31. On jest teraz z wyboru mieszkańców gminy Reńska wieś drugą kadencje radnym, powiatowym szanowanym i docenianym, a ty gamoniu z przegniłem mózgiem ideologią lewacko, pokemonowską i lgbt kim jesteś? gnojowiskiem rynsztokowych ideologii, Spadaj do kloaki asie owego jak padosz nowoczesnego” nurtu” edukacji liceum w Koźlu. Gamoniu opamiętaj się i proś opatrzność o litość, bo o rozum i zdrowie jest już za późno. Koło pana Szklarczyka nawet nie jesteś, gangreno polityczna wart stanąć koło niego, bo śmierdzisz zgnilizną polityczną rodem z PRL-u czy nawet ZSRR-u

 32. Andrzej walnij sobie setę i daj spokój Sebastianowi. Pilnuj lepiej swojej roboty, bo jest z tym różnie.
  Są różne opinie i ludzie wiele mówią. Niektórzy nawet są nerwowi i chcą jechać do Opola do służb.

 33. Tekst apelu na poziomie tragicznym. Jak jego autorzy. Jeden bełkot. 4 pajaców pisowskich na siłę chce przypunktowac prezesowi. Ale on wami gardzi tak jak Dudą.

Skomentuj