Apel do właścicieli psów, aby trzymali je na smyczy. W Sylwestra doszło do wypadku

12

W Sylwestra w Kędzierzynie-Koźlu doszło do niecodziennego wypadku. Pies, wbiegł w kobietę jadącą rowerem.

Sylwestrowe wybuchy petard to ogromy stres dla czworonogów. Spanikowane zwierzęta często po prostu zaczynają uciekać. Tak mogło być również w Sylwestra w rejonie hali sportowej W Azotach. Pies wbiegł w rowerzystkę. Był puszczony wolno – bez smyczy.

O tym zdarzeniu poinformował nas syn kobiety, który apeluje do właścicieli psów, aby trzymali je na smyczy. Skutki wypadku niestety są bardzo poważne. Rowerzystka ze złamaniami trafiła do szpitala, konieczna jest operacja.

Właściciel psa był w Kędzierzynie-Koźlu przejazdem. Zdarzenie zostało zgłoszone na policję.

12 KOMENTARZE

 1. Niefrasobliwość pańć musiała się skończyć wypadkiem. Ścieżki rowerowe u nas służą głównie jako psie wybiegi i toalety,a rowerzysta,gdy zadzwoni albo krzyknie na właściciela biegającego luzem psa,spotyka sie z oburzeniem,bo przeciez piesek nie gryzie.Też kiedyś zleciałam z roweru,bo wplątaly mi się pod koła trzy słodkie szczeniaczki.A pańcia moje niezbyt ,przyznaję,uprzejme odezwanie skwitowała:chora kobieta,nienawidzi zwierząt!Gdyby straż miejska kasowała po dwadziescia złotych od każdego pieska biegającego bez smyczy ścieżką rowerową wokół Piastów,zanotowalaby znaczne zyski.Rozumiem,że zwierzaka trzeba wyprowadzić,ale wypadałoby mieć nad nim kontrolę.

   • Jak wspomnieliśmy, zasady ruchu drogowego stanowią jasno, że nie można jeździć rowerem po chodniku. Są jednak wyjątki. Rowerzysta może jechać chodnikiem, gdy:

    opiekuje się dzieckiem do lat 10 kierującym, a dziecko to samo kieruje rowerem;
    szerokość chodnika wzdłuż drogi, po której ruch pojazdów jest dozwolony z prędkością większą niż 50 km/h, wynosi co najmniej 2 m i brakuje wydzielonej drogi dla rowerów oraz pasa ruchu dla rowerów (te warunki muszą być spełnione łącznie)
    warunki pogodowe zagrażają jego bezpieczeństwu na jezdni (śnieg, silny wiatr, ulewa, gołoledź, gęsta mgła).
    (…)

  • Straż miejska? Gdzież oni są? Wykonują zalecenia wojewody. Czyli czynią patrol statyczny za pływalnią inchalując się cygaretem. Jak już są w terenie. Rozwiązać to towarzycho dogorywające w nudzie do emerytury – w nowym roku. A pieniądze przeznaczyć na schronisko dla zwierząt. Tego życzę mieszkańcom.

 2. W roku 2022nalezy brac sie za te czworonogi ,a bardziej ich wlascicieli. Wszystko obsrane na wozku sie nie da jezdzic, psy bez smyczy cz bez kagancow ,wyprowadzanie pod bloki i szczekanie ujadanie, ja szanuje bie strzelam w sylwestra a Ty psa nie mozesz dopilnowac??

 3. Niestety wielu właścicieli puszcza pieski same. Głupota ludzi nie zna granic, one mają swój instynkt a gadka że małe nic nie robią to debilizm, czy ugryzie mały czy duży tak samo boli. A winą trzeba obarczać włacicieli a nie zwierzaki

 4. Po pierwsze to był apel o niestrzelanie petardami ze względu zwierzęta. Po drugie pies niekoniecznie był bez smyczy mógł zerwać się z niej ze strachu.

 5. Dla mnie, każdego roku, najbardziej radosną chwilą, jest noc sylwestrowa i wszelkie poprzedzające ją „próbne” wystrzały fajerwerków, a szczególnie meritum… tego dnia, czyli godzina dwunasta – bezcenna jest świadomość, że w tym momencie, wasze zapchlone burki, dostają świra i w trakcie panicznej ucieczki pod szafę, po drodze roznoszą fekalia – i dobrze wam tak. Żeby wam wszystko w domu zafajdały, jako i wy, osiedlowi psiarze, swoimi burkami, zasry-acie nam osiedla. Pies was lizał… albo wy psa, będziecie lizać? – sam już nie wiem. Zresztą i tak wśród was jest sporo zoofilii – także, nie wiadomo kto komu, dobrze robi.

 6. Kędzierzyńska patologia się odzywa,wiadomo że wypadek się może zdarzyć bo piesek latał bez smyczy.Ale żeby od razu atakować wszystkie wolno biegające psy.Ja specjalnie do lasu chodzę żeby psiaka spuścić,ale tam również jest problem.I cale miasto możliwości(czytaj konfidentów)od razu dzwoni na służby.Masakra jak tu żyć

 7. Straż Miejska nie reaguje na pieski bez smyczy,czemu się nie dziwię bo ich wlaściciele agresywnie reagują na zwrócenie im uwagi.
  …..Panie szanowny,przecież ten piesek to anioł,w życiu nikogo nie ugryzł,a za chwilę piesek jeb i pani nogę prawie odgryza,ale to nie jego wina,przecież to anioł….

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj