Antonina Miraszewska najlepsza na Międzynarodowym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Walcach

1

Ma zaledwie 12 lat, a na swoim koncie całkiem sporo sukcesów wokalnych. Antonina Miraszewska z Kędzierzyna-Koźla zdobyła pierwsze miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Piosenki Dziecięcej w Walcach.

Antonina Miraszewska to młoda wokalistka Studia Piosenki przy MOK w Kędzierzynie-Koźlu, która może pochwalić się pięknym głosem, co doceniono na wielu festiwalach. Pierwszą instruktorką dziewczynki była Justyna Sikora ze studia piosenki Miejskiego Ośrodka Kultury, a od 3 lat szlifuje swój warsztat pod okiem młodej i zdolnej instruktorki Hanny Posid.

Antonina od początku roku szkolnego zbiera nagrody. We wrześniu znalazła się w finale Ogólnopolskiego Festiwalu „Wygraj Sukces” w Tarnobrzegu i zdobyła wyróżnienie za piosenkę „Mruczy winyl”. W listopadzie przypadło jej pierwsze miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Piosenki w Walcach, tego samego dnia wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Kielcach. Tam również dostała się do finału i wyśpiewała wyróżnienie. Najświeższy sukces Antonina odniosła na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Kozielskiej Scenie Debiutów. W swojej kategorii wiekowej zdobyła 3 miejsce.

Tosia śpiewa i występuje solo, jak również z grupą swoich rówieśników ze Studia Piosenki w zespole Farijao. Wiąże swoją przyszłość z muzyką, dlatego w tym roku została również uczennicą Szkoły Muzycznej nr 1 w klasie fortepianu. Choć nie ma wiele wolnego czasu, chętnie angażuje się w akcje społeczne i jest wolontariuszką Caritas. Regularnie bierze udział w imprezach miejskich jak również przeglądach, konkursach i festiwalach w całej Polsce – mówi Katarzyna Miraszewska, mama Antoniny.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj