Angielski, niemiecki, alpaki, basen i nauka w małych grupach. Takie warunki oferuje przedszkole Espero

0

W tym przedszkolu dzieci uczą się języków od najmłodszych lat. Mają opiekę psychologa, fizjoterapeuty, chodzą na basen i na spacery z alpakami. O ofercie przedszkola oraz o tym, jak ważna jest inwestycja we wczesną naukę języków obcych, opowiada Magdalena Szykuła z Przedszkola Espero.

W państwa przedszkolu dzieci uczą się trzech języków obcych?

– Chciałabym podkreślić, że jest to nauka przez zabawę, czyli coś, co najlepiej sprawdza się w przypadku maluchów. Dzieci mają kontakt z angielskim przez cały dzień, a dodatkowo raz w tygodniu mają zajęcia z języka francuskiego i niemieckiego.

Nasze przedszkole daje możliwość obcowania z językami obcymi dzieciom już od trzeciego roku życia. Dzieci nie tylko bardzo szybko przyswajają nowe słownictwo, ale też zwiększają swoje ogólne umiejętności językowe. Dzięki naszym zajęciom nabierają pewności siebie, a to daje gwarancję, że dziecko poradzi sobie z językiem zarówno w szkole, jak i w życiu zawodowym, jeśli tylko będzie chciało kontynuować edukację – zaznacza Magdalena Szykuła.

Rodzicie bardzo doceniają małe grupy przedszkolne?

– Zgadza się, do naszego przedszkola może łącznie uczęszczać tylko 13 dzieci, które podzielone są na dwie grupy: 4-5 oraz 3-latków. Każda z grup posiada swojego wychowawcę, a praca z kilkorgiem dzieci w grupie daje nauczycielowi naprawdę wiele możliwości do indywidualnej pracy z każdym dzieckiem.

Czymś co oprócz języków obcych wyróżnia przedszkole Espero są zajęcia z alpakami?

– Chyba jako jedyni w najbliższej okolicy możemy zaproponować tego typu zajęcia w ramach edukacji przedszkolnej. Nasze dzieci regularnie co dwa tygodnie widują się z alpakami i naprawdę nie mogą się doczekać następnego spotkania. Wychodzą z alpakami na spacery, a kiedy jest gorsza pogoda to spotykają się z nimi w przedszkolu i na tarasie.

– Alpaki to bardzo spokojne zwierzęta, które dzieci uwielbiają i które pomagają przełamywać im różne bariery. Oprócz nauki szacunku i właściwego podejścia do zwierząt, kontakt z alpakami pomaga dzieciom w integracji sensorycznej. Zajęcia prowadzone są przez terapeutę i psychologa dziecięcego Karolinę Gerke -Szyndzielorz z firmy Moje Alpaki.

Czy są jeszcze jakieś dodatkowe zajęcia?

– Oprócz nauki języków i realizacji ogólnego programu nauczania, nasi nauczyciele prowadzą eksperymenty chemiczne oraz oswajają dzieci z matematyką, tak aby dzieci nie bały się tych przedmiotów w szkole. Ponadto mamy regularnie rytmikę, naukę czytania globalnego metodą Domana oraz zajęcia kulinarne. Stawiamy też mocno na pobyt na świeżym powietrzu i staramy się spacerować w każdą pogodę. Bardzo blisko przedszkola znajduje się największy w mieście plac zabaw przy ulicy Kośnego, a oprócz tego do dyspozycji mamy duży przedszkolny taras.

 

Zapewniacie państwo kompleksową ofertę opieki nad dziećmi, również poprzez dostęp do specjalistów?

– Staramy się, aby nasza oferta  była pełna, tak aby rodzice po przedszkolu nie musieli jeździć na dodatkowe i płatne zajęcia. Właśnie dlatego nasze dzieci mają zapewnioną stałą opiekę logopedyczną, psychologiczną, a współpracująca z nami fizjoterapeutka, cyklicznie sprawdza dzieci pod kątem wad postawy. Wszystko po to, aby wychwycić problemowe obszary i żeby jak najwcześniej uruchomić zajęcia wspomagające. Nasi nauczyciele są również przygotowani do pracy z dziećmi bardziej wymagającymi i jako przykład podam, że opiekujemy się również dziećmi z zespołem Aspergera. (Dzieci posiadające orzeczenie są zwolnione z czesnego).

Przedszkole Espero stara się o certyfikat jakości?

– Jesteśmy w trakcie procedury certyfikacyjnej w ramach ogólnopolskiego programu „Partnerskie Przedszkole”. Musimy obecnie udokumentować nasze działania oraz to, co nas wyróżnia i jeśli wszystko się uda, to wkrótce będziemy mogli się pochwalić takim certyfikatem.

W jakich godzinach jest otwarte przedszkole?

– Rodzicie mogą przyprowadzać dzieci na godzinę 6:30 i odbierać je do 16:30.

 Wszystkich szczegółów na temat tegorocznego naboru do Przedszkola Espero można dowiedzieć się pod numerami telefonów: 77 4838325, 721 298 977.

Niepubliczny Językowo-Naukowy
Punkt Przedszkolny Espero

Ul. Gajdzika 6, 47-232 Kędzierzyn-Koźle

Adres biura: al. Jana Pawła II 17/1

Godziny otwarcia biura:

Poniedziałek – Piątek 10:00-17:00

Tel.: 77 4838325

http://przedszkole-espero.pl/

https://www.facebook.com/esperoszkola/

e-mail: biuro@szkola-espero.pl

 

 

Skomentuj