Andrzej Duda wygrywa na Opolszczyźnie, w Kędzierzynie-Koźlu górą Rafał Trzaskowski

72
Andrzej Duda zwyciężył w województwie opolskim i w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim. W Kędzierzynie-Koźlu lepszy wynik uzyskał Rafał Trzaskowski.

Opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego opublikowała oficjalne wyniki wyborów prezydenckich w naszym regionie. Na Opolszczyźnie, jak i w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim najwyższy wynik spośród wszystkich kandydatów osiągnął urzędujący prezydent Andrzej Duda. Jeśli przyjrzeć się wynikom uzyskanym w samym Kędzierzynie-Koźlu to na szczycie listy znalazł się Rafał Trzaskowski.

Gorący niedzielny wieczór wyborczy nie przyniósł ostatecznego rozstrzygnięcia w batalii o urząd Prezydenta RP. Zgodnie z przedwyborczymi sondażami, zdecydowanym zwycięzcą pierwszej tury wyborów okazał się urzędujący prezydent Andrzej Duda, który po podliczeniu 99,7 proc. głosów z obwodowych komisji ma poparcie na poziomie 43,67 proc. Drugi w zestawieniu jest Rafał Trzaskowski, który z wynikiem 30,34 proc. przeszedł do drugiej tury. Na trzecim miejscu jest Szymon Hołownia (13,85 proc.), kolejne miejsca zajęli: Krzysztof Bosak (6,75 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,37 proc.) i Robert Biedroń (2,21 proc.). Żadnemu z pozostałych kandydatów nie udało się przekroczyć progu 1 procenta.

Powody do zadowolenia ma Andrzej Duda. Pierwsze sondaże exit poll wskazywały, że jego przewaga nad Rafałem Trzaskowskim może wynieść około 11 procent, w poniedziałek rano różnica między oboma kandydatami jest  większa na korzyść urzędującej głowy państwa.

Znamy już wyniki uzyskane przez poszczególnych kandydatów na Opolszczyźnie. W naszym regionie odnotowano rekordową frekwencję. W niedzielę do urn poszło blisko 438 tysięcy osób, co stanowi 56,68 proc. spośród uprawnionych 772 tysięcy.

Na Opolszczyźnie najlepszy wynik uzyskał Andrzej Duda, na którego zagłosowało 176 552 osób (40,46 proc.). Rafał Trzaskowski uzyskał 139 125 głosów (31,88 proc.), Szymona Hołownię poparło 72 609 mieszkańców regionu (16,64 proc.), kolejne wyniki uzyskali: Krzysztof Bosak 26 661 (6,10 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz 10 146 (2,32 proc.) i Robert Biedroń 8 039 (1,84 proc.).

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla głosowali w 33 komisjach obwodowych. Największe poparcie na terenie miasta uzyskał Rafał Trzaskowski, na którego oddano 10091 głosów (37,7 proc.). Drugi był Andrzej Duda z wynikiem 8887 głosów (33,2 proc.), a podium zamknął Szymon Hołownia, którego poparło 4844 mieszkańców gminy Kędzierzyn-Koźle (18 proc.). Kolejne wyniki uzyskali Krzysztof Bosak 1608 (6 proc.), Robert Biedroń 640 (2,4 proc) i Władysław Kosiniak-Kamysz 458 (1,7 proc.).

Po dodaniu do wyników osiągniętych w mieście danych z komisji w pięciu gminach wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na prowadzenie wysuwa się Andrzej Duda, który zwyciężył we wszystkich gminach wiejskich naszego powiatu. W całym powiecie urzędujący prezydent uzyskał 13 876 głosów (35,35 proc.). Wyniki kolejnych kandydatów: Rafał Trzaskowski 13 537 (34,5 proc.), Szymon Hołownia 7 436 (18,9 proc.), Krzysztof Bosak 2 466 (6,3 proc.), Robert Biedroń 816 (2,1 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz 771 (1,9 proc.). Pozostali kandydaci osiągnęli wyniki poniżej 0,5 proc. wszystkich głosów.

Wyniki uzyskane w poszczególnych gminach wiejskich:

Bierawa: głosów ważnych: 3037; Andrzej Duda 1159 (38,2 proc.), Rafał Trzaskowski 834 (27,5 proc.), Szymon Hołownia 630 (20,8 proc.), Krzysztof Bosak 291 (9,6 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz 59 (2 proc.), Robert Biedroń 40 (1,3 proc.).

Cisek: głosów ważnych: 2063; Andrzej Duda 881 (42,7 proc.), Rafał Trzaskowski 536 (26 proc.), Szymon Hołownia 438 (21,2 proc.), Krzysztof Bosak 112 (5,4 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz 58 (2,8 proc.), Robert Biedroń 29 (1,4 proc.).

Pawłowiczki: głosów ważnych: 2667; Andrzej Duda 1191 (44,6 proc.), Rafał Trzaskowski 747 (28 proc.), Szymon Hołownia 453 (17 proc.), Krzysztof Bosak 143 (5,4 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz 69 (2,6 proc.), Robert Biedroń 44 (1,6 proc.).

Polska Cerekiew: głosów ważnych: 1560; Andrzej Duda 625 (40,1 proc.), Rafał Trzaskowski 432 (27,7 proc.), Szymon Hołownia 296 (19 proc.), Krzysztof Bosak 125 (8 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz 46 (2,9 proc.), Robert Biedroń 27 (1,7 proc.).

Reńska Wieś: głosów ważnych: 3138; Andrzej Duda 1133 (36,1 proc.), Rafał Trzaskowski 897 (28,6 proc.), Szymon Hołownia 775 (24,7 proc.), Krzysztof Bosak 187 (6 proc.), Władysław Kosiniak-Kamysz 81 (2,6 proc.), Robert Biedroń 36 (1,1 proc.).

72 KOMENTARZE

 1. Brawo Poliniacy, zostawiliscie sobie wybór miedzy rakiem lewego płuca a rakiem prawego płuca :) jakby wybory miały jakiś wpływ na nasze życie, dawno by były zakazane.

   • Ty mi życia poliniaku nie układaj, jeśli nie widzisz tego że jesteś robiony w wała, ba nawet niechcesz tego sprawdzić, to nie zasługujesz na ten kraj. Ja się interesuje i działam. A jak, to nic ci do tego. I dupcia naszykowana na szczepionkę? Bo na jesień będziesz inaczej śpiewał

     • Żaden konfabulant… jesteście już tak zniewoleni że każdy musi mieć swojego pana czyli partię?! Nie jestem za nikim z obecnego rządu,ani przed 89 ani po 89 bo nie rządzą oni, tylko dostają rozkazy a to z izraela a to z usa. Nie dziwi was głosowanie nocą, amerykańskie wojska w PL, dozbrajanie Policji, lot judy do trumpka parę dni przed wyborami? Polecam ci kolego sprawdzić: Dekret Cichockiego, Deklarację Suwerena IIRP, tworzenie własnych autonomii(kanał yt wiedza dla wszystkich wyjście z matrixa porady praktyczne). Sprawdź to, nie wierz mi, tylko to sprawdź! Wystarczy poszukać a nie ślepo oglądać tv! Pozdrawiam!

 2. Wygląda na to, że powiat zmądrzał. Ale to że w Kędzierzynie -Koźlu wygrał Trzaskowski wcale mnie nie dziwi, gdyż: cytuję
  “Jak wynika z badań naukowych, wyborcy Platformy Obywatelskiej to przeważnie ludzie o niskim stopniu inteligencji, nie potrafiący samodzielnie dokonywać analizy zdarzeń politycznych, łatwo ulegający propagandzie rozsiewanej cynicznie w obronie starego układu i nie orientujący się w zagadnieniach własnego kraju. Poza ogólnikami, nie potrafią uzasadnić swego stanowiska, nie mają własnego zdania na bieżące tematy społeczno-polityczne, a jedynie powtarzają to co im podpowie TVN, Gazeta Wyborcza, Oko.press, TOK FM, itd, itp.
  Wyjątkowo trafnie wyborców Platformy określił były szef jej klubu Sławomir Neumann mówiąc, że “są to pojeby”. Tym razem Neumannowi można wierzyć, gdyż świetnie zna swoich wyborców i doskonale wie kto głosuje oraz popiera PO”.
  Chociaż dziwić może to, że o własnych wyborcach liderzy Platformy mówią z taką nienawiścią.

  • A na Dude głosują ludzie z wykształceniem i myśleniem podstawowym oraz rolnicy którzy myślą że im się polepszy ale ich dziadkowie rodzice oni i ich dzieci będą oglądać od kury do krowy tyłki i nigdy nie będą mieli lepiej ( niektóre słowa użyte mała literą umyślnie )

    • Halinka zaszczekala a do Grażynki ma wąty. Naoglądała się szczucia w platfusowskiej tvnPO24 gdzie sieją nienawiść od 5 lat w każdym możliwym programie i potem mózg sprany jak stare gacie.

     • Halinka i Grażynka obie jesteście idiotkami i do tego jedna kibicuje platfusom ,a druga pisiakom. Ta pierwsza naogląda się propagandy TVN, a druga naogląda propagandy TVP wysłucha Rydzyka. Obie rąbane są przez ich idoli. Właśnie oto im chodzi aby was skłócić. Lepiej i łatwiej durnym i skłóconym ludem rządzić. Wiec kłóćcie się dalej na pewno będzie lepiej się nam żyło.

 3. Wynik w Kędzierzyn Koźle nie powinien nikogo dziwić ponieważ jak wynika z historii najwięcej „partyjniaków”, funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa i tzw. TW na opolszczyźnie było w K-Koźle.

  • TT jesteś znawcą…… masz rację najwięcej takich aparatczyków zesłali do KK z Ukrainy, Rumunii i Francji !!!!!!!! musieli wymieszać autochtonów z nimi no i teraz mamy tego efekt – ich popaprańcy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Wstyd mi za ludzi z wiosek wokół Kędzierzyna-Koźla i za całe województwo opolskie – sprzedawczyki i nieroby za 500+ a do tego jedna z najniższych frekwencji w całej Polsce !

   • Chcąc prowadzić tzw. „politykę prorodzinną” trzeba mieć umocowanie finansowe gospodarki Państwa na najwyższym poziomie. Trzeba mieć po prostu pokrycie – zapewnienie wydatków. Wszelkie inne działania to zwykłe barbarzyństwo wobec przysłości Narodu.Na jego bezpieczeństwo również. To okradanie innych, pracujących na dobrobyt.
    A Ty jesteś zwyczajnym żebrakiem, mieszczuchu x, chwaląc rozdawnictwo nie swoich dóbr przez ekipę, która właśnie jest przy władzy.

    • W Niemczech tez jest barbarzyństwo, czym jest zatem tam Kindergeld? Przeciez to jest tak samo. Jakie okradanie, ja tez pracuje i place podatki.
     A zwyklym żebrakiem to jestes „ty” celowo z malej litery. Zanim takim slowem kogos obrazisz bo w swioich wypocinach powyzej wlasnie to uczyniles, to pomysl 3 razy

     • mieszczuchu x . Moźe jakieś inne przykłady rzucisz.
      Tak piszesz co robią w Niemczech, jakby nas w Polsce obligowało to do tego samego.
      Napisałem już kiedyś. Daje ten, kogo na to stać.
      Kto ma umocowanie w prężnej, bogatej gospodarce.
      Ten kogo na to nie stać, a rozdaje nieswoją kasę tylko po to by utrzymać władzę, nie zasługuje na moje poważanie i poparcie.
      Nie chciał bym być niegrzeczny, że nie powiem chamski, ale to czy wymienisz mnie z dużej, czy małej litery, jest dla mnie obojętne.
      Powiem więcej.
      Wisi mi to dynda.

     • Dla takich jak ty nie warto rzucac przykladami bo it ak glupia odpowiedz znajda. Ty nie potrafisz nawet przeprosic za obrazliwe slowa, a co dopiero byc grzecznym.
      Nie mam nic przeciwko temu ze kase z moich podatkow rzad wydaje na tak szczytny cel jak pomoc dla rodzin. Lepsze to niz okradanie panstwa. Przedtem tez kasa by sie znalazla…no ale nie bylo z czego jak rozkradziono. Powiem tak samo jak ty, wypowiedzi takich jak ty sa mi obojetne. Wisi mi to dynda. Poszczekaj sobie…nikogo to nie rusza

 5. No cóż właściwie wyboru nie było to jakby zamienić kupę na stolec…. A społeczeństwo jak pokazywano w mediach (już chyba nie ma pandemii) jeden na drugim. Emeryci – no tak, trzynasta emerytura się należy, 500 plus również, dlatego tzw. rodzinki też głosowały – bo inaczej forsy już nie będzie. Czyli jacy kandydaci taki elektorat. Już nic nie pomoże temu krajowi…..

  • @Koźlanin. Dotychczas z Tobą polemizowałem dość gwałtownie. Ale po dzisiejszym wpisie zmieniłem o Tobie zdanie diametralnie.

  • Ty przejmujesz się krajem ??? Ty widzisz jedynie Koźle i szpital. W d….pie masz kędzierzynian a co dopiero resztę kraju. Nie rozśmieszaj.

   • Taki jesteś pewien ? Nie znasz mnie to co możesz wiedzieć na ten temat. Wiem, że niektórzy biorą mnie za szaleńca, bo co, mam własne zdanie i do tego odważne….
    Myślałem ,że ludzie wyleją na mój wpis wiadro pomyj. Ale jeszcze pewnie ktoś to zrobi… Czytam wiele komentarzy. Co ludzie wypisują to aż głowa boli. Kłócą się tylko dlatego gdyż jeden sympatyzuje jednej partii, a drudzy drugiej i nie dają nic sobie powiedzieć. Tylko co ci politycy zrobili dla kraju przez te 30 lat ? Potrafią tylko wzajemnie się obrzucać oskarżeniami, media to jeszcze podsycają, a głupi i zaślepiony naród to łyka jak upośledzone dziecko cukierka. Ja już od dawna nie mam złudzeń, politycy i tak się wyżywią ,a my będziemy biedować. A jeśli chodzi oto czy ja nienawidzę Kędzierzynian to prędzej ty nienawidzisz Koźlan drogi „Ja Kędzierzynianin”
    i do tego obracasz kota ogonem.

 6. Cały czas mówię, że na wsiach mieszkają mądrzy ludzie. Doświadczeni życiowo, a co najważniejsze, żywiący nas mieszczuchów. I to dla nich kierowane jest do nas hasło Andrzeja Dudy „kupuj polskie produkty”. A czerwone tałatajstwo i ich POtomkowie zamieszkuje Kędzierzyn. I stąd takie wyniki.

  • Spytaj się czy sypia randapem na jedzenie polskie by szybciej rosło i mieli udane plony. Zatrucie glifosatem to jest epidemia, a nie telewizyjny świrus…

   • Jak o czymś piszesz, to rób to w wyważony sposób. Bardzo zdecydowana większość rolników i sadowników nie jest samobójcami czy mordercami. A Randap zastosowany bezpośrednio na rośliny, zniszczy je wszystkie. I to nie tylko chwasty, ale także zboża, rośliny okopowe, warzywa i jarzyny.
    Randap to nazwa handlowa herbicydu, czyli środka do zwalczania chwastów w uprawach, produkowanego przez koncern Monsanto.
    Jest to tzw. herbicyd totalny – zwalczający wszystkie gatunki roślin.
    Glifosat, to składnik herbicydu totalnego (nieselektywnego) Roundup (po polsku Randap).
    To, że masz racje, nie zwalnia cię od ewentualnego przegranego procesu z firmą Monsanto. Oni potrafią walczyć o swoje „dobre imię”.

    • Zgadzam się z tobą, ale kolo pod siebie się nie podszywam, od kilku lat mam ten sam nick, więc odpuść. Sypią tym rolnicy. No jasne że potrafią walczyć, tylko my nie potrafimy, bo tv, nierządy i kościół obciął nam jaja do końca. Dobitnie pokazują to wybory i kłótnie tutaj. W wyważony sposób to można mówić kilka lat do tyłu, teraz już nie ma czasu, ale patrząc na to co się dzieje to jest masakra… czemu Bustowski tak ciśnie rolników właśnie w tej sprawie? Będąc samemu rolnikiem?

  • Dlaczego cymbale się pode mnie POdszywasz. Wymyśl sobie debilu nick. Głupku nie rób tego więcej.
   Przy okazji POzdrawiam mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, bo zawsze wiedzą któremu POlitykowi można ufać.

   • Ty to jesteś takim typowym środkiem w kapuście!
    Ja tego podpisu, na różnych forach, używam co najmniej od 6. – 7. lat. Żeby ciebie wkurzyć do końca, to mogę ci zdradzić, że nawet pocztę e-mail mam z nazwą „jaka szkoda”. A ty środku w kapuście ukradłeś mój (a jak się okazuje także kilku innym) podpis.
    Konkluzja więc jedna. Jak złodziej, to znaczy zwolennik POKOnanych!

   • Nikt się pod ciebie nie podszywa cymbale jeden. Zapytaj rolników czemu truja ludzi randapem by mieć zbiory i kasiore? Kto im każe?! Bo w jakim celu oni to robią to my wiemy :) nas Polaków ma nie być niestety…. patrząc na wybory i komentarze nas nie ma od lat…

  • na wsiach wyważeni mieszkańcy palą śmieci w piecach a tekturę na ogródku. Brawo mieszkańcy wsi. Wam się Duda po prostu należy.

  • Niestety elektorat PiS to głównie ludzie 60 plus i ci z wykształceniem podstawowym. A głupimi ludźmi dobrze się steruję. Oni zaślepieni że PiS im coś daje otóż nic PiS ze swojego nie daje. To po prostu oddają to co dajemy w podatkach. Lub drukują pieniądze.Hołownia zakłada własną partię i chciałby aby jesienią były wybory parlamentarne…. jeden warunek ! głosować za RT. A pózniej rozliczyć 3000 afer PISu. Będzie się działo

   • Jeżeli myślisz, że dla ludzi ważna jest tylko kasa toś zwyczajny kiep i nigdy nie zrozumiesz elektoratu, którym tak gardzisz. Ludzie 60 plus, jak ich określasz, też mają takie same prawa jak wszyscy i mają dużo więcej oleju w głowie niż wielu młodszych, wykształconych z wielkich miast. Nie kompromituj się.

 7. i kto tu sieje nienawiść .? mówiono że ,,pisiory,, a tu proszę . same chamskie teksty obrażających mieszkańców wsi i nie tylko. Tam gdzie wygrał Duda. Wstyd osobo:Koźlanin, malina(ty wyjedź jak nie pasuje zaścianek), mieszczuch -który żre to co na wsi wyprodukowano,halinka która uważa że jak miastowa to mądrzejsza i paru jeszcze zawiedzionych .wstyd

 8. Ciekawe co by mówili wyborcy którzy pobierają między innymi 500+ i oczywiście ich rodziny gdyby ten bonus zabrano i Ci którzy już liczyli dni do emerytury, że ” pieniędzy nie ma i nie będzie” i im dłużej pracujesz tym będzie większa emerytura.

 9. Zygmunt Marczak:”PIS ma poparcie niekoniecznie dlatego, ze przekupił ludzi za pomocą 500+, czy dlatego, ze ludziom podoba sie dobra zmiana. PIS ma poparcie, bo atakując bezpardonowo elity sprawił, że polski cham czuje się dumny ze swego chamstwa, polski nieuk-ze swego nieuctwa, a polski nieudacznik czuje, ze winni jego porażek są ci, którzy odnieśli sukces”.Popieram te słowa a teraz gryźcie mnie po kostkach …mam to gdzieś

    • Dlaczego POdszywasz się pod mój nik? Tylko na tyle cię stać? KOmpleksy POkemona robią swoje. Do tego dochodzi POwyborcza frustracja żałosnego typa

     • Kmiotku, naucz się czytać że zrozumieniem bo w podstawówce musiałeś często na wagarach przebywać. Nie będę dalej ciągnąć tej konwersacji bo to nie moja liga i nie chce mi się z Tobą gadać, finito, szkoda czasu na ciebie, żaden poziom niestety

     • JA widzę kolejnego frusata pod szytego pod mojego mika. Będę to zgłaszał do odpowiednich słóżb.

  • Na ten temat dyskutowałem w gronie sytuowanych przyjaciół i w rzeczy samej konkludowaliśmy, że obecne czasy są jak żywo retrospekcją dzieła Erazma z Rotterdamu. Ludzie na poziomie wiedzą o czym mowa. W kulturze masowej natomiast bez echa przeszedł film Idiocracy, który przybliża a właściwie przewidział Trumpa czy innych pomniejszych populistów (Duda) czy kabarecistów (Zełenski).

   To jest ogólny trend zidiocenia i pochwały głupoty, nic kompletnie nie trzeba sobą prezentować czegokolwiek, by zyskać poklask mas sobie podobnych.

   No cóż, demokracja jest idealnym ustrojem dla idioty, bo jego głos jest tak samo ważny jak profesora…

 10. Ciągle się pojawia problem 500+
  Większość komentarzy mówi tylko o głupim rozdawnictwie.
  Ale można na to spojrzeć nieco inaczej.
  Otóż te rodziny, które żyją z pracy ( a jest ich pewnie 95%) i mają dzieci otrzymują zwrot
  swoich podatków PIT. Nikt im nic nie daje. Oczywiście PO mogłaby zaproponować ulgę podatkową
  np 1200 zł na członka rodziny – ale tego nie robi. Więc lepszy sposób PIS-u niż żaden.
  Natomiast margines, rzeczywiście otrzymuje 500+ za frajer. Ale taki zasiłek poprawia (mam nadzieję)
  los dzieci żyjących najczęściej w nędzy.
  Pozostaje problem przepijania tych środków (dotyczy to wszystkich rodzin z dziećmi).
  Wg mnie problem jest wyolbrzymiony, bo w cenie alkoholu jest prawie 70 % akcyzy i Vat-u
  więc środki te wracają w większości do budżetu.

  • Idąc twoim tokiem „‚rozumowania” – nie płaćmy podatków, tylko za tę kasę kupujmy gorzałę i chlajmy – wszak i tak wszystko trafi do budżetu w formie akcyzy i VAT-u.
   Alina, biedna istoto, nie pij tyle, bo już takie bzdury wypisujesz, że oczy bolą czytać…

   • Czytajcie ze zrozumieniem. Chodzi mi o to, że powszechnie panuje pogląd, że 500+ są przepijane. Otóż Polacy wydają rocznie na alkohol 3,3% zarobków a wpływy do budżetu z akcyzy i VAT z tej sprzedaży to ok 18 mld złotych.
    Więc 500+ naprawdę dobrze działa. I nie wspomaga patologii, tylko rodziny, którym chce się mieć i wychowywać dzieci.
    PS
    A z tym alkoholem to taki żart. Szkoda, że nie masz poczucia humoru.

    • Dać społeczeństwu godny zarobek i nie trzeba wywalać na bezsensowne 500 plus. Przy okazji wyeliminuje to nierobów biorących ten zasiłek. Poza tym PIS dając 500plus-rzekomo to na dzieci ,a rzeczywistość zweryfikowała ,że jest to ewidentne kupowanie elektoratu. Dzieci wyrosną nie ma godnych zarobków, czy one zasilą Nasz kraj ? Nie ,wykształcą się i wyjadą za chlebem jak ich rodzice.
     Tak wygląda polityka od 30lat. „Zapinajcie pasa-będzie lepiej” tylko ,że już dziurek brakuje. Dajcie się dalej wodzić za nos….

 11. Jako beneficjent 2x 500+ na bombelki, zarabiając w € z Berlina i szeklach od Sorosa, szanowna małżonka zarabia na lakier do paznokci i usługi upiększania stóp, praktycznie całe jej dochody są jej, a do tego ma platynowa kartę od Rycha. Ja takiej Polsce dziękuję za dobrobyt, to Duda gwarantuje mi że 1000, które odkładam co miesiąc na bombelki dla ich lepszej przyszłości i prywatnych szkół. To tylko dzięki mądrości Polaków tak mam, a do tego dziadkowie otrzymują różne bonusy 13 -te mimo, że jestem wnukiem i synkiem sbeków, ale to już sami wiecie lepiej. Tydzień temu po otwarciu granicy udałem się do De na uzupełnienie zapasów do stolicy za Odrą gdzie przypadkiem spotkałem korespondenta tvPiS(czytaj funkcjonariusza) Czarka Gza, stał przy kiblu i nie miał 0,70€ na wejście przez WC-bramkę. Zionęło od niego przetrawionym alkoholem jak od funkcjonariusza wrocławskiej policji Eberharda Mocka. Generalnie twarz, żółte zęby, cuchnąca woń pozwoliły wczuć się w prozę życia poddanych Jacka Kurskiego. Dlatego tylko duda jest w stanie zatamować swą piersią ściek jaki wybije z Czajki lada dzień, wszyscy poczujemy się właśnie tak skacowani i zasyfieni, a na to nie możecie pozwolić, ludzie ja nie mogę stracić tych benefitów.

  Siedzę przy ognisku i trzaskają drwa, jest przyjemnie, ciepło, pachnie palonym drewnem liściastym i świeżo skoszoną trawą wokół willi za 1mln pln, a u sąsiada grają na dudach, ziele do pasa, tynk odlatuje, ciągle mi gada jak to fajnie było na zmywaku i na zbiorach ogórków. Niestety praca w niemieckiej rzeźni z kolorowymi Europejczykami mu się już nie spodobała i wrócił by wieść dobre życie jak mu obiecał prezydent i premier. Topi tę radość w PiSaniu donosów na wszystkich wokół, przesiaduje blisko okna bez firanek, słabo go widać przez brud ale wąs na bladej twarzy często przebija.

  No cóż, nie mam tv, czasem streamuję info i kolejne 5 lat spokojnie wytrzymam z / lub bez lgbt, czy nauką masturbacji. Duda nie wprowadzi 3 płci jak to jest za Odrą, a szkoda bo w sumie dudyń to jest męski czy nijaki? Podpowiedzcie mi, wy się w KK na wszystkim dobrze znacie, jw dajecie dowód, mogę się zaciągnąć krynicą mądrości i sztuką prowadzenia konstruktywnej dyskusji.

 12. Obrażanie się na wzajem i mówienie w kółko że jest się mądrzejszym od innych bo z miasta bo ma się „sytuowanych” znajomych nic nie wnosi i jest śmieszne!
  Proszę zwolenników Trzaskowskiego o opisanie jego dokonań w sferze publicznej

   • @jaka szkoda. Osiągnięcia Prezydenta Dudy przed 2015 rokiem? Przecież to proste. Nie brał udziału w grabieży 250 mld zł z „luk” VAT-owskich.

    • Ten środek z kapusty nie rozumie, co się do niego pisze i POdszywa się pod wielu na tym forum. Że też Redakcja nie dba o kulturę wypowiedzi i pozwala na takie chamstwo.
     To sformułowanie o moderacji, to tylko źle świadczy o Waszej pracy.
     Przecież podajemy swój e-mail, który potwierdza nasz podpis.

 13. Realista, wskaż któregoś polityka, który brał udział w owej grabieży. Czy brał w niej Trzaskowski ? I bez ślizgiwania się proszę.

 14. Poszli głosować na pana R. Trzaskowskiego a ponoć wybory miały ich zabić (billboard koło Zusu z przed kilku tygodni). Ryzykanci. Jak to było – ”Po trupach do celu”.

Skomentuj