Andrea Gardini odchodzi z Zaksy. Trener mistrzów Polski wraca do Włoch

4

Współpraca ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i trenera Andrei Gardiniego dobiegła końca. Z powodów osobistych szkoleniowiec mistrzów Polski zdecydował się na powrót do Włoch. Dziękujemy trenerowi za dwa udane sezony.

Puchar Polski, awans do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, tytuł wicemistrza i wyczekiwane mistrzostwo kraju – tak prezentuje się dorobek Andrei Gardiniego w barwach ZAKSY. To właśnie podwójną koroną wywalczoną w tym sezonie włoski szkoleniowiec kończy współpracę z naszym klubem.

– Jestem dumny z chłopaków. Ci zawodnicy są niesamowici. Zasłużyli na ten tytuł, robili świetną robotę przez cały sezon – po ostatnim meczu, dziękując drużynie za ten sezon mówił trener Gardini. Z powodów rodzinnych trener Gardini zdecydował się wrócić do ojczyzny, w kolejnym sezonie nie zobaczymy więc Włocha na ławce szkoleniowej naszego klubu.

Do Kędzierzyna-Koźla Andrea Gardini trafił w 2017 roku, wcześniej przez trzy sezony ( w latach 2014-2017 prowadził Indykpol AZS Olsztyn. Pierwsze szlify w roli szkoleniowca Włoch zbierał natomiast u boku Andrei Anastasiego, jako asystent trenera reprezentacji Polski (2011-2013). Po zakończeniu siatkarskiej kariery Andrea Gardini (przez dwa sezony) pełnił również funkcję dyrektora sportowego klubu z Modeny.

– Po ostatnim bardzo udanym sezonie pod wodzą Andrei Gardiniego klub złożył mu propozycję kontynuacji współpracy. Andrea podjął decyzję o powrocie do Włoch. Na pewno jego postać zapisze się w historii klubu na długie lata. Bardzo dziękuję mu za współpracę i życzę dalszych sukcesów zawodowych – dziękując trenerowi za zaangażowanie i wkład w sukcesy ZAKSY mówił prezes naszego klubu – Sebastian Świderski.

Źródło: Zaksa.pl

4 KOMENTARZE

  1. Redaktorze bez przesady z tymi DWOMA udanymi sezonami.Poprzedni sezon to sezon stracony,Pucharu Polski-nie było,Mistrzostwa Polski-nie było!A ten sezon był sezonem trenera Gardiniego!A teraz nadchodzi czas S.Antigi,moim zdaniem najlepszego aktualnie trenera w Polsce!Brawo Prezesie Świderski!!!

Skomentuj