Ambulatorium urazowo-chirurgiczne zawiesza działalność. Pacjenci będą kierowani na SOR

0

Niespełna miesiąc od uruchomienia ambulatorium urazowo-ortopedycznego w przychodni przyszpitalnej w Koźlu podjęto decyzję o zawieszeniu jego działalności.

Komunikat Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu:

Po okresie weryfikacji pracy w formule równoległej Ambulatorium Urazowo-Chirurgicznego i Szpitalnego Oddziału Ratunkowego okazało się, że zdecydowana większość Pacjentów trafia bezpośrednio na SOR, co powoduje, że zasadnym jest zawieszenie działalności ambulatorium i usprawnienie możliwości przyjęć Pacjentów z drobnymi urazami na Oddziale Ratunkowym.

  • W wyniku powyższego od 4 grudnia br. zawieszona została działalność Ambulatorium i wszystkie środki techniczne zostały skierowane  do pomocy na SOR, by móc działać tam bezpieczniej i skuteczniej, również dla Pacjentów potencjalnie zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.
  • Od teraz wszystkie osoby potrzebujące pomocy w urazach będą zaopatrywane na  Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.
  • Jednocześnie przypominamy, że na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym obowiązują medyczne procedury związane z weryfikacją potencjalnego zakażenia koronawirusem (pomiarów temperatury, ankiet oraz testów wymazowych) oraz procedury obowiązujące w ratownictwie medycznym (oceny zagrożenia życia w stanach nagłych).
  • Wszystkich potrzebujących pomocy prosimy o kierowanie się na SOR do głównego budynku szpitala na ul. Roosevelta 2.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj