Przebudowa kolejnego odcinka alei Jana Pawła II zaraz po Dniach Miasta

1

Magistrat przygotowuje się do przebudowy ostatniego odcinka alei Jana Pawła II. Prace obejmą fragment od skrzyżowania z ulicą Wojska Polskiego aż do skrzyżowania z aleją Lisa i obwodnicą. Inwestycja będzie miała jednak dużo mniejszy zakres niż było to wcześniej.

Przebudowa głównej arterii miasta całościowo jest największym zadaniem inwestycyjnym w ostatnich latach. Rozpoczęła się jeszcze w poprzedniej kadencji samorządu, gdy wyremontowano pierwszy odcinek ulicy Kozielskiej i wybudowano rondo na skrzyżowaniu z ulicą Gliwicką. W obecnej kadencji przeprowadzono trzy kolejne etapy inwestycji, a wkrótce rozpocznie się czwarty i ostatni – do skrzyżowania alei Jana Pawła II z aleją Lisa i obwodnicą. Dalej aleja jest już drogą krajową.

– Zamknięcie kolejnego odcinka alei Jana Pawła II planujemy już po Dniach Miasta (1-2 czerwca – red.). Prace w obrębie jezdni będą prowadzone tylko do skrzyżowania z ulicą Kosmonautów. Na dalszym fragmencie roboty będą wiązały się głównie z budową ścieżki rowerowej – zapowiada wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

Fragment jezdni przeznaczony do remontu nie będzie zwężony. Przetarg na wykonanie inwestycji jeszcze nie został rozstrzygnięty.

1 KOMENTARZ

  1. To dobra wiadomość . Super sprawa , z tą przebudową głównej arterii miasta . Tylko niech ci co remontują , niech nie zapomną zaprosić do doglądania prac w czasie przebudowy , aby ci wielbiciele PiS-u zwracali uwagę na prace…. Oni na pewno się znają……………… w pokazywaniu dziurek w asfalcie.;

Skomentuj