Aktualna sytuacja w kozielskim szpitalu węzłowym. Łącznie 93 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem

7

W szpitalu w Koźlu przebywa 93 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, w tym 7 pacjentów przebywających na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W placówce hospitalizowanych jest 3 dzieci.

W naszym powiecie mamy dziś 16 nowych przypadków zakażenia. Minionej doby nie odnotowano zgonów w wyniku COVID-19.

Na Opolszczyźnie mamy dziś 326 nowych zakażeń, w kraju odnotowano w czwartek 12 054 przypadki zakażenia. Z powodu COVID19 zmarło 38 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 148 osób.

W naszym powiecie szczepienia przeciw COVID-19 realizowane będą w 21 placówkach, w każdej gminie powiatu. W Kędzierzynie-Koźlu będzie to 13 takich lokalizacji. Obecnie trwają szczepienia osób z grupy 0, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie realizowany etapami.

7 KOMENTARZE

  1. Tyle punktów, to jest w czym wybierać. Czy nasze celebryty i różne królowe tak jak gwiazdy PRL też się już zaszczepiły poza kolejnością?

  2. Spo-ko jest u nas jeszcze jest jeden szpitalik prywat i też będzie działał.
    Będzie dobrze i tak jak być powinno. Wszystko będzie grało i pasowało.

Skomentuj