Akcja sprawdzania autokarów przewożących dzieci trwa przez cały rok. Można poprosić policję o kontrolę

1

Niezależnie od tego, czy są wakacje czy rok szkolny, policjanci z ruchu drogowego kontrolują autokary, które mają zawieźć dzieci na wycieczki.

Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego przez cały rok kontrolują autokary. Sprawdzane są zarówno te, które poruszają się po drogach naszego powiatu, jak również autobusy, które mają dopiero wyruszyć w podróż.

Tylko w ubiegły piątek policjanci z ruchu drogowego skontrolowali 3 autokary, którymi dzieci miały jechać na wycieczki. Mundurowi sprawdzili m.in. stan trzeźwości kierowców, wymagane wyposażenie, dokumenty oraz stan techniczny pojazdów. Po wykonanych kontrolach dzieci oraz ich opiekunowie mogli bezpiecznie wyruszyć w drogę.

Potrzebę przeprowadzenia takiej kontroli należy zgłosić z kilkudniowym wyprzedzeniem policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu dzwoniąc pod numer 47 8634275 lub 47 8634203. Funkcjonariusze sprawdzą, czy autokar ma usterki zagrażające bezpieczeństwu podróżujących.

Jeżeli nie zgłosimy wcześniej takiej kontroli, a na miejscu zbiórki będziemy mieli jakiekolwiek podejrzenia, co do niesprawności autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego o swoich przypuszczeniach należy powiadomić policjantów dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

Skomentuj