Akcja „smog” w Kędzierzynie-Koźlu. Policjanci z drogówki ponownie badali spaliny

4

Policjanci z wydziału ruchu drogowego kędzierzyńskiej komendy po raz kolejny prowadzili działania „Smog”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu pojazdów naruszających wymagania ochrony środowiska. Mundurowi skontrolowali ponad 100 pojazdów, zwracając szczególną uwagę na ich stan techniczny – w tym prawidłowe działanie silnika oraz układu wydechowego.

We wtorek, 6 marca policjanci kędzierzyńsk0-kozielskiej drogówki kontrolowali stan techniczny pojazdów z uwzględnieniem niesprawności układu wydechowego oraz wycieków płynów eksploatacyjnych. Działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Z pośród 120 skontrolowanych pojazdów policjanci zatrzymali jeden dowód rejestracyjny

Prowadzone działania miały także charakter edukacyjny. Funkcjonariusze przypominali kierującym, że dający się we znaki smog, wytwarzany jest nie tylko przez fabryki i spalanie słabej jakości paliwa opałowego w domach jednorodzinnych, ale również przez niesprawne technicznie pojazdy.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

4 KOMENTARZE

    • PKS – być może, ale MZK? Może z pominięciem MAN-ów i zabytkowego już niemal Ikarusa, wszystkie autobusy są względnie nowe i spełniają normy od Euro IV w górę.

  1. A inteligenci widzieli SMOG latem? Problem Smogu w mieście nie pochodzi od samochodów, jeśli w minimalnym stopniu (jak wyżej napisał „Ciekawy”) to największy jest od PKS.
    Czy ktoś był kiedykolwiek na zakładach blachownia, kozielskiej stoczni, byłej kofamie, czy innych zakładach aby sprawdzić co tam się dzieje? Nie, a to właśnie małe zakłady których nikt nie sprawdzą są największym producentem zanieczyszczeń powietrza w mieście.

  2. A stoją pod Ogrodową, a kilkadziesiąt metrów dalej z działek lecą kłęby dymu i co??? Dym leci na drogę. Tych kolesi by przetrzepali i drugich dzięki którym od 3 dni w mieście gównem śmierdzi.

Skomentuj