Akcja służb ratunkowych na Pogorzelcu. Starsza kobieta z urazem głowy zabrana do szpitala

14

Artykuł edytowany, aktualizacja: mimo że początkowo wszystko mogło wskazywać na potrącenie pieszej przez autobus, ustalenia przeprowadzone na miejscu przez policję obecnie nie przesądzają, czy doszło do kontaktu z pojazdem. Niewykluczone, że kobieta, znajdując się na jezdni, po zauważeniu autobusu, przestraszyła się, w wyniku czego upadła tuż przed nim. Policja ustala dokładny przebieg zdarzenia.

We wtorek około godz. 13 doszło wypadku na skrzyżowaniu ulic Słowackiego, Kościuszki i  Moniuszki. 

Na miejscu interweniuje pogotowie, policja oraz straż pożarna. 85-latka z obrażeniami głowy trafiła pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, następnie została zabrana do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że kobieta weszła na jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja. Obecnie skrzyżowanie jest wyłączone z ruchu.

14 KOMENTARZE

 1. Od zawsze 3 jeżdziła z Kużniczek do Blachowni,ta 3 błądzi po ulicach Pogorzelca,a rozkład jazdy MZK robili ci co u Morawieckiego podatkami się bawili w ramach „Nowego Ładu”, ta staruszka musiała wbiec pod autobus że doświadczony kierowca MZK ją nie widział?

 2. Autobusy elektryczne jeżdżą trasami bezpośrednio pod blokami,nie słychać ich jak jadą i stwarza to takie niebezpieczeństwo dla dzieci wychodzących z klatek by przejść na podwórku,kiedyś starano się o progi zwalniające na ulicach osiedlowych,a w tej chwili ktoś wyznaczył trasę po wąskich ulicach dla dużych cichych autobusów, jak dojdzie do dużych ilości takich wypadków to może ktoś się zastanowi czy autobusy powinny mieć tak wyznaczane trasy, na ulicy Kosmonautów ciężko się zmieścić samochodem gdy obok przejeżdża autobus,ciężko cofnąć autem z parkingu bo się nie spodziewasz jak kolos nadjedzie z tyłu,po tych osiedlach raczej żaden z tych autobusów nie jeździ 20 na godzinę,kiedyś myślało się o bezpieczeństwie mieszkańców, osób starszych,dzieci i zwierząt,teraz myśli się tylko o ekologii,rozumie tylko w chwili zamyślenia kiedyś jeszcze słyszeliśmy że coś nadjeżdża teraz kolosa masz w sekundę przed sobą bo jest tak cichy że się nie spodziewasz że pod blokiem przeleci ci wielki autobus, proponuje zmienić też trasy dla tirów, ciężarówek itd czemu nie jeżdżą pod blokami,przecież wielkość podobna.

  Odpowiedz

 3. Podobno do niektórych pojazdów elektrycznych montują urządzenie imitujące pracę silnika spalinowego. Możliwe że w tym przypadku rozwiązałoby to problem.

  • Dorze prawisz, zależy to od kraju i wymogów.
   W Polsce Morawiecki CHCE 1mln elektryków ale tylko CHCE, nie idzie za tym prawo.
   A wymarzony przez rząd elektryk w KK niesie nieszczęścia…

   Dlaczego Autosan i Ursus Bus już nie produkują autobusów elektrycznych, co na to rząd i Morawiecki?

   • Rysiuniuniu, to UNIA chce wszystko na prąd, a ty walisz politycznie bez zastanowienia, Morawiecki chciał osobówki, taki autobus na drogach osiedlowych to prażka

 4. Od 1 kwietnia trasa przejazdu lini nr 3 została zmieniona i jeździ wąskimi uliczkami po Pogorzelcu:-( prawie na całej trasie przejazdu autobusu nie ma przejść dla pieszych więc takich wypadków będzie coraz więcej

  • bo to w domyśle „strefa zamieszkania” i powinna być oznaczona znakiem D-40. w takiej sytuacji nie ma konieczności malowania przejść, bo cała ulica może być przejściem. no ale nikt nie postawi tego znaku, bo w takim wypadku oprócz osobówek/budów, śmieciarki i służb nikt inny nie miał by tam prawa wjazdu,a zwłaszcza takie gnioty jak nowosielskieelektryki

 5. W MZK pracują ludzie którzy potrafią prosty i czytelny rozkład jazdy który obowiązywał do tej pory,skomplikować zagmatwać,aby utrudnić ludziom starszym i nie tylko odczytanie rozkładu jazdy,a szczytem kombinacji z rozkładem jazdy jest linia 3 która błądzi po zaułkach Pogorzelca,ale żeby było to bardziej zagmatwane,to ta 3 jeżdzi…Piasty-Partyzantów na Pogorzelcu,ale też jest 3 która jeżdzi Kużniczki-Piasty,już nie jeżdzi do Blachowni tylko na Piasty,a prawie od powstania MZK woziła ludzi pracy do Elektrowni.Moje pytanie jest takie:Komu i czemu ma służyć ten pseudo „Nowy Rozkład Jazdy”A ja myślałem że autobusy są po to aby pasażerowie bez żadnych komplikacji przemieszczali się po „Mieście Możliwości”a chciałem przypomnieć że MZK jest dotowana z NASZYCH PODATKÓW !Czuwaj !

  ,

  • problemem jest program peło i nowosielskiej – czyli elektryki. po prostu do elektrowni by nie dojechał bez ładowania po drodze. ma tak krótki zasięg, że musi się poruszać w promieniu kilku kilometrów od pkt serwisowego mzk by go można było w każdej chwili zdjąć z trasy i szybko zastąpić normalnym dizlem

 6. Panie redaktorze prosze nie pisać bzdur że Pani przeszła w miejscu niedozwolonym bo takiego na ul Kościuszki nie ma tzn ostatnie pasy są przy sklepie Berlin i ostanie pasy są też przy tym sklepie jak się przechodzi przez ul Chopina a ul Moniuszki Kilińskiego i Cicha pasów od strony Kościuszki nie posiadają tak samo nie ma przejscia przez ul Kościuszki od sklepu Berlin bo tak jak pisałem jest ostatnie . Za dupe zabrać tych co są odpowiedzialni . I jeszcze jedno ten autobus jeździ za szubko tymi uliczkami osiedlowymi .

Skomentuj