Akcja ratunkowa w wieżowcu przy Pionierów. Starsza kobieta zatruła się tlenkiem węgla

2

Zastęp straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja interweniowały w bloku przy ulicy Pionierów w Śródmieściu. W kilku mieszkaniach wykryto obecność tlenku węgla.

W mieszkaniu osoby, która wezwała pomoc, stężenie tlenku węgla było na poziomie zagrażającym zdrowiu. Strażacy dokonali pomiarów w pozostałych lokalach. W czterech z nich również potwierdzono obecność groźnego gazu na poziomie 100-200ppm.

W jednym z mieszkań znajdowała się starsza kobieta. Seniorka nie potrafiła samodzielnie otworzyć drzwi, a kontakt z nią był utrudniony. Strażacy postanowili siłowo dostać się do mieszkania. Kobieta wymagała pomocy medycznej. Przyczyną obecności tlenku węgla był zaburzony ciąg kominowy, wskutek czego następowała „cofka”.

Poza działaniami w Śródmieściu, kędzierzyńsko-kozielscy strażacy interweniowali również w budynku przy ulicy Józefa Bema i ulicy Przechodniej na Pogorzelcu, gdzie stwierdzono uszkodzony piecyk gazowy oraz obecność tlenku węgla na poziomie 150 ppm.

Tlenek węgla jest groźny zarówno zimą, gdy szczelne zamykanie okien zaburza obieg powietrza w kanałach wentylacyjnych, jak i w czasie upałów, gdy temperatura na zewnątrz znacznie przewyższa tę w kominach. W efekcie ciąg zostaje ograniczony.

2 KOMENTARZE

  1. Tyle Razy proszę, jak nie chcecie wpiszczac do mieszkania gorącego powietrza z dworu, uchylcie drzwi wejściowe i ciąg z powrotem wróci.

Skomentuj