Akcja ratunkowa w Śródmieściu. Na ulicy Stalmacha lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

23

W okolicy nie było żadnej wolnej karetki, zdecydowano więc o zadysponowaniu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Lądowisko dla maszyny zabezpieczają dwa zastępy straży pożarnej. Ulica Stalmacha na wysokości byłej szkoły podstawowej nr 6 jest nieprzejezdna. Ze wstępnych ustaleń uzyskanych na miejscu wynika, że śmigłowiec zadysponowano w związku z brakiem wolnej karetki. Więcej informacji wkrótce.

Aktualizacja: Jak udało się ustalić, pomocy potrzebowała 93-letnia kobieta. Medycy wykonali test na koronawirusa, który okazał się pozytywny. Seniorka została przetransportowana do szpitala przybyłą na miejsce karetką pogotowia.

23 KOMENTARZE

 1. Jak może brakować karetki na miasto możliwoci ? Chemia, pobliski węzeł drogowy. To już nie pierwszy raz. Może w końcu do władz tego syfu dojdzie że trzeba powiększyć flotę z zespołami medycznymi że to co teraz jest to za mało.

   • Nic, niech siedzą dalej i nic nie robią. A ty co taki zatroskany władzą i bronisz ją ? Ciebie też może dopaść brak pomocy ze wzgledu na niedobór kareterk. I co wtedy ? Też będziesz cwaniaczył i martwikl się o władzę ? Masz ciekawy tok rozumowania.
    A lokalne władze (miasto i starostwo) mogą się dogadać i spółfinansować kupno jednek karetki. Nic by złego się nie stało w tej kwestii. A na drugi raz nim coś równie głupiego napiszesz to najpierw rusz tym czymś co ci wyrasta z tłowiu.

    • Aleś rzygnął mieszczuchu z KK, jeden. Nawet nie wiesz jak bardzo. Aż ci resztki makaronu zwisają z kołnierzyka i dyndają sobie na wietrze.
     I to wszystko wyleciało z otworu gębowego, tego czegoś co głową nazywasz.

    • Zanim zaczniesz dyskusje dowiedz się kto jest odpowiedzialny za karetki. Ja władzy nie bronie. Na PiS nie głosowałem. A ty jak głosowałeś to miej pretensje do siebie.

 2. Pisdzielce zlikwidowali prywatny transport medyczny tworząc Państwowe Ratownictwo Medyczne. Od tego czasu co chwilę brakuje karetek. Dziękujemy za to Kaczyńskiemu.

  • Mieszkasz w Pacanowie platpyćcu a tu rządzą twoi wybrańcy czyli plafony. Zamiast na pierdoły wydawać niech kupią karetki. Lepiej wydać na chaszcze przy drogach, które wszystko zasłaniają lub na inne bezsensowny bzdury, którymi się chwalili. Marnotrawią kasę tylko. Rusz trochę tą mózgownicą gamoniu w końcu. Na zielonej wyspie platfusów szpitale by zlikwidowali i by jeździły taksówki zamiast karetek.

 3. No nie róbcie jaj!!! Śmigłowiec do covida? Ojej zamawiam medikopter bo strasznie mnie ząb boli, wolałbym wyleczyć ale trudno jak się nie da to niech przylecą wyrwać.

Skomentuj