Akcja przeciwpowodziowa w Cisowej. Woda spływająca z pól zalała wiele dróg i posesji

6

Przez całą noc strażacy układali worki z piaskiem i wypompowywali wodę z zalanych posesji w Cisowej. Straty mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Mieszkańcy znów borykają się z zagrożeniem powodziowym i z niepokojem spoglądają w niebo. Niestety prognozy na najbliższe dni nie są zbyt optymistyczne. Będzie padać i wzrośnie poziom wody w rzekach.

Strażacy przez cały weekend mieli pełne ręce roboty. Niemal co chwilę odbierali telefony od mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, którzy potrzebowali ich pomocy. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Cisowej. Ulewne deszcze i spływająca z pól woda, zalała blisko dziesięć posesji i kilka dróg. Mieszkańcy samodzielnie ewakuowali zwierzęta z gospodarstw oraz wywozili zboże w bezpieczne miejsca.

Do działań w Cisowej zaangażowano jednostki Państwowej oraz Ochotniczej straży pożarnej. Ratownicy zorganizowali worki oraz piasek, aby zbudować blokadę przed wodą. Jak informują mieszkańcy, do podobnych podtopień dochodziło już kilka lat temu. Problemem okazuje się brak odpowiednich rowów melioracyjnych, przez co, od strony Zalesia Śląskiego z pól spływa woda, zalewając Cisową.

6 KOMENTARZE

  1. Dzień dobry, woda z pól to jedno, a ktoś widział jak ta rzeczka, która normalnie sięga kostek wygląda? Rowy są zarośnięte, pobliscy mieszkańcy dbają o swój kawałek przy posesji. A z bobrami nikt nie będzie walczył, przecież tama na tamie, pola już od dawna zalewa. Na rowy/rzeki nie ma kasy, ale na zbyteczne koszenie trawniczków w Cisowej kaska jest. No tak, ale koszenie jest naszego miasta, gdzie dodam jest zbyteczne kosić przyposesjach, gdzie każdy Cisowik kosi i dba o to sam, a rzeka należy do instytucji gliwickiej. Paranoja

  2. Za rowy i rzeki odpowiedzialne są Wody Polskie. Instytucja w ktorej PiS umieścił największych głąbów. Jeden wielki chaos i bałagan.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj