„Akcja Protestacyjna” na wozach i budynkach Straży Pożarnej. Protest nie wpływa na gotowość strażaków

10

Chcą godnie żyć i pomagać mieszkańcom. Strażacy z Kędzierzyna-Koźla włączyli się do akcji protestacyjnej. Na wozach bojowych, jak i budynku komendy oraz Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych, pojawiły się oznaczenia informujące o akcji.

Powodem protestu jest brak dalszych rozmów rządu ze strażakami w sprawie wyższych pensji i wyrównaniu ich w związku z inflacją. Strażacy zapewniają, że protest ma charakter akcji informacyjnej i nie zmienia gotowości bojowej do wyjazdów alarmowych na terenie powiatu.

Wśród postulatów zgłoszonych przez NSZZ „Solidarność” znalazł się wzrost uposażeń funkcjonariuszy i pracowników cywilnych o 20%, zaliczenie do wysługi emerytalnej dodatkowej należności z tytułu wysługi lat, proponowanej przez MSWiA oraz zwiększenie etatów w związku z ciągłym wzrostem zakresu zadań realizowanych przez Państwową Straż Pożarną.

Zawieszenie lub zakończenie protestu związkowcy uzależniają od podjęcia rozmów w sprawie zgłoszonych żądań.

10 KOMENTARZE

 1. To jest skandal, że SP strajkuje i to pod szyldem Solidarności kierowanej przez Piotra Dudę i yorka Kacperka. Duda oddany jest całym sercem rządzącej Partii.
  Strajkujący mogą mieć pewność, że protest przyniesie skutek. PiS jest gwarantem podwyżek, wszystko nam sie podwyższa, a szczególnie pensje, czytałem w Wiadomościach, ze nawet wróg Niemiec nam zazdrości wzrostów i bogactwa.
  Panowie, spokojnie szyjcie sobie nowe banery, malujcie nowe napisy, się załatwi. Duda musi jedynie odpocząć teraz w spa od obowiązków, niechybnie się zajmie podwyżkami.
  Sami strażacy z pewnością pamiętają trudne czasy pod rządami Pawlaka, wtedy było ciężko, prywatnymi wężami gasili ogień, nie tak jak obecnie. Duda załatwi.

  • Do @Waldi. Przecież „Kamieni kupa” to nie wszystko 😕

   Całościowy program działania PeŁo dla Polski, to przecież JESZCZE – „ch.. , du… i kamieni kupa”. 🥴
   A taka propozycja i forma rządzenia tej szlachetnej formacji stronnictwa niemieckiego – dla tubylczej ludzkości w Polsce – w niczym OD lat NIE uległa zmianie 😆

   No! Może jedynie propagandowo w TVNenach, gadzinówce wyborczej i podobnych im środkach masowego ogłupiania tubylczej ludzkości 🤭

   Że nie wspomnę o WYBITNIE zasłużonym dla Niemiec folksdojczu – znanym też jako Waran z Comod’ą 😎

 2. Putin inflacja dotyka każdego nie tylko budżetówkę, jeśli wszyscy będą zarabiać o 20% więcej to towary i usługi też zdrożeją ale nie o 20 ale 30%. I w tedy nieprzepracowująca się budżetówka będzie chciała 10%?.

 3. Pisowskie półgłówki nawet doprowadziły do strajku strażaków. Co za banda siedzi w tym rządzie. Strażacy już jeżdżą do chorych, liczą bunkry, są członkami komisji podczas egzaminu osmoklasisty. Może w pegeerach które planuje stworzyć Kowalski będą jeździć na kombajnach?

 4. Strażaki chcą zwiększenia etatów, by jeździło teraz 8 wozów do leżącej rowerzystki, albo 15 do stłuczki koło dworca.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj