Akcja „Prędkość” w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim: co druga kontrola zakończona mandatem

6

W środę w całej Polsce na drogi wyjechało blisko 5 tysięcy dodatkowych funkcjonariuszy. Policyjna drogówka realizowała działania pod kryptonimem „Prędkość”. Również na terenie naszego powiatu policjanci przeprowadzali kontrole pojazdów.

Działania kędzierzyńskich policjantów miały na celu nie tylko ujawnianie kierujących poruszających się ze znaczną prędkością. Policjanci, aby zwiększyć skuteczność oraz bezpieczeństwo na drodze, systematycznie zmieniali miejsca kontroli. Podczas kontroli funkcjonariusze badali trzeźwość kierujących oraz wyposażenie i stan pojazdu.

W ramach prowadzonej akcji policjanci dokonali 70 kontroli, z czego 27 kierujących nie respektowało obowiązujących ograniczeń prędkości. Funkcjonariusze nałożyli 32 mandaty oraz pouczyli 26 kierowców. W przypadku jednej kontroli został skierowany wniosek do sądu.

6 KOMENTARZE

  1. Na „łapankę” … „…wyjechało blisko 5 tysięcy DODATKOWYCH funkcjonariuszy….” 🤔
    Czyli nie ma braków w policji, skoro ot tak 5 tysiecy dodatkowych policjantów można wyczarować.
    Ps. Co dzień „akcja”… wynika z tego że polski policjant nie chodzi do pracy (bo do „służby” to wogóle) – on chodzi NA AKCJĘ !

  2. Dlaczego policja ogłasza”akcja-prędkość”?Ja tego nie rozumiem,dlaczego się tłumaczą(policja),że będą łapać idiotów co jeżdżą po obwodnicy 100 km/h+++,proszę mnie oświecić!

  3. Nasza policja jest od mandatów nie bezpieczeństwa. Jak by było inaczej nie jeździli by cywilnymi , tylko oznakowanymi i prawa nie zmieniali co pół roku .

Skomentuj