Akcja kryminalnych z Kędzierzyna-Koźla i Opola. Zatrzymani oszuści wyłudzili ponad sto tysięcy

2

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wraz z policjantami z Kędzierzyna-Koźla zatrzymali 32 oraz 42-latka podejrzanych o oszustwa na tzw. policjanta. W trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy nich ponad 20 000 złotych pochodzące z przestępstw. Mężczyźni mieli oszukać starsze osoby na ponad 100 000 złotych. Obaj usłyszeli łącznie 9 zarzutów. Teraz podejrzanym grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Z początkiem kwietnia tego roku policjanci zauważyli wzmożoną działalność oszustów. W każdym z przypadków przestępcy podawali się za policjantów i wmawiali seniorom, że oszczędności ich życia są zagrożone. Nie dając im chwili do namysłu i wywołując presję czasu, nakłaniali ich do wyrzucenia pieniędzy przez okno. Sprawami tymi zajęli się kryminalni z KWP w Opolu wraz z funkcjonariuszami z Kędzierzyna-Koźla. Dzięki zebranym informacjom oraz pracy operacyjnej policjanci ustalili osoby mogące mieć związek z oszustwami.

21 kwietnia, na autostradzie A1, kryminalni zatrzymali 32 oraz 42-latka. Mężczyźni widząc policjantów próbowali jeszcze uciekać. Obaj zostali szybko zatrzymani i obezwładnieni. W czasie przeszukania pojazdu, którym podróżowali, funkcjonariusze znaleźli ponad 16 000 złotych oraz blisko 4 000 złotych schowane w mieszkaniu jednego z mężczyzn mające pochodz z przestępstwa. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli telefony komórkowe, którymi obaj posługiwali się podczas rozmów z seniorami.

Zdaniem śledczych szajka działała na terenie województwa opolskiego od końca marca br. W tym czasie zdołała oszukać kilku seniorów. Wstępne straty poszkodowanych zostały oszacowane na ponad 100 000 złotych. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyznom zarzutów popełnienia szeregu oszustw i usiłowań. Obaj usłyszeli łącznie 9 zarzutów. Teraz obojgu grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

2 KOMENTARZE

  1. Podejrzanym grozi 8 lat odsiadki, ale TYLKO grozi! ?

    Stosowy sąd !!!!! UZNA ich za niewinnych.? I jeszcze policja będzie płacić oszustom odszkodowanie, za np brutalny sposób ich zatrzymania i nieludzkie warunki ich pobytu w areszcie.?

    Albo EURO-kołchoz wypowie nam wojnę za niepraworządność?
    I przyśle nam jeszcze gorszego FOLXDOJCZA do pilnowania przestrzegania prawa.??

    PRAWDA?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj