Akcja „alkohol i narkotyki”. Ponad 400 kontroli i jeden nietrzeźwy kierowca

2

Kędzierzyńscy policjanci prowadzili akcję pn. „Alkohol i narkotyki”. Jest ona jedną z wielu akcji organizowanych przez naszych mundurowych, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Przez kilka godzin funkcjonariusze łącznie przebadali ponad 400 kierujących. Z dalszej jazdy wyeliminowany został jeden nietrzeźwy kierujący.

W czwartek, 8 marca policjanci ruchu drogowego kędzierzyńskiej komendy prowadzili akcję pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Przez kilka godzin funkcjonariusze przebadali na zawartość alkoholu 406 kierujących. W wyniku działań z dróg powiatu kędzierzyńskiego został wyeliminowany jeden uczestnik ruchu, który poruszał się po drodze będąc w stanie nietrzeźwości.

Celem akcji jest także wykluczenie z dróg tych, którzy usiedli za kierownicę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach policjanci wykorzystują narkotestery – miniaturowe urządzenia, które pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, a także w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych.

Pamiętajmy, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, kierowca ma możliwość wykonania bezpłatnego badania na samoobsługowym alkomacie znajdującym sie w kluczborskiej komendzie policji.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

2 KOMENTARZE

Skomentuj