Akademia Piłkarska Chemika zwyciężyła w prestiżowym turnieju na Stadionie Śląskim

1

Młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźle pod patronatem Grupy Azoty ZAK S.A. wzięli udział w niezwykle prestiżowym turnieju skrzatów i żaków Copa Espanola 2020. Na płycie głównej Stadionu Śląskiego w Chorzowie oraz bocznych boiskach rywalizowały najlepsze szkółki piłkarskie z Polski i zagranicy, a w nich dzieci w wieku od 6 do 8 lat.

Piłkarze z drużyny żaków AP Chemika Kędzierzyn-Koźle świetnie zaprezentowali się w sobotnich meczach grupowych, gdzie pokonali między innymi swoich rywali z akademii Śląska Wrocław czy warszawskiej filii szkółki Barcelony.

W grupie mistrzowskiej pokonali z kolei Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, Słowika Olkusz i ponownie Barcelonę. W efekcie młodzi Chemicy okazali się najlepszą ekipą turnieju, który relacjonowały regionalne i krajowe media.

– Szkolenie dzieci i młodzieży to priorytet dla naszego klubu – przyznaje Piotr Niewadzisz, prezes Akademii Piłkarskiej Chemika Kędzierzyn-Koźla pod patronatem Grupy Azoty ZAK. S.A. – Jesteśmy dumni z naszych młodych zawodników, trenerów, a także z rodziców, z którymi wspólnie kształtujemy młodych piłkarzy. Już dziś widać, że stać ich na wielkie sukcesy.

Nagrodą za zwycięstwo był puchar ufundowany przez Marszałka Województwa Śląskiego. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Ksawery Badura, Wiktor Gdula, Antonina Jaremko, Marcel Kondraciuk, Filip Kondraciuk, Dawid Potym, Dorian Gdowski, Feliks Kras i Franciszek Koralewski.

Z kolei w niedzielnych meczach na turnieju grały także skrzaty w składzie: Wiktor Gdula, Feliks Kras, Antoni Marchewka, Marcel Mielimączka, Szymon Stańczyk i Leon Sadyk. W akademii trenuje ponad 250 młodych adeptów futbolu. To jedna z najlepszych tego typu szkółek w województwie opolskim.

1 KOMENTARZ

Skomentuj