Adrian Czubak podał się do dymisji! Sławomir Kłosowski nowym wojewodą opolskim

12

Zmiana na najważniejszym rządowym stanowisku w regionie. Dotychczasowy wojewoda Adrian Czubak złożył rezygnację. Premier przyjął ją i powołał na jego miejsce Sławomira Kłosowskiego.

„Dotychczasowy wojewoda Adrian Czubak złożył rezygnację ze względu na sprawy osobiste. Nowy wojewoda opolski obejmie urząd 15 marca br. Sławomir Kłosowski był posłem trzech kadencji Sejmu RP, gdzie w komisjach sejmowych zajmował się edukacją, Unią Europejską oraz administracją. Był on także posłem do Parlamentu Europejskiego, wiceministrem edukacji narodowej oraz Opolskim Kuratorem Oświaty” – przekazało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

12 KOMENTARZE

 1. Świetna wiadomość. Teraz pora na Porowską, która wszystkie rozumy pozjadała. Przynajmniej takie ma o sobie mniemanie. Karma wraca.

 2. Dżuma minęła, a przyszła cholera.
  PiS ma bardzo krótką ławkę, odgrzewanie starego kotleta.

  Ale teraz tak na serio, to JA jestem przekonany, że ta światła decyzja z centrum dowodzenia naszego Słoneczka Nadwiślańskiego rodem z Odessy będzie epokową dla tego województwa. Nikt tak jak Kłos nie potrafi dzielić ludzi, bo tu jest Polska i tylko Polacy mają głos.

   • Za Don to wyślij swego Kaczyńskiego, przecież pochodzi z okolic jego ujścia… a w sumie tego małego Żyda możesz też wysłać do Izreala tam będzie wśród swoich.

 3. No nareszcie!!! Teraz to czeka nas pełen rozkwit, kraina mlekie i miodem płynąca, takiego wojewody nam było potrzeba.

 4. Porowska pewnie wściekła, bo to nie jej faworyt, a wręcz przeciwnie. Podobno nawet na posła go nie chciała. Może wreszcie będzie spokojniej i normalniej w opolskim PiS. Oby.

 5. Dlaczego POKO nie pochwaliło się. Brawo Wy, brawo My :)))

  Robert Węgrzyn został sekretarzem wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej i do tego nie podoba się to niektórym członkom kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej, którzy mają inną wizję przyszłości PO. Węgrzyn zaproponował powiększenie struktur kędzierzyńskiej Platformy do dwóch kół. Działacze będący pod kierownictwem szefa PO w Kędzierzynie-Koźlu Michała Nowaka,  uważają jednak, że to zły pomysł. Według pragnącego zachować anonimowość jednego z polityków, stworzenie drugiego koła mogłoby zmienić układ sił w kędzierzyńskiej Platformie i w przyszłości stworzyć szansę Węgrzynowi do przejęcia sterów w powiatowej PO.

  • A kogo to obchodzi? Hołownia już platfusów przegonił. Ludowcy i komuchy też się zbliżają. Najlepiej, jak każdy członek PO założy swoje kółko graniaste. Będzie ich w powiecie 10 i niech sobie i dla siebie działają. Prawdziwi polscy patrioci na takich nie głosują.

Skomentuj