Adrian Czubak i Artur Ogurek powołani do Rady Nadzorczej Grupy Azoty ZAK

37

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., podczas posiedzenia w dniu 29 grudnia 2021 r., dokonało zmian w składzie Rady Nadzorczej Spółki. Do składu Rady Nadzorczej powołani zostali Adrian Czubak i Artur Ogurek. Uchwały wchodzą w życie z dniem podjęcia.

Ze względu na złożoną rezygnację przez członków Rady Nadzorczej – Panów Grzegorza Peczkisa i Tomasza Szczegielniaka – oraz biorąc pod uwagę podjęte przez NWZ uchwały, obecny skład Rady Nadzorczej przedstawia się następująco: Monika Saracyn – przewodnicząca, Beata Zatoń-Kowalczyk, Adrian Czubak, Artur Ogurek oraz dr Ewa Wolff, wybrana z ramienia pracowników Grupy Azoty ZAK S.A.

Źródło: Grupa Azoty ZAK S.A.

37 KOMENTARZE

 1. Czy to są specjaliści w tej dziedzinie? Czy w myśl jarzbawa: do polityki nie idzie się dla pieniędzy, robią to pro publico bono?

 2. Nad wyraz dziwne, że Peczkis „zrezygnował” ?? Przypadek, czy Partia zrekompensuję tę stratę inną RN ??

  • Pan Grzegorz Peczkis jest Członkiem Rady Nadzorczej Spółki TAURON Polska Energia S.A. od 2019-12-06.
   Od 27 stycznia 2020 r. do dnia 29 grudnia 2021 zasiadał w radzie nadzorczej Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A.
   Oznacza to, od 27 stycznia 2020 r. do dnia 29 grudnia 2021 zasiadał w dwóch radach nadzorczych.
   Obecnie w jednej radzie nadzorczej.

   • acha, zna się też na prądzie, niemożliwe, toż to ponoć mechanik od ciśnień
    ta władza PiS jest naprawdę dobrym miejscem na realizowanie dochodowej kariery, zawsze się można sprzedać, będziemy świadkami moralnej przemiany bohatera…

   • doświadczenie byłego senatora w dziedzinie energii elektrycznej jest ogromne. Proszę sobie wyobrazić ile razy uruchomiony był przepływ prądu do punktów świetlnych, żelazka, czy innych ważnych odbiorników, dodając również te, które znajdują się w piwnicy. Również jako młody człowiek wielokrotnie (tysiące razy) wytwarzał prąd stały kręcąc (tfu) pedałami swojego roweru po zmroku. Podobnie uzyskał kompetencje by zasiadać w Radzie Nadzorczej Poczty Polskiej. Tu chyba wyjaśnienia i naświetlanie jest zbyteczne.

    • Raz, nasz napoleońskiego wzrostu bohater, mało nie uległ ranom wjeżdżając wyżej wspomnianym rowerem pod koła mej służbowej limuzyny. Wjechał na przejście dla pieszych rowerem w miejscu do tego nie przeznaczonym, popełnił tym samym wykroczenie karalne mandatem. No cóż upiekło mu się bo najpierw hamuję, a potem analizuję kogo mogę potrącić. Pomyśleć co bym miał za przygody potrącając senatora z immunitetem… coś pewnie jak pan Mateusz, kierowca Seicento, …, Zero ogłosił winnym.

 3. Po co jest twór Rada Nadzorcza???? Już Wam napisze, po to by kolesie mogli się nachapać i aby nikt się nie dowiedział że….. Tak naprawdę to żenada znów następni do koryta. Zak zawsze był polityczny i to dalej jest i będzie.

 4. Sukcesy, nagrody, medale, pracownicy uśmiechnięci od ucha do ucha jakby nawciągali się jakiegoś białego proszku. A w tle niskie płace, degradowanie pracowników i obcinanie im wynagrodzeń, marne podwyżki, związki zawodowe które mają gdzieś załogę i kolejny rok bez premii świątecznej, a to wszystko przy uśmiechniętych buziach zarządu . Za każdym razem kiedy przekraczam bramę zakładu mam ochotę puścić pawia. Pisze tutaj i wylewam swoje żale bo na Internecie zakładowym tego zrobić nie można anonimowo, bo namierzaja pracownika po jego IP. W ludziach się gotuje jak są traktowani ale nikt nic nie pisze bo każdy się boji, proponuję więc wypowiedzieć się w wolnych mediach jeśli tylko pokaże się jakiś artykuł o naszym kochanym zakładzie. Niech każdy napisze jakie ma odczucia pracując tam.

  • Kędzierzyńskie Azoty są częścią narodowego koncernu, silnym podmiotem gospodarczym, dzięki działaniom wszystkiemu winnego Tuska niesprzedany Rosjanom. To dzięki połączeniu kilku Azot w Wielkie AZOTY i zmianie władzy na właściwą mamy silny zakład zarabiający dla państwa. Właściciel zakładu – partia PiS – ma prawo do przysyłaniu w teczce nowego dyrektora kilka razy do roku. Nowy członek w radzie nadzorczej, no problem, kogo my tu mamy oddanego a jeszcze niezaspokojonego materialnie. Tego chcieli wyborcy, silnej Polski, szczęśliwych bogatych ludzi, wygonienia i osadzenia złodziei, młodego dynamicznego prezydenta.
   Część prawdy jest taka, że zwykłym pracownikom jest ciężko ale co mają zrobić jak nic innego nie potrafią jak wciskać guziki. Siedzą cicho i z podkulonym ogonem próbują ciąć swoje koszty. Jak było dobrze i były bardzo dobre płace to myślę, że politykom przestało się to podobać i szukali jak tu się dobrać do konfitur. Karuzela zmian pseudo managerów, którym NIE ZALEŻY na pracowniku i wzroście kosztów. Któremu pomyśl zależy na wzroście kosztów, przy takim szybkim rotowaniu dyrektorów wykazują się sukcesem a jakim można w krótkim terminie pochwalić – cięcie kosztów. Musicie sobie to uświadomić, nikomu na was nie zależy w polskiej szkole zarządzania jesteście kosztem, a nie potencjałem czy wartością.

  • Jak masz jakieś bóle to pisz za siebie a nie za wszystkich czy za każdego. Na przykład mi się nic nie gotuje a jak tobie się coś gotuje to po co tam ciągle siedzisz? Masochista jakiś ….

 5. W Rycha płytkiej wyobraźni Platforma Obywatelska,gdyby rządziła,to spółki skarbu państwa obsadzałaby ludźmi z PIS-u.
  Rozmyśla dnia każdego ile dobrego dla Polski zrobiła PO przez osiem lat, Orliki wybudowała i kawałek autostrady,ale gdyby rządziła jeszcze osiem lat tzn.szesnaście dla słabych z matmy,to może kupiła by jeszcze nawet piłeczki ,żeby nimi grać na tych Jastrzęblikach :)
  A prawda jest taka że Kaczyński zrobił więcej w miesiąc niż Tusk w osiem lat,taka skala.

  • zgoda sławuś, NIKt tyle dla Polski „dobra” nie zrobił jak Kaczyński, on jest mężem stanu, nie mężem żony. Cała galaktyka Drogi Mlecznej nam zazdrości takiego męża stanu. Dlatego też kilka dni temu wysłany francuską rakietą ( a jak wiemy z ust PiS to wy Polacy uczyliście ich jeść widelcem) teleskop Webba będzie się przyglądał początkom wszechświata, by udowodnić tezę o stworzeniu go z nasienia Jedynego Prawdziwego Polaka.
   W którym miejscu jestem piewcą platformy? mniemam, że twe wąskie horyzonty do tego bombardowane ekspercką wiedzą jedynie z pasków tvp nie POzwalają wyjść POza ten obszar fiksacji. Twoja wygodna piaskownica POglądów jest na rękę takiemu Kaczyńskiemu, bowiem na beton i zaścianek liczy najbardziej…

  • Gdyby rządził ”Tusk” to cena bułki wynosiłaby 30 groszy, a nie 1,4 zł jak teraz! Inflacja dochodzi do 10%! Największy sukces to dodatkowe drukowanie pieniędzy i obsadzanie sowimi ludźmi nawet mało ważnych stanowisk co budzi protesty.

   • Przestań plafonie sadzić takie pierdy. Zapomniałeś już jak było na zielonej wyspie, czy z pieluchą na tyłku jeszcze biegałeś? Za wodza ryżego to byś sobie tą bułkę z gliny lepił, bo piekarnie by ci zlikwidowali czy inne zakłady i fabryki. To była ich specjalność. Nie udawaj głupszego niż jesteś, bo nie jest to śmieszne tylko żałosne.

 6. PIS;
  PROGRAM 500+ Poprawiły się warunki materialne rodzin.
  PŁACA MINIMALNA ROŚNIE DO 3000 ZŁ MIESIĘCZNIE. Wprowadzono minimalną stawkę godzinową.
  PODWYŻKI NAJNIŻSZYCH EMERYTUR DO 1250 ZŁ
  BEZROBOCIE NA NAJNIŻSZYM OD LAT POZIOMIE.
  ZAPEWNIONO SENIOROM DARMOWE LEki
  13 stka dla emerytów
  PROGRAM MIESZKANIE+
  RODZICE MAJĄ WOLNOŚĆ WYBORU. Nie ma już obowiązku wysyłania sześciolatków do szkoły.
  ZAKAZ ZABIERANIA DZIECI RODZICOM Z POWODU BIEDY.
  Rząd stabilizuje finanse publiczne, uszczelnia system podatkowy.
  wpływy z VAT wzrosły o 42 proc Już dziś są większe wpływy do budżetu.
  podatek CIT dla małych przedsiębiorców obniżony z 19 do 15 proc.
  Ochrona ziemi rolnej przed wykupem przez „słupy”.
  Podatek bankowy.
  Obnizony Wiek emerytalny
  PiS udało się też dokończyć z sukcesem restrukturyzację LOT, a także powstrzymać zamykanie linii kolejowych.
  Platforma Obywatelska;
  Orliki…..

 7. Adrian nie sprawdził się jako wojewoda, a dzięki PiS otrzymał kolejną szansę, tym razem w przemyśle chemicznym. Prawdziwy PiSowiec zna się na wszystkim, doskonała kadra fachowców i ekspertów!!!

  • Mówią ludziska, że Adrian fuchę w przemysle chemicznym otrzymał dzięki staraniom cebulowwej. Swoje umiejętności już pokazał w łopolu. Do dziś pracownicy wspominają jego zdolności i także pamiętają jak się sprawowała cebulowa.

 8. Zazdrościsz Obajtkowi,zarabia miliony i posiada kilkadziesiąt nieruchomości.
  Ma chłop głowę na karku.
  A ty Rychu ile zarabiasz i co posiadasz? Pozwól że zgadnę. Pewnie jesteś nędzarzem przez rządy PiS-u ?
  Jak stracą władzę też będziesz zarabiał miliony?
  Tylko pieprzyć na forum potrafisz w kółko o tym samym a Obajtek trzepie kasę aż miło.

  • Rodzice z SB odpowiednio mnie na życie ustawili, a nie wspomnę o dziadkach, którzy w SS nazbierali złotych zębów tyle, że starczy na 2 pokolenia. Zasługuję to Prawdziwym Polakom, którzy im pomagali, niezależnie od systemu i okoliczności dobrymi informacjami. Obecnie jest tak samo.

   A czego mam niby dotkniętemu ręką Boga zazdrościć – zespołu Tourrete’a??

 9. Powiem bez emocji i bez uprzedzeń. Tego typu korporacje jak ZAK S.A., będące w rękach Skarbu Państwa, pełnią nie tylko funkcje produkcyjne i gospodarcze ale również polityczne. Czy nam się to podoba czy nie, stanowiska będą zawsze obsadzane przez aktualną władzę, aby wspomagać realizację polityki zgodnej z programem tejże.
  Tak było za PO, jest za PIS i będzie po PIS-ie.
  Dobór kadr przez PIS, wbrew większości niniejszych wypowiedzi, nie jest wcale taki zły.
  Dr Bogdan Tomaszek – Ukończył w 1979 studnia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego, następnie uzyskał stopień doktora nauk technicznych na Politechnice Krakowskiej. Pracował jako pracownik naukowy ICSO i jako nauczyciel akademicki. Był Senatorem IV kadencji.
  Dr Grzegorz Peczkis – Jest absolwentem Politechniki Śląskiej. W 2007 na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki tej uczelni uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych. Był Senatorem IX kadencji.
  Dr Ewa Wolff – Absolwentka Politechniki Opolskiej. Doktorat na Politechnice Krakowskiej.
  Adrian Czubak – Absolwent Politechniki Śląskiej, odbył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania i marketingu oraz prawa inwestycyjnego.
  Poza tym ZAK od lat doskonale sobie daje radę na europejskim rynku producentów chemii więc należy sądzić, że jest zarządzany sprawnie. Osoby w Zarządzie i Radzie Nadzorczej, zarówno dziś jak i za poprzedniej władzy, są kompetentne i, jak widać, się sprawdzają.

 10. Witam Alina,
  jeżeli już tak wszystko fajnie opisałaś, to opisz też tego Pana Ogu(ó)rka. Kim jest i skąd się tam wziął. Jakiś człowiek zagadka.

   • Rychu, to nie ten. A tak na poważnie, jeżeli nie wiesz to nie obrażaj. Widzę że nie wiesz nic na temat opisywanej osoby – ale odzywasz się, byle zabłyszczeć. Tylko że nie błyszczysz jakoś takimi wypowiedziami. Na przyszłość jeżeli nie masz wiedzy na dany temat to nie pisz takich wypowiedzi. Co za czasy… ludzie …!

  • Niestety nie znalazłam żadnych wiadomości o Panu Arturze Ogurku, ale znalazłam informacje kolejnym członku Zarządu.
   Dr hab. Bolesław Goranczewski, prof. uczelni
   Członek Zarządu
   Kompetencje w spółce:
   Departament Kontrolingu
   Departament Zakupów i Logistyki (Dział transportu i Spedycji)
   Jednostka Biznesowa Energetyka

   Doświadczenie zawodowe w przemyśle:
   Od 1984 roku do chwili obecnej praca w przemyśle na stanowiskach kierowniczych, począwszy od mistrza ds. produkcji, utrzymania ruchu, aż po wyższe stanowiska kierownicze w tym: Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. (pełnomocnik dyrektora ds. zintegrowanych systemów zarządzania), Zakłady Przemysłu Bawełnianego FROTEX S.A. (dyrektor ds. usprawniania procesów biznesowych), Energa S.A. (dyrektor zarządzający) oraz Grupa Azoty ZAK S.A. (dyrektor Jednostki Biznesowej Energetyka). Łącznie 27 lat w sektorze energetycznym, z czego 23 lata w branży ciepłowniczej,
   Ponad 30 wdrożonych projektów restrukturyzacyjnych, głównie w ciepłownictwie i energetyce.
   Doświadczenie zawodowe w szkolnictwie wyższym i nauce:
   Od 2005 roku równolegle do pracy w przemyśle praca w szkolnictwie wyższym, również na stanowiskach kierowniczych, w tym: Politechnika Opolska (adiunkt), PWSZ Oświęcim (wykładowca), Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (dziekan, wicekanclerz, dyrektor biura jakości, pełnomocnik rektora ds. zapewnienia jakości kształcenia),
   Autorstwo i/lub współautorstwo trzech książek (monografii), czterech monografii pod redakcją oraz ok. 90 publikacji, w tym indeksowanych wskaźnikiem impact factor, głównie w zakresie jakości oraz znormalizowanych systemów zarządzania,
   Członek komitetów naukowych dwóch czasopism, wypromowanie ok. 400 magistrów, licencjatów oraz inżynierów.
   Doświadczenie w nadzorze korporacyjnym:
   Przewodniczący Rady Nadzorczej w spółkach ECO Żagań Sp. z o.o., PKS Strzelce Opolskie S.A. oraz Energa Ciepło Ostrołęka Sp. z o.o.

Skomentuj