Absolwenci mogli znów zasiąść w szkolnych ławkach. 65. urodziny Zespołu Szkół nr 1 w Koźlu

0

Zespół Szkół nr 1 w Koźlu w sobotę świętuje swoje 65. urodziny. To właśnie w tym dniu zorganizowano zjazd absolwentów, którzy po latach znów zasiedli w szkolnych ławach.

Uroczystości rozpoczęła powitalna kawa oraz msza święta w kościele pw. św. Zygmunta i Jadwigi Śl. Część oficjalna odbyła się w samej szkole, gdzie pojawili się nie tylko absolwenci, ale również emerytowani nauczyciele, uczniowie, włodarze miasta i wszyscy, którzy od lat są związani z placówką. Z okazji urodzin odsłonięto również pamiątkową tablicę.

– Spotkaliśmy się na zjeździe absolwentów, ale również na wielkim jubileuszu szkoły. Zgłosiło się ponad 250 osób. Mamy również zacnych gości takich jak Rudolf Pierskała, który jest absolwentem naszej szkoły, pan wicestarosta Józef Gisman, również absolwent szkoły, opolski kurator oświaty Michał Siek oraz senator RP Grzegorz Peczkis. Będziemy wspólnie odsłaniać tablicę pamiątkową, która upamiętni trzeci zjazd absolwentów Zespołu Szkół nr 1 – mówi dyrektor szkoły Urszula Więcek

Na zjazd przybyło wielu emerytowanych nauczycieli, którzy chętnie spotkali się ze swoimi byłymi uczniami.

– Pomimo strasznej klęski, jaką była powódź, szkoła jest bardzo zadbana. Jej uczniowie i nauczyciele zawsze osiągali liczne sukcesy. Uczyliśmy na dwie zmiany.. Pamiętam, jak przy szkolnym boisku sadziliśmy drzewa, które miały upamiętnić dyrektorów szkoły – opowiada Romualda Sińska, była nauczycielka.

Dla absolwentów szkoła przygotowała atrakcje takie jak zwiedzanie budynku i wspólne spotkania w klasach. Wieczorem odbędzie się bal.

Skomentuj