A może by tak fabryka czekolady na Polu Południowym? Głowili się, jak sprzedać tereny inwestycyjne

7

Czy możliwa jest budowa fabryki czekolady na polu południowym? – to pytanie zadali sobie wspólnie podczas warsztatów organizowanych w Centrum Obsługi Inwestora jego pracownicy i zaproszeni uczniowie szkół gminnych, a dokładnie klas siódmych szkół podstawowych i klas gimnazjalnych.

Dyskusja była częścią trwającego do grudnia projektu pn. „Pole Sukcesu”. Inicjatorem pomysłu jest gmina Kędzierzyn-Koźle, organizatorem Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy, uczestnikami wyróżniający się uczniowie, a celem – praktyczna nauka przedsiębiorczości.

Zaproszenie do projektu przyjęło 10 szkół, wystawiając do rywalizacji trzyosobowe zespoły. Zadaniem każdego z nich jest opracowanie strategii promocji pod kątem sprzedaży wybranej działki pola południowego. Dzień warsztatowy podzielony został na trzy części. W pierwszej uczniowie udali się na omawiane tereny inwestycyjne, gdzie z mapami poszukiwali atrakcyjnych dla ich pomysłu działek. Po identyfikacji terenu, uczniowie wrócili do Centrum Obsługi Inwestora, gdzie czekały na nich przygotowane stanowiska pracy i szablony dokumentacji do wypełnienia. Pracę poprzedziła merytoryczna część wprowadzająca, po której grupy indywidulanie poszerzały wiedzę na spotkaniach w wybranych biurach COI.

– Dziś wszyscy byliśmy do dyspozycji naszych gości – informuje Alicja Górska, prezes KKKPP, odpowiadając na pytania i starając się wesprzeć etap koncepcyjny projektu. – Niezależnie od codziennych zadań, które wykonujemy, zawsze cieszymy się, mogąc wspierać procesy edukacyjne naszych uczniów i dzielić się doświadczeniem. Co więcej, doceniamy zaangażowanie młodzieży i ich nauczycieli, nielimitowaną wyobraźnię uczestników, ciekawe spostrzeżenia i pomysłowość. Dla nas to dodatkowa promocja Centrum Obsługi Inwestora jako miejsca i podmiotu otwartego na zróżnicowane projekty – podkreśla.

Jak dzień oceniają najbardziej zainteresowani?

– Wizyta na polu południowym była dla nas ciekawa, to duży obszar, na którym można wiele zrealizować – podsumowała Julia Janiszewska z PSP 11. – Pierwszy raz widzieliśmy ten teren. Moim zdaniem ma bardzo duży potencjał, który na pewno przyciągnie inwestorów – ocenił Konrad Wandrasz z PSP 19.

Dla uczniów czas spędzony na polu południowym oraz w COI był praktycznym podejściem do istotnych aspektów przedsiębiorczości. W pigułce mogli zmierzyć się z przygotowaniem do transakcji sprzedaży, a docelowa prezentacja podczas grudniowego finału konkursu będzie testem nie tylko wartości przygotowanego materiału, ale również umiejętności argumentacji i wystąpienia.

 

Źródło: urząd miasta

7 KOMENTARZE

  1. Julia wybuduje fabrykę czekolady, a Konrad montownię snopowiązałek. A reszta osób, która zarządza tym areałem będzie w samozachwycie wypłacać sobie premie, bo przecież odwalili kawał dobrej roboty.
    A propos, co z gościem, który miał produkować sznurek z popiołu?

  2. impreza w stylu jak wyrzucić kasę w błoto, podstawową zasadą dobrego inwestora jest oszczędzanie na głupotach i inwestowanie na rzeczach które przyniosą zysk

  3. Pole Południowe to rzeczywiście „Pole Sukcesu”?
    A może lepiej pasuje określenie „Poletko Porażek”?
    Czy wyjaśniono uczniom, dlaczego nowe inwestycje lokują się wszędzie dookoła tylko nie na naszym „polu”? Zapewne dużo do opowiadania miałby cały wianuszek dyrektorów, którzy to „pole” tak doskonale przez lata uprawiali.

  4. I jak wnioski? Da się? Bo nie doczytałem… I od młodego oswajać młodzież z porażką. Nauczcie ich jak się ustrzec waszych błędów, a nie robicie hapeningi. Niech sie uczą na dobrych przykładach, do Ujazdu niedaleko.

Skomentuj