78-letnia kierująca potrąciła 73-letnią rowerzystkę. Kolizja na przejeździe w Śródmieściu

34
Policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiej drogówki wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego z udziałem 73-letniej rowerzystki i 78-letniej kierującej nissanem.
Do tego zdarzenia doszło po godz. 9:00 na przejeździe rowerowym przy ul. Kosmonautów w Kędzierzynie-Koźlu. Kierująca jednośladem została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala.
Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

34 KOMENTARZE

  • W poniedziałek, 4 października około godziny 10 na drodze wojewódzkiej nr 408 doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki.

   Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący skodą podczas manewru wyprzedzania doprowadził do zderzenia czołowego z jadącą z naprzeciwka ciężarówką. Po zderzeniu samochód ciężarowy przewrócił się na bok i wylądował w rowie.

   Niestety, w wyniku wypadku zginął kierowca osobówki, zgadnij ile miał lat???????

 1. Skutki przejazdów z pierwszeństwem dla rowerów przez jezdnię.
  Coraz więcej idiotycznych przepisów.
  Paru kretynów coś wymyśli i miliony muszą sie do tego stosować.

 2. Ta regulacja prawna się nie sprawdza bo rowerzyści nie muszą znać żadnych i często nie stosują obowiązujących przepisów (jazda po pasach, brak sygnalizacji zamiaru wjazdu na śluzę czy wręcz wymuszanie pierwszeństwa zjeżdżając ze śluzy bezpośrednio na jezdnię). Pirat ma pierwszeństwo…

 3. Obie panie w wieku którym nie powinni jeździć po drogach publicznych gdzyż obie swarzają niebezpieczeństwo czego efektem był ten wypadek. 78-letnia kierująca nie ma już takiego refleksu a 73-letnia rowerzystka pewnie niezna w ogóle przepisów ruchu drogowego. Jest to wynik braku jakichkolwiek uprawnień wobec rowerzystów – bubel legislacyjny. Bo przecież skoro reszta poruszających się drogami publicznymi zgodnie z przepisami mają posiadać prawo jazdy czyli dokument stwierdzający znajomośc przepisow ruchu drogowego to czemu nie żąda się tego od rowoerzystów ?

  • Och. Ach. Jak nam brakowało światłych uwag nijakieg WORDa nt. jego osobistych spostrzeżeń w jakim wieku osoby starsze nie powinny jeździć po drogach publicznych.
   Powinien nam jeszcze powiedzieć czy należy te osoby trzymać zamknięte pod kluczem, czy może zaraz skierować do sanatorium na Kuźniczkach.

   • A może to nie prawda ? Widać co niektórym kierowcom w podeszłym wieku nie da się przetłumaczyć że są już zagrożeniem na drofdze co pokazuje powyższy przykład. To tak jakby alkoholikowi tłumaczyć że jest alkoholikiem a ten uparcie twierdzi że jest tylko smakoszem… A podpisujący się gość jak będzie umiał kierować to nie musi dawać łapówek tym bardziej że jest to karalne. A tak przy okazji proponuje złośliwości zostawić dla siebie.

 4. zdecydowanie częćiej powinny byc odbierane prawa jazdy tzw kierowcom bo po komenatrzach widać,że większość z was tzw kierowcy to ma kompetencje co najwyżej do kierowania furmanką i to tylko dlatego,że wtedy koń jest mądrzejszy od was nieudolne cymbały!

 5. zobaczcie pseudoszoferacy którzy prawa jazdy dostali przez pomyłke: nie był stary,nie był,bardzo młody,nie był pieszy ani nie jechał na rowerze,był taki jak wy tu ujadające porażki za kierownicą i jak skończył! To tak dla refleksji nad sobą nieudacznicy jeśli was na jakąś refleksję stać!

 6. Rysiu cymbale nic nie pisz o refleksji bo to tobieeee chyba jej brak. Najczęściej odryzają się cudowne dzieci dwóch pedałów. Często łamią przepisy ignorują kierowców , pieszych i do tego wiecznie pretensje mają do wszystkich tak jak podpisujący się prawdziwy kierowca tylko nie wiadomo czego być może kółka z drążkiem.
  Wiekszość społeczeństwa jest zarozumiałe i chamskie wobec drugiego. A rowerzyści powinni zdawać kartę rowerową może wówczas nauczyli by się poprawnie porusdzać po drogach.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj