700 tys. zł na projekt nowego mostu. Prezydent Nowosielska i wojewoda Kłosowski podpisali umowę

25

Dzisiaj w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska i wojewoda opolski Sławomir Kłosowski podpisali umowę na dofinansowanie prac projektowych w ramach budowy nowego mostu na łączniku do powstającej obwodnicy północnej.

Umowa ramowa na dofinansowanie prac projektowych opiewa na 700 tys. zł. Dodatkowo miasto otrzyma dotację na prace geodezyjne w wysokości 43 tys. zł.

– Ten most pozwoli na wyprowadzenie niebezpiecznego transportu z ulic Kędzierzyna-Koźla – mówi Sławomir Kłosowski. – Rząd premiera Mateusza Morawieckiego postanowił zakwalifikować projekt do programu „Mosty dla regionów”. Zadanie szacowane na około 80 mln zł w tej chwili rozpoczyna swoją drogę inwestycyjną (…) Bardzo dziękuję prezydent Kędzierzyna-Koźla i jej służbom za przygotowanie dobrego wniosku. Mam nadzieję, że prace będą przebiegały sprawnie, tak, abyśmy z funduszu dróg lokalnych mogli te 80 mln zł jak najszybciej wyasygnować – dodał.

Łącznik, jak i most, mają być gotowe wraz z końcem roku 2022, a więc zbieżnie z terminem zakończenia budowy obwodnicy północnej.

– Od wielu lat nasze miasto starało się o to, aby dostać fundusze na most i dojście do obwodnicy. Dziś obwodnica powstaje, a my realizujemy projekt łącznika wraz mostem. Te pieniądze pozwolą nam w 80 procentach sfinansować koszty projektu technicznego, a następnie, jak zapowiedział pan wojewoda, a wcześniej minister, liczymy na dofinansowanie realizacji – powiedziała prezydent Sabina Nowosielska.

25 KOMENTARZE

 1. No i co Panie radny Masełko, Rząd RP działa dobrze czy nie ? Zdaje się, że jednak i tak będzie krytyka ze strony pana kolesi z PO.

  • 6 lat tzw. rządu i taki gest dla niemal 60-tysięcznego miasta…
   No brawo, brawo !

   A ile to Sasin wydał pieniędzy na niewybory ?

   Śmieszna prawica POPiS…

  • Tobie kukułka Kaczyński nad łóżkiem z
   Zegara napierdziela i masz mózg wyprany. Na niewybory wasz mega intelektualista wydał ponad 70.000.000,00 złotych wyrzucił w błoto, tu mówimy o 700 tys złotych czyli dokładnie STO razy mniej. Ech te pisory to nie partia to stan umysłu i ducha. Ponure czasy….

 2. ….” Ten most pozwoli na wyprowadzenie niebezpiecznego transportu z ulic Kędzierzyna-Koźla ” ….
  Istniejąca już część obwodnicy powinna spełniać swoje zadanie jednocześnie powinien zmniejszyć się ruch ciężkich pojazdów przez ulice Koźla dzielnicy Stare Miasto. Niestety tak nie jest. Nadal większość ciężkiego tranzytu przejeżdżą m.in. ul Racławicka ,24 kwietnia oraz Głubczycką. W niektórych budynkach zwłaszcza obok wymienionej arterii w momencie przejazdu ciężarówki wszystko się trzęsie. Wywrotki jadą z dosyć sporą prędkością i nadmiernie hałasują i to już przed godziną 5 rano. Pomimo zgłoszenia do Pani Prezydent, nic magistrat nie zrobił w tej sprawie. Mało tego w odpowiedzi piszą ,że miasto postara się by zwiększyć bezpieczeństwo oraz stwierdzili iż muszą tędy jeździć owe pojazdy ze względu na istniejące zakłady….
  Nie wiem jakie zakłady miała Pani Prezydent na myśli ? Bo w okolicy wymienionych powyżej ulic nic nie ma.
  Najwidoczniej Włodarze nawet nie wiedzą co się znajduje i gdzie na terenie miasta. Po prostu ręce opadają tym bardziej że nic nie zrobiono pomimo potrącenia pieszych jakiś czas temu. Czy musi dojść do tragedii ? Pani Prezydent czemu w takim bądź razie w Kędzierzynie w Śródmieściu mogliście zabronić przejazdu ciężkiemu tranzytowi, a w Koźlu nie ? Pani martwi się o Sławięcice a tu pod nosem nadal grozi wypadkiem. Również muszę wspomnieć o innych uszczerbkach o których była mowa w piśmie czyli brak patroli policji od godziny 22 do godziny 6, brak kamer monitoringu. Ale również za mała ilość ławek w tym uszkodzone na terenie kozielskiego parku który jest zaniedbany. W Azotach potrafiliście zrobić jak się należy chociaż mało kto z tego będzie korzystał. Więc ja jako mieszkaniec jak to nazywacie „Miasta możliwości” mogę stwierdzić z pewnością że możliwe jest zrealizowanie tych postulatów lecz hamulcem jesteście wy Władza. Nie słuchacie społeczeństwa lokalnego…. Pani zamiast się takimi sprawami zająć albo chowa się za pandemię albo zajmuje politykierstwem. Proszę jednak nie zapominać że to Pani służy mieszkańcom a nie odwrotnie. A na razie miasto się zwija. Aha kto będzie zarządzać tym odcinkiem z mostem ? Miasto czy GDDKiA ? Obwodnicą DK40 zarządza GDDKiA.

  • Komu te pytania Pan stawia? Tu się kłamią elementarna wiedza dotycząca zarządcy drogi. Równie dobrze możemy obwiniać Panią Prezydent o to ze autostrada nie przebiega nad Koźlem. Idiotyzmy. Prawda jest inna niewygodnym samorządom nie daje się pieniędzy. Sprawdźcie państwo fundusz dróg lokalnych tez stukrotnie więcej w kierunku twardego elektoratu twardogłowych – zaś obszary które bieg
   Pod tytułem myślenie włączyły dostają ochłapy. Ot cała polityka. Zmiana wojewody w tym układzie jest tak istotna dla nas fakt, iż wczoraj nie odnotowano zwiększonego popędu biedronek i mszyce mogą jeszcze spać spokojnie. Centralizacja to myśl przewodnia och małego wodza, tylko lustra się zmieniają a raczej mordki w nich śpiewające łubudubu

 3. Całe szczęście że Rząd nie bierze pod uwagę oportunistycznej działalności Pani Prezydent, która jest „bezpartyjna” ale popiera największego Buraka.

   • Przynajmniej mają z czego płacić. Na zielonej wyspie ryżego to dalej byliby w średniowieczu jeśli chodzi o zarobki i jakąkolwiek pomoc dla najbiedniejszych. Już chyba zapomniałeś ile ludzi żyło w skrajnym ubustwie taki był dobrobyt. A rudy jeszcze pasa kazał ludziom zaciskać.

     • Ty za to wyszedłeś z łajna pewnie. Za dobrze ci chyba pędraku. Byk był celowy żeby znaleźć taką pierdołę, która nie ma nic sensownego do napisania.

    • Aż tu nagle się ludziom polskim polepszyło. Pińsetki dostali ci którym się ruchać chciało a byli zdolni i emeryty mają swoje leki za friko i jak z bankomata kaskę bierzesz, to każda nowiusia, świeżutką farbką woniajet i jest nominał 500 w jednym kawałku, a niedługo będzie 1000 w jednym. Trzeba się będzie za jakąś słusznych rozmiarów walizą rozejrzeć, gdzie wychodząc po chleb można było tzw. środki pomieścić.
     I tony złota naszego, polskiego, narodowego, angolom słusznie odebrane.
     A jest tyle jeszcze innych objawów wyjścia z
     ubustwa
     że aż mi się nie chce więcej pisać
     bo po prostu szkoda słów.
     Czyli inaczej gitara.

  • Tu chodzi o most na łączniku obwodnicy z aktualna DK40. Łącznik ten nie jest częścią obwodnicy i ma być budowany przez miasto a nie GDKiA. Stąd wniosek miasta o dofinansowanie. Most trzeba zrobić nad Kanałem Gliwickim.

 4. Województwo zasługuje na takiego wspaniałego gospodarza jakim jest Wojewoda Kłosowski. Nikt tak wspaniale nie potrafi łączyć obywateli. POpatrzcie niedowiarki jak ON działa, już kilka dni po nominacji widać efekty jego dynamicznych działań. Będziecie mieli MOST, to jest MOST na miarę naszych możliwości i tym MOSTEM wszystkim niedowiarkom otwieramy usta. Zobaczcie jak układa się współpraca Polaków, sam jestem niedowiarkiem, że to się tak układa.

  Kurcze dlaczego mam kakao na nosie, co to dzisiaj się dzieje ….. …

 5. czy łącznik będzie się łączył z drogą miejsce kłodnickie – sławięcice. Jakieś rondo? Czy w tym miejscu będzie most?(albo wiadukt)?

  • Łącznik ma się zaczynać w blachowni wyjazd z elektrowni skrzyżowanie z ul. Energetyków) Tu w przyszłości ma być rondo następnie drugie rondo ma być na drodze Miejsce klodnickie – Sławięcice i na końcu łącznik ma się kończyć bardziej na północ na rondzie, które jest już w budowie na obwodnicy

   • Niesty na tej mapie nie ma wzmianki o rondzie na ulicy szpaków (miejsce Kłodnickie – sławięcice). Wiem, że będzie rondo na obwodnicy do łącznika i na wylocie przy blachowni. Chodziło mi o to czy Cisowa, miejsce Kłodnickie też będą miały dostęp do tej obwodnicy? Mam nadzieję, że tak pisze Krzysiek będzie rondo na tej ulicy szpaków, tak aby mieszkańcy tych osiedlu też mieli możliwość skorzystania z tej obwodnicy.

 6. A nie prościej kupić gotowy projekt z autorskim nadzorem i brać się do roboty aby oddać jedno i drugie w tym samym terminie.

Skomentuj