Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych pojechały do opolskiego zoo. Pomogła firma Transport Augustyn

3

W ubiegłym tygodniu około dwadzieścioro uczniów z Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy w Kędzierzynie-Koźlu pojechało na całodniową wycieczkę.

Uczniowie wraz z opiekunami przez kilka godzin zwiedzili wszystkie zakamarki jedynego na Opolszczyźnie zoo.

Wyjazd odbył się dzięki wsparciu firmy Transport Augustyn z Kędzierzyna-Koźla, zajmującej się świadczeniem usług transportowych na terenie kraju, która zorganizowała i pokryła wszystkie koszty przejazdu do Opola. Dzieci mogły w komfortowych warunkach pojechać na wycieczkę busami, które przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– W imieniu rodziców oraz dzieci bardzo dziękujemy za ten naprawdę piękny gest. To pierwszy przewoźnik, który wyszedł z taką inicjatywą, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – mówi dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Krystyna Gielas.

To nie pierwsza akcja społeczna Janusza Augustyna, który cyklicznie wspomaga działalność szkół i przedszkoli oraz wspiera imprezy sportowe organizowane na terenie naszego powiatu.

– Wystarczy rozejrzeć się wokół nas, a zawsze znajdziemy kogoś potrzebującego, kogoś kto czeka na pomocną dłoń. W tej grupie bardzo często znajdują się właśnie dzieci oraz niepełnosprawna młodzież. Często rodzice tych dzieci, jak i placówki opiekuńcze, borykają się z problemami finansowymi. Wiedząc o tym oraz czując solidarność, staramy się włożyć swoją małą cegiełkę, poświęcić swój czas i niewielkie finanse – argumentuje chęć niesienia pomocy Janusz Augustyn.

Dowiedzieliśmy się też, że po tym pierwszym udanym wypadzie Janusz Augustyn po wakacjach planuje zabrać dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych na kolejną wycieczkę.

Materiał partnera

3 KOMENTARZE

  1. Super, p.Januszu Augustyn! Może tak inni przedsiębiorcy mający transport osobowy wżieli by przykład z p.Janusza?😍😍😍

  2. Wspaniale, że są osoby, które myślą o innych i potrafią dzielić swoim dobrem. Życzę Panu Januszowi, żeby to dobro wracało do Niego👍

Skomentuj