50-lecie MZK i parada zabytkowych pojazdów. Jest oficjalny program imprezy

4

Wielkimi krokami zbliża się uroczysty jubileusz 50-lecia Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Kędzierzynie-Koźlu. Znamy już szczegółowy program otwartej imprezy dla mieszkańców miasta.

Świętowanie rozpocznie się 1 maja o godzinie 12 w zajezdni MZK przy ulicy Kozielskiej. Zabytkowe autobusy, które woziły pasażerów kilkadziesiąt lat temu, zabiorą uczestników imprezy w podróż w czasie. Na miejscu będzie można dowiedzieć się więcej o ich historii oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

O dobrą zabawę dla najmłodszych mieszkańców miasta zadbają animatorzy. Na godzinę 13.30 zaplanowano wręczenie nagród laureatom konkursów „Autobus moich marzeń” oraz „Eko-autobus”. Podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka karmy dla kędzierzyńskiego schroniska. Na urodzinach nie może też zabraknąć tortu i wspólnego odśpiewania „Sto lat” jubilatowi.

Główną atrakcją 50. urodzin miejskiego przewoźnika będzie parada zabytkowych pojazdów głównymi ulicami Kędzierzyna-Koźla. Rozpocznie się ona o godzinie 15.30, a autobusy i inne zabytkowe pojazdy przejadą do Koźla, aby tam zawrócić i przez Pogorzelec i Śródmieście skierować się na osiedle Piastów.

4 KOMENTARZE

Skomentuj