40. rocznica wybuchu stanu wojennego. W Kędzierzynie-Koźlu złożono kwiaty pod pomnikami

17

13 grudnia 1981 roku zapisał się jako jeden z najsmutniejszych dni w najnowszej historii Polski. Na ulice miast wyjechały czołgi, ograniczono prawa obywatelskie, a wielu działaczy antykomunistycznego podziemia zostało internowanych.

W niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu oddano hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego
W 40. rocznicę jego wprowadzenia złożono kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II w parku Pojednania i obeliskiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Mikołaja.

W uroczystościach zorganizowanych przez Radę Oddziału NSZZ „Solidarność” Regionu Śląska Opolskiego władze Kędzierzyna-Koźla reprezentował sekretarz miasta Zbigniew Romanowicz oraz członek zarządu powiatu Stanisław Węgrzyn.

17 KOMENTARZE

  1. Hallo? To w naszym pierdziszewie niema rządnego pomnika czy choćby tablicy gdzie można oddać hołd pomordowanym, internowanym i gnębionym przez następne 10 lat ofiarom stanu woj. Nawet nie zdawałem sobie sprawy kto tak naprawdę żądzi tym miastem niemożliwości.

    • Pogarda do miasta, które nazywasz „pierdziszewem” świadczy o twoim poziomie i charakterze. Jesteś przybłędą, a do realizmu bardzo ci daleko!

      • Przestań się mazać gamoniu. Naciągnij śliniak, włóż smoka w paszczę i załóż pampersa, żebyś się nie zmoczył.

    • Nie.
      Nie ma to nic wspólnego z UE.
      Total Opozite te czasy wspomina z tkliwością jako dobre czasy.
      UE nie wsparła Solidarności żadną dotacją, nie mówiła o wartościach ludzkich w ówczesnej Polsce. Po co ?
      Dla niej wstrząsające to wartości chrześcijańskie, złożenie kwiatów pod św. Jana Pawła II w parku Pojednania i obeliskiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Mikołaja.

  2. @Realista. W Matołkowie NIE WOLNO stawiać żadnych pomników sukcesów i osiągnięć bolszewii w czasie Stanu Wojennego!!!!?

    Również za karę nie wolno, bo SB-ekom cofnięto przywileje emerytalne za ich CIĘŻKĄ pracę na rzecz UTRWALANIA i pilnowania komuny w Polsce?

  3. Jeżeli Kędzierzyn nazywasz ”matołkowem” to znaczy, że sam jesteś matołek-koziolek z matołkówa, więc po co matołom pomniki?!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj