40 lat w służbie naszego bezpieczeństwa. Brygadier Zygfryd Steuer przeszedł na emeryturę

0
Brygadiera Zygfryda Steuera zastąpił mł. bryg. Mirosław Stadniczuk.

Jest jednym z twórców dzisiejszej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu. Na karcie jego służby zapisały się straszliwe pożary i wielkie powodzie. Dla kolegów i nie tylko jest wzorem strażaka. Brygadier Zygfryd Steuer, dotychczasowy zastępca komendanta straży pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu, po 40 latach służby przeszedł na emeryturę.

Uroczyste pożegnanie Zygfryda Steuera miało miejsce w piątek 31 lipca. Poza strażakami uczestniczyli w nim także m.in. przedstawiciele lokalnych samorządów.

– To przykład, jak można wzorowo przepracować 40 lat, pamiętam, kiedy pierwszy raz się spotkaliśmy, tworzyliśmy tę jednostkę, przeżyliśmy transformację, te wszystkie zmiany, które nastąpiły. Jednak zawsze łączyła nas przyjaźń i to, że potrafiliśmy sobie zaufać w trudnych sytuacjach, np. podczas stanu wojennego – wspominał Karol Stępień, Komendant Wojewódzki Straży Pożarnej, niegdyś szef strażaków w Kędzierzynie-Koźlu. – Zawsze mogłem na ciebie liczyć, nigdy nie usłyszałem, że się czegoś nie da, przyjacielu, dziękuję ci – dodał.

– Pamiętam, jak budowaliśmy w powiecie służby zespolone, byliście najpewniejszymi służbami w sensie bezpieczeństwa powiatu, a ty Zygfrydzie byłeś twórcą tych służb. Niełatwa to służba oraz zobowiązanie – nieść pomoc innym, chronić mienie, zdrowie i życie – mówił Józef Gisman, wicestarosta powiatu.

Nowym zastępcą komendanta straży pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu został mł. bryg. Mirosław Stadniczuk – dotychczas kierujący jednostką ratownictwa chemicznego.

steuer4

steuer8

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj