Grupa nastolatków niszczyła samochody. Wyrywali lusterka i przebijali opony. Policja poszukuje świadków

8

W poniedziałkowy wieczór do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło zgłoszenie o grupie młodych osób, którzy w rejonie ulicy Marii Konopnickiej i ulicy Niemcewicza mieli niszczyć stojące na parkingu samochody. 

Funkcjonariusze policji niezwłocznie udali się w podany rejon. Po przybyciu na miejsce potwierdzili zgłoszenie i podjęli próbę znalezienia i ustalenia tożsamości nastolatków, którzy mieli wyrywać lusterka i przebijać opony w zaparkowanych pojazdach.

– Około godziny 21 otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie Koźla doszło do uszkodzenia kilku zaparkowanych pojazdów. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili to zgłoszenie. Czynności cały czas trwają. Ponieważ uszkodzenie mienia jest ścigane na wniosek pokrzywdzonego, są one przeprowadzane dwutorowo. Jedni policjanci docierają do osób pokrzywdzonych, by uzyskać od nich zawiadomienie i wniosek o ściganie, który pozwala nam dalej działać. W tym samym czasie inni funkcjonariusze dążą do ustalenia sprawców tych czynów – informuje nadkomisarz Magdalena Nakoneczna z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Przestępstwo zniszczeni mienia ścigane jest na wniosek poszkodowanego. Za uszkodzenia zgodnie z art. 288 k.k sprawcy grozić może kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

– W takich sprawach bardzo istotny jest czas i szybka reakcja świadków. Wystarczy nawet anonimowo zadzwonić na numer alarmowy. Dzięki takiej informacji możemy od razu podjąć działania i zatrzymać sprawców w momencie, kiedy dochodzi do wandalizmu – dodaje nadkomisarz Magdalena Nakoneczna.

8 KOMENTARZE

  1. Ściganie takich przestępstw powinno być z urzędu. I sąd powinien obciążyć sprawców bądź ich opiekunów szkodami i przekazać pieniążki poszkodowanym. Dochodzenie na drodze cywilnej powoduje, że pojawia się konflikt między sprawcą a poszkodowanym i potem poszkodowany ma znowu wybite szyby albo przebite opony (a czasami wybite zęby).

  2. Przecież to był wieczór, a policjanci od komisariatu już włączyli sygnały aby nie zastać wandali na miejscu przypadkiem, dlaczego nie ma w artykule najslawniejszej ulicy w Kozlu, czyżby się źle kojarzyła z tymi wyczynami. Oj policjo, policjo bój się Boga.

  3. musieli mieć dużo czasu bo pomiędzy ulicy Marii Konopnickiej i ulicy Niemcewicza jest spory dystans. Połowę Koźla trzeba przejść/przejechać

  4. Drogi portalu, dlaczego niema mowy nic o ostatniej sytuacji z soboty? Zawsze jest opisane jak ktoś udziela pierwszej pomocy itd itp. A tu nagle cisza! Sobota zaczymanie akcji serca po użycia dopalaczy, tego samego Pana który uciekł z komisariatu i była obława na niego! Niedziela śmierć tego mężczyzny, dwie rodziny toczą zawzięta walkę o swoją rację codziennie na targowej wyzwiska, bicie, duży niesmak osób które robią zakupy na targu!

Skomentuj