300 paczek świątecznych trafiło w ręce potrzebujących dzięki zbiórce pracowników Grupy Azoty ZAK

1

Nawet pandemia nie zniechęciła ich do sprawiania radości innym i jak co roku pracownicy Grupy Azoty ZAK zjednoczyli się, by wspólnie stworzyć 300 paczek świątecznych. Firma już po raz 10. zorganizowała akcję charytatywną „10 metrów słodkości” na rzecz potrzebujących z Kędzierzyna-Koźla i okolic. 

To już tradycja Grupy Azoty ZAK, że w okresie przedświątecznym na terenie zakładu organizowana jest zbiórka słodyczy. Pandemia musiała zmienić formułę, jednak mimo to udało się zebrać ogromną ilość słodkości, aby umilić święta dzieciom. Zbiórka odbywała się w ośmiu punktach zakładu, gdzie pojawiały się elfy, a nawet święty Mikołaj. W rodzinnej, świątecznej atmosferze do akcji włączyli się niemal wszyscy pracownicy.

Jest zimno, ale w Grupie Azoty ZAK panuje gorąca, bożonarodzeniowa atmosfera, cieszymy się, że po raz kolejny akcja „10 metrów słodkości” zawitała do naszej firmy. Bardzo doceniamy zaangażowanie naszych pracowników. Załoga zdobyła złoty medal, jeśli chodzi o wsparcie dla potrzebujących. W naszej firmie na dobre zagościł już duch Bożego Narodzenia – mówi Paweł Stańczyk, prezes Zarządu Grupy Azoty ZAK S.A

Przed budynkiem dyrekcji wręczono paczki Stowarzyszeniu Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina” oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej „Arka”.

Dziękuję, że dostrzeżono potrzeby dzieci, którymi się zajmujemy. To z pewnością będzie dla nich radość, a tego nigdy nie jest za mało. To miły gest i oby było ich jak najwięcej, bo takie działania rozświetlają życie naszym dzieciom – mówi Gerard Wilczek, prezes Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych „Dobra Rodzina”

Dzięki akcji „10 metrów słodkości” Grupa Azoty ZAK wspiera okoliczne instytucje pomocy społecznej, mające pod opieką dzieci w trudnej sytuacji życiowej. W tym roku paczki trafią również do m.in. do: Stowarzyszenia Rodzin I Przyjaciół Autystów „Mały Książę” w Kędzierzynie Koźlu, Domu Pomocy Społecznej św. Karola w Kędzierzynie-Koźlu, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domu Dziecka, Środowiskowego Domu Samopomocy „Promyczek”.

1 KOMENTARZ

  1. Często gęsto słuchać głosy pracowników ZAK że dzieje się źle. Jak ich wykiwały zwiazki itp. A tu nagle taka akcja. Tylko kto jest beneficjentem tych paczek ? Bezdomny franek który śpi w pustostanie ? Dzieci ? A może to w ogóle jakaś ściema żeby znowu się pokazać i zabłysnąć jaki wspaniały zarząd tych Azotów ? Zapewne pracownicy ZAK-u odpowiednio posumują tu komentarzami.

Skomentuj