3 idealne prezenty dla każdego kawosza

0

Kawa to popularny napój, który skutecznie dodaje energii i pobudza do działania. Jaki jest najlepszy prezent dla kawosza? Oto nasze propozycje.

Młynek do kawy — sprawdzony pomysł na prezent dla kawosza

Młynek do kawy to popularny pomysł na prezent dla kawosza. Akcesoria tego typu dzielą się na 2 rodzaje. Do wyboru mamy młynek do kawy ręczny oraz elektryczny. Pierwszy z nich stanowi idealne rozwiązanie dla początkujących kawoszy oraz tych, którzy ulubionym kofeinowym napojem chcą się delektować zarówno w domowym zaciszu, jak i poza nim. Jakie zalety ma ręczny młynek do kawy? Mieli on ziarna równomiernie, nie nagrzewając ich, efektem czego jest smaczny napój o dużej mocy. Tego typu młynek pracuje cicho, nie zużywa energii elektrycznej i jest niemalże bezawaryjny. Uwaga! Jako że mieli on ziarna dosyć grubo, nie sprawdzi się u miłośników espresso.

Alternatywę dla wersji ręcznej stanowi elektryczny młynek do kawy. Jego główną zaletą jest łatwość obsługi. By móc korzystać z takiego urządzenia, wystarczy go podłączyć do prądu i wcisnąć przycisk. Użytkownik może tutaj wybrać grubość mielenia ziaren, dostosowując ją do indywidualnych preferencji. Wybierając elektryczny młynek, pod uwagę należy wziąć jego moc. Najlepiej, aby wynosiła ona minimum 150 W.

Warto wspomnieć tutaj także o urządzeniu, jakim jest młynek do kawy żarnowy. Tym, co go charakteryzuje, jest to, iż ściera on ziarna, pozwalając na ich dokładne mielenie. Do zalet takich młynków zalicza się także nieprzegrzewanie kawy w czasie mielenia. Jeżeli chodzi o materiał wykonania, do wyboru mamy modele stalowe oraz ceramiczne.

Kawiarka — praktyczny upominek dla fana kawy

Każdy kawosz ucieszy się również z gadżetu, jakim jest kawiarka. To prosty w obsłudze zaparzacz ciśnieniowy, przy pomocy którego w zaledwie kilka chwil można przygotować aromatyczne espresso rodem z prawdziwej włoskiej kawiarni. Kawiarka ciśnieniowa jest produkowana z różnych materiałów. Jednym z nich jest aluminium. Taka kawiarka do kawy posiada klasyczny, kanciasty kształt. Jest lekka, odporna na stłuczenia i szybko się nagrzewa.

Drugie z dostępnych rozwiązań to kawiarki ze stali nierdzewnej. Są one niezwykle wytrzymałe i odporne na odbarwienia, odkształcenia oraz korozję. Co więcej, nie zmieniają smaku zaparzanej w nich kawy. Szukając eleganckiego upominku dla kawosza, warto postawić na kawiarkę porcelanową. Pięknie się ona prezentuje, nie odbarwia i nie odkształca.

Jeśli chodzi o sposób działania, wyróżnia się kawiarki na kuchenkę oraz elektryczne. Pierwsze z nich nadają się do użytkowania na urządzeniach gazowych, elektrycznych, ceramicznych oraz indukcyjnych. Kawiarki drugiego typu podłącza się natomiast do prądu. Posiadają one wbudowaną grzałkę, dzięki której woda szybciej się zagotowuje.

Zaparzacz do kawy — idealny podarunek dla kawosza

Gwarancją codziennych sukcesów w uszczęśliwianiu kawosza będzie również zaparzacz do kawy. Jest on znakomitą alternatywą dla ekspresów ciśnieniowych. Do wyboru mamy zaparzacz do kawy tłokowy oraz zaparzacz do kawy przelewowy. Urządzenie pierwszego typu jest określane również mianem french press i wywodzi się z XX — wiecznej Francji. Taki ciśnieniowy zaparzacz do kawy ma postać dzbanka ze szkła lub tworzywa z pokrywką. W jego wnętrzu umieszcza się cylinder oraz tłok, który przylega do ścian naczynia. Napój przygotowany z pomocą zaparzacza tłokowego jest pozbawiony fusów, które mogłyby uniemożliwiać delektowanie się nim.

Zaparzacz przelewowy z wyglądu przypomina natomiast dzbanek, którego górna część ma kształt lejka. Chcąc zaparzyć kawę, należy umieścić w nim filtr i uprzednio zmielone ziarna kawy, a następnie nalać wodę. Na sklepowych półkach dostępne są zaparzacze przelewowe tradycyjne oraz elektryczne, które posiadają podgrzewacz.

Jaki prezent wybrać dla kawosza? Do wyboru mamy gadżety, takie jak młynek do kawy, kawiarka zaparzacz do kawy czy dzbanek zaparzacz do kawy.

zdjęcie główne: stock.adobe.com
zdjęcia w tekście: tadar.pl

Materiał promocyjny

Skomentuj