Niebezpieczna sytuacja podczas grillowania. Zapaliła się butla z gazem

4

W środę około godz. 18.30 straż pożarna interweniowała przy ulicy Słonecznej w miejscowości Reńska Wieś. Podczas grillowania rozszczelniła się butla z gazem, która następnie się zapaliła.

Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej. Po dotarciu na miejsce strażaków, przystąpili oni do gaszenia oraz schładzania butli z gazem. W chwili przyjazdu butla nagrzana była do blisko 300 stopni celcjusza. Strażacy schłodzili butlę do temperatury 25 stopni, po czym ostrożnie przetransportowali ją w bezpieczne miejsce, gdzie reszta gazu może się bezpiecznie ulotnić.

Przyczyną zdarzenia mógł być przecięty zawór doprowadzający gaz. W zdarzeniu nikt nie został ranny.

MN

4 KOMENTARZE

  1. Już myślałem że nie będzie wpisów w rodzaju: przecięty zawór doprowadzający gaz. Ciekawa sprawa. Czy też co drugi samochód będzie się zapalał od baterii, jak w przypadku pożaru na składowisku. Okazuje się że niepotrzebnie. Internauci dzielnie trzymają fason.

    • zaza, nie wiem, dlaczego się czepiasz jojka. Dobrze skomentował, zawór mógł być pęknięty a nie przecięty. Gdyby był przecięty, to prokurator powinien mieć robotę. Chyba że… chyba że zawór miał taki kaprys i się przeciął.

Skomentuj