W służbie widzą swoją przyszłość. Uroczyste ślubowanie klas mundurowych w Sławięcicach

11

W Zespole Szkół nr 3 w Sławięcicach odbyło się dziś uroczyste ślubowanie klas pierwszych mundurowych o profilu technik spedytor. W trakcie edukacji młodzi ludzie zapoznają się z pracą policjantów, strażaków i wojskowych. Już trzynastu absolwentów szkoły czynnie pracuje w służbie ojczyźnie.

Zespół Szkół nr 3 oferuje młodym ludziom możliwość kształcenia się w klasie mundurowej, w której młodzież może poznać zawody związane z bezpieczeństwem publicznym oraz służbami mundurowymi. Dzięki temu uczniowie mają możliwość zdobycia praktycznych umiejętności oraz wiedzy, która pozwoli im na lepszy start w wybranym zawodzie. Ponadto, taka edukacja może przyczynić się do wychowania młodych ludzi z większą świadomością odpowiedzialności za swoje czyny oraz z większą gotowością do służby dla innych i dla kraju.

Ślubowanie to bardzo ważne wydarzenie dla uczniów, ponieważ oznacza rozpoczęcie nowego etapu w ich edukacji.

Jak co roku jest to dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ na to ślubowanie przyjeżdżają całe rodziny, dziadkowie, rodzeństwo. Młodzież bardzo chętnie bierze udział w zajęciach. Mają ogromny szacunek do munduru. Co roku coraz więcej mamy chętnych uczniów do klasy mundurowej, tak więc naprawdę warto się uczyć w szkole podstawowej, bo średnia ocen ma potem znaczenie – zaznacza Beata Lipok, zastępca dyrektora w Zespole Szkół nr 3.

Uczniowie po czteroletniej nauce podchodzą do egzaminu na technika spedytora. W trakcie nauki uczestniczą w zajęciach ze strażakami, policjantami i wojskowymi. To sami uczniowie po pierwszym roku wybiorą, w którym kierunku będą rozwijać swoje zainteresowania mundurowe.

 

11 KOMENTARZE

 1. Fajni młodzi ludzie. Świetny zawód i szkołę wybrali. W służbach mundurowych dużo zarobią i praca pewna.Samodzielność szybko uzyskają.
  Dzieciaki z liceum mogą im pozazdrościć,pójdą po nim na studia a potem na bezrobocie,ale mama pomoże,da kieszonkowe, jeść i wypierze.

  • Racja, Polska potrzebuje mundurowych oddanych Ojczyźnie i Wodzowi wyborców. Im więcej ludzi zależy od rządu, dotacji, benefitów socjalnych tym Partia może liczyć na wyższe poparcie przy urnie.
   My w PiS o tym doskonale wiemy i rozszerzamy znaczenie państwa i zależności od jego decyzji. To dla dobra Polaków, by nie musieli się martwić o swoje jutro. Człowiek nie jest po to stworzony by samodzielnie myśleć i stanowić o sobie, my w Partii wiemy o tym doskonale co dla ciebie jest dobre. „Proszę głosować i nie przeszkadzać”

 2. Już trzynastu absolwentów szkoły czynnie pracuje w służbie ojczyźnie.
  A ilu absolwentów już wyszło ze szkoły?

 3. To w sumie przykre, że w tym nędznym kraju nie szanuje się kreatywności i przedsiębiorczości. Zamiast tego, podobnie jak w biednych krajach socjalistycznych, ukręca się młodzieży głowę i mami frazesami o służbie ojczyźnie. Nie generuje praca w budżetówce żadnego PKB, tylko i wyłącznie przedsiębiorcy są płatnikami wypłat trutni z budżetówki.

 4. Wszystko rozumiem, można wybrać taką ścieżkę rozwoju, ale cóż to za kierunek – technik spedytor,coś nie kojarzy mi się nawet z opolską jednostką logistyczną 😆

 5. Dzieci się cieszą że coś osiągnęły a wy podłe komentujące człowieczki nawet ich ,nie oszczędzicie.
  Piszecie o PiS ,ukręcaniu głowy młodzieży i tym podobnych bzdurach.Prym w głupocie wiedzie Rychu,nic nowego.
  Lepiej iść na studia albo założyć firmę i tyrać od rana do nocy albo uczyć się niepotrzebnych bzdur? A może na budowie pracować albo w zakładzie na zmiany i chorować po 10 latach pracy?
  Zazdrościcie że młodziz tej szkoły będą nie za ciężko pracować i pójdą na emeryturę po 40 stce,co? żal nie?

  • Natalia, sorry ale takiego tępego rozumowania jak twoje nie da się skomentować. Zastanów się. Skoro idą na emeryturę w wieku 40lat to kto za nich płaci. Właśnie muszą to robić przedsiebiorcy i zacharowywac się, jak piszesz do nocy. Żeby spełniać przywileje darmozjadom

   • Tępe rozumowanie? Chyba bardzo mądre.Ten kto jest frajerem pracuje w pocie czoła na siebie i innych.Wypruwa sobie żyły prowadząc firmę i płacąc ogromne podatki albo zapier…w firmie,sklepie za 3,5 tysiąca pracując po 10-12 godzin.
    Człowiek myślący idzie pracować jako policjant,strażak,żołnierz… za 5 tys.wzwyż z szybką emeryturą. Albo zatrudnia się w administracji państwowej za 6-10 tysięcy albo więcej.

  • Masz rację natalka. A poza tym, jak kasy braknie w państwie, to Adaś swój chłop, doklepie. Po cóż więc zakładać firmę, studiować, czy tyrać na zmiany? Nic tylko pochwalić cwaniacki wybór niektórych młodych. Ktoś przecież musi ten naród trzymać za ryjek i wskazywać właściwą drogę którą ma podążać.
   Popieram też twoje zdanie że ten Rychu to takie głupoty sadzi że w tyłku szczypie i kartofle gniją w piwnicy a ślimaki po nich łażą.

   • Nie dotarło do waszych mózgownic w jakim kraju żyjecie? Polska to państwo które nagradza brak zaradności,cwaniactwo, kombinatorstwo. Ogromne dotacje dla fundacji,stowarzyszeń państwowych.Ogromne pienądze na utrzymanie aparatu administracyjnego.Kilkunastutysieczne wypłaty dla dyrektoró,prezesów,spa
    ecjalistów od bóg wie czego.
    Potężny strumień pieniędzy płynie do bezrobotnych,rencistów,samotnych matek bez pracy które dostają wysokie alimenty i 500+.
    Dopłaty dla biednych do mieszkania,prądu,gazu.
    Świadczenia socjalne to miliardy zlotych miesięcznie.
    Na to wszystko reszta Polaków pracuje do upadłego

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj