Droga 408 Kędzierzyn-Koźle – Gliwice zmieni przebieg. Powstanie obwodnica Sośnicowic

3

Drogę wojewódzką nr 408 łączącą Kędzierzyn-Koźle z Gliwicami czeka duża przebudowa na odcinku od granicy w województwem śląskim. Powstanie obwodnica Sośnicowic.

408 to najpopularniejsza droga wśród kierowców podróżujących pomiędzy Kędzierzynem-Koźlem a Gliwicami, przebiegająca przez granice województw opolskiego i śląskiego. Po „naszej” stronie remont podzielony na etapy trwa od wielu lat i niestety się opóźnia. Jak do tej pory zarządcy udało się przebudować dwa fragmenty drogi: Brzeźce – Stare Koźle (2016-17) i Bierawa – Korzonek (2018-19). W 2020 roku nie udało się rozpocząć prac na kolejnym odcinku, co zarządca, którym jest Wojewódzki Zarząd Dróg – tłumaczył brakiem funduszy. W dalszej kolejności remontowany miał być odcinek przebiegający przez Ortowice, jednak prace na drodze po dziś dzień się nie rozpoczęły.

Dużo więcej dziać będzie się po stronie województwa śląskiego – wybudowana zostanie obwodnica Sośnicowic, która stanowić będzie nowy przebieg drogi 408. Przetarg na wykonanie inwestycji ma zostać ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Jak przekazał PAP Zbigniew Tabor, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, dokumentacja projektowa jest już gotowa, a zadanie będzie realizowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Droga zostanie przebudowana na odcinku od miasta Gliwice do granicy województwa śląskiego – I etap – budowa obwodnicy Sośnicowic. W wieloletniej prognozie finansowej na ten cel zabezpieczona została kwota 135 mln zł.

3 KOMENTARZE

  1. No i co, nie głupio wam w tym starostwie? Jak jeżdżę i czytam ile i jakich dróg przebudowywuje i buduję się na Śląsku to czasami szlag mnie trafia ze uratowano Opolszczyznę od lat trąbie o potrzebie przebudowy najkrótszej i najszybszej drogi na Śląsk, ale nie nam potrzebna obwodnica na północ a całe miasto stoi w wokół krzyża. Brawo weźcie się do roboty bo pieniądze na drogi wojewódzkie też się kiedyś skończą.

Skomentuj