Mieszkańcy chcą zmian w działaniu sygnalizacji na Kłodnickiej. Teraz będzie się włączać już wczesnym rankiem

6

Pod koniec 2017 roku Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył prace w ciągu ulicy Kłodnickiej. W rejonie skrzyżowania z ulicą Karola Szymanowskiego postawiono sygnalizację świetlną, która ma na celu poprawienie bezpieczeństwa pieszych.

Mieszkańcy zwracają uwagę na problem z bieżącym cyklem sygnalizacji świetlnej. W tej sprawie do redakcji napisał pan Grzegorz. Wskazuje, że w godzinach porannych, gdy jest wzmożony ruch, także pieszych, sygnalizator wskazuje migające, pomarańczowe światło.

– O sygnalizację świetlną walczyliśmy lata. W godzinach porannych od miesięcy, gdy dzieci wraz z rodzicami idą do szkoły, światła są w trybie awaryjnym. Kontaktowaliśmy się ze strażą miejską i zarządcą drogi, jednak nie przyniosły skutku – pisze pan Grzegorz.

Skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg Wojewódzkich, gdzie przedstawiliśmy problem mieszkańców. W odpowiedzi uzyskaliśmy informację, że na przejściu w środę lub najpóźniej w czwartek następni zmiana cyklu.

– Sprawą zajmuje się już nasz oddział w Głubczycach. Tryb wymuszonego przejęcia dla pieszych –  po zmianie – będzie funkcjonował od godz. 6.30 i planowany jest do działania w takim trybie do godz. 18.00 – przekazuje Teresa Kubalańca z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Opolu.

 

6 KOMENTARZE

  1. Faktycznie trudno zostawic sygnalizacje wlaczona, aby bylo czerwone swiatlo tylko na żądanie… Do godz. 18?? a pozniej rozumiem ze dzieci juz nie beda chodzic? Pajacowania ciag dalszy….

  2. A może zauważa że asfalt jest zniszczony i z nim też zrobią porządek w godz. 6 30 do 18. Fajnie by było w końcu przejechać się po równej drodze, a co z chodnikiem w dalszej części Kłodnickiej?

Skomentuj