Pierwsi w Kędzierzynie-Koźlu zaszczepili się przeciw koronawirusowi. Medycy dają przykład innym. WIDEO

29

Akcja szczepień przeciwko Covid-19 rozpoczęła się w 72 szpitalach węzłowych w całym kraju. W pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia.

W przychodni przyszpitalnej w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. 24 Kwietnia odbyło się pierwsze szczepienie w województwie opolskim. Dawkę szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 przyjęli dyrektor szpitala Jarosław Kończyło, lekarz naczelny Grzegorz Duszel oraz naczelna pielęgniarka Danuta Szeliga.

– Zaszczepiłam się, ponieważ chciałabym, żeby jak najwięcej osób, które mogą, też się zaszczepiły. Nauce trzeba wierzyć i zaufać. Musimy już skończyć z tym koronawirusem. Ludzie nie mogą cierpieć i umierać. Stąd jesteśmy tutaj, aby się zaszczepić i móc wrócić do normalności – mówiła naczelna pielęgniarka Danuta Szeliga.

29 KOMENTARZE

 1. Co na to antyszczepionkowcy, przecież pandemii nie ma, to wymysł Bilderberg i Ordo Iuris by zawładnąć światem. Wirus to przykrywka do sterowania społeczeństw, w płynie szczepionki są nano rurki z grafenu (polski patent) i perowskity (też polski). Nikt się nie ma zamiaru z wami cackać, teraz koncerny farmaceutyczne wszczepiają wam ukryte choroby na których przewlekłym leczeniu będą zarabiać. Naprawdę, ja to wszystko wiem z tvn i też od Zenka oraz Grażynki z Klanu, szkoda że Rysiu nie dożył tych czasów.

 2. A czy zaszczepią również pielęgniarki i salowe? Te osoby bowiem są najbliżej pacjentów, maja z nimi kontakt, takie mam doświadczenia z osobistej hospitalizacji. Lekarze … Ci są blisko kieszeni pacjenta.

 3. ubrani na czarno jak pracownicy przedsiębiorstwa pogrzebowego. brakuje im tylko masek z ptasim dziobem – jak w czasie dżumy w 14 wieku

 4. PROF. ZW. DR HAB. ROMAN ZIELIŃSKI “O SZCZEPIONCE GENETYCZNEJ PFIZERA I TESTACH PCR”
  proszę przeczytać wywiad z Panem Profesorem to wam wszystkim się oczy otworzą

  • Tak przeczytajcie i wam się oczy otworzą…. No nie zupełnie. Jest to tak jak przed laty jedna grupa naukowców (czyli: mgr., dr. hab., prof. itd) stwierdzili że jedzenie pomidorów przez człowieka wywołuje raka . Druga grupa naukowców wręcz przeciwnie stwierdzili że spożywanie powoduje ochronę przed nowotworem. I teraz pytanie kto ma rację ? Podobnie będą twierdzić naukowcy o owej szczepionce. Jedni są za ,a drudzy przeciw. Niestety przez to ludzie są zdezorientowani. Do rządu jest coraz mniejsze zaufanie a przy okazji sami też nic w tej kwestii nie robią.

 5. Podczas badań przeprowadzanych po szczepieniu, odnotowano także trzy przypadki porażenia typu Bella (samoistne, nagłe osłabienie lub paraliż mięśni twarzy po jednej stronie ), jednak jeden taki incydent wystąpił także w grupie kontrolnej, otrzymującej placebo. W związku z tym, stwierdzono brak dowodów na związek przyczynowo-skutkowy wystąpienia tego stanu z podaniem specyfiku. Pomimo tego, zjawisko to będzie nadal obserwowane i badane.

  • Czytam informacje podawane przez instytucje medyczne. I się waham.
   Góralu a dlaczego się tak kiwacie. Bo się waham czy iść na poprawiny. Moją Jagnę na weselu cztery razy zgwałcili a mnie naprali po mordzie. I ona chce iść a ja się waham.
   Szczęśliwego Nowego Roku. Zdrówka i humoru.

Skomentuj