26-latek napadł na kobietę. Przestępcę na gorącym uczynku zatrzymał mieszkaniec miasta

0

Krzyk starszej pani napadniętej przez 26-letniego napastnika zaalarmował mieszkańca Kędzierzyna-Koźla. Ten wykazał się sporą odwagą oraz obywatelską postawą i obezwładnił przestępcę.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 19 na osiedlu Piastów. – Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że idąca chodnikiem 63-latka została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Napastnik przewrócił kobietę, po czym kilkukrotnie ją uderzył, wyrwał torebkę i zbiegł. Krzyk pokrzywdzonej usłyszał będący w pobliżu mężczyzna. Przechodzień, widząc uciekającego napastnika, natychmiast za nim pobiegł. Po krótkim pościgu ujął go o czym telefonicznie poinformował policjantów. – relacjonuje podkomisarz Magdalena Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Policjanci, którzy po otrzymaniu zgłoszenia już po kilku minutach byli już na miejscu, przyjechali praktycznie na gotowe. Funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca Kędzierzyna-Koźla i zabrali go do policyjnego aresztu.

W toku dochodzenia okazało się, że piątkowy napad nie był jego przestępczym debiutem. – Kryminalni, którzy zajęli się tą sprawą ustalili, że to nie jedyne przestępstwo, z którym mógł mieć związek 26-latek. W połowie lutego miał również przewrócić idącą chodnikiem 62-letnią kobietę i skraść jej torebkę – mówi podkom. Kowalska.

26-latek został doprowadzony do prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnione czyny może mu grozić nawet 12 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. Niewykluczone, że zatrzymany usłyszy kolejne zarzuty.

Skomentuj