25-letni kierowca volkswagena wydmuchał ponad dwa promile. Jechał bez prawa jazdy i ubezpieczenia

5

Policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu osobowego. Kierujący był nietrzeźwy. Nie posiadał również prawa jazdy, a pojazd którym jechał nie miał wykupionego ubezpieczenia. Teraz 25-latek za swoje czyny będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W dniu 26 czerwca przed godziną 3:00 funkcjonariusze patrolujący centrum miasta zauważyli osobowego volkswagena, którego kierujący według posiadanych informacji, nie miał uprawnień do kierowania. W związku z tym zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie wykonywanych czynności informacje mundurowych potwierdziły się.

Mężczyzna nie miał wymaganych uprawnień. Dodatkowo policjanci wyczuli od kierującego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile. Funkcjonariusze ustalili również, że samochód nie posiadał OC o czym został powiadomiony ubezpieczeniowy fundusz gwarancyjny.

Teraz 25-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Oprócz odpowiedzialności za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, będzie także odpowiadał za wykroczenia. Grozi mu za to kara do 2 lat pozbawienia wolności.

5 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj