Kozielski szpital będzie przyjmował pacjentów bez koronawirusa. W środę uruchomienie siedmiu oddziałów

2

Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od kilkunastu miesięcy mają problem z dostępem do leczenia szpitalnego. To właśnie lecznica w naszym mieście jako pierwsza w województwie została zarezerwowana dla chorych na COVID-19.

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zapowiedział odmrożenie szpitali w województwie. Placówka w Kędzierzynie-Koźlu od środy, 26 maja ma działać w systemie hybrydowym. Uruchomione zostaną oddział chirurgiczny, laryngologiczny, okulistyczny, urazowo-ortopedyczny, urologiczny, intensywnej opieki medycznej oraz położniczo-ginekologiczny.

– W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy decyzję wojewody, która zrzuca obowiązek funkcjonowania szpitala jako covidowy, pozostają jednak 72 łóżka covidowe. Na potrzeby walki z koronawirusem będą zaangażowane lokalizacje oddziału urazowo-ortopedycznego i neurologicznego. Od 5 lipca uruchamiamy oddział wewnętrzny, który był najdłużej zaangażowany w covid i pracował bez urlopów – informuje Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

2 KOMENTARZE

  1. W jakim kraju my żyjemy, ze płacimy z każdej wypłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne a mamy się cieszyć, czuć wyróżnieni, może nawet wielce uhonorowani tym, że szpital zacznie leczyć pacjentów chorych na więcej niż jedną chorobę?

Skomentuj