Kozielski szpital będzie przyjmował pacjentów bez koronawirusa. W środę uruchomienie siedmiu oddziałów

2

Mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego od kilkunastu miesięcy mają problem z dostępem do leczenia szpitalnego. To właśnie lecznica w naszym mieście jako pierwsza w województwie została zarezerwowana dla chorych na COVID-19.

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski zapowiedział odmrożenie szpitali w województwie. Placówka w Kędzierzynie-Koźlu od środy, 26 maja ma działać w systemie hybrydowym. Uruchomione zostaną oddział chirurgiczny, laryngologiczny, okulistyczny, urazowo-ortopedyczny, urologiczny, intensywnej opieki medycznej oraz położniczo-ginekologiczny.

– W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy decyzję wojewody, która zrzuca obowiązek funkcjonowania szpitala jako covidowy, pozostają jednak 72 łóżka covidowe. Na potrzeby walki z koronawirusem będą zaangażowane lokalizacje oddziału urazowo-ortopedycznego i neurologicznego. Od 5 lipca uruchamiamy oddział wewnętrzny, który był najdłużej zaangażowany w covid i pracował bez urlopów – informuje Jarosław Kończyło, dyrektor SP ZOZ.

2 KOMENTARZE

  1. W jakim kraju my żyjemy, ze płacimy z każdej wypłaty składki na ubezpieczenie zdrowotne a mamy się cieszyć, czuć wyróżnieni, może nawet wielce uhonorowani tym, że szpital zacznie leczyć pacjentów chorych na więcej niż jedną chorobę?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj