Koziołek strażak z Miejsca Kłodnickiego już uszkodzony! Ktoś urwał kawałek rzeźby

20
Zdjęcia: Rada Osiedla Miejsce Kłodnickie

Zaledwie kilka dni przetrwała rzeźba koziołka strażaka w Miejscu Kłodnickim. W sobotę mieszkańcy zauważyli, że została ona uszkodzona przez wandala.

To już kolejny z serii koziołków, które pojawiają się na osiedlach Kędzierzyna-Koźla. Każdy jest inny, formą nawiązując do lokalnej specyfiki. Rzeźba, którą kilka dni temu zamontowano w Miejscu Kłodnickim, przedstawia koziołka strażaka w hełmie, dzierżącego wąż z tryskającą wodą. Niestety, już znalazł się wandal, który ją uszkodził.

„Zwracamy się z prośbą do osoby odpowiedzialnej za zniszczenie naszego Koziołka. Kimkolwiek jesteś, cokolwiek Tobą kierowało podczas dewastowania naszego dobra wspólnego, prosimy zwróć przynajmniej oderwaną od całości część (strumień wody). Wtedy mamy możliwość naprawienia szkody. Taka piękna ozdoba się u nas pojawiła a już ktoś musiał to zniszczyć! Co Tobą kierowało? Aż tak bardzo Ci to przeszkadzało?
Prosimy, zwróć oderwany element. Jeśli jest Ci wstyd zrobić to osobiście, wrzuć go do skrzynki pocztowej na budynku OSP” – zaapelowała w sobotę rada osiedla z Miejsca Kłodnickiego.

20 KOMENTARZE

 1. Mało jest durniów w naszym społeczeństwie ? Zdemoluje dla samej hecy bo innego logicznego wyjaśnienia nie znajduje w tej sytuacji. Taki sam idiota jest wśród piszących pod artykułami KK24 stale się podszywa pod innych i wypisuje brednie i idiotyzmy w tym o kopaniu rowów itp. Bęcwał podnieca się tym czy co ? Nasze społeczeństwo totalnie schamiało nie ma to tam to….

 2. A otoczenie gdzie stoi ta figurka jak widać piękne i estetyczne. Może ktoś chciał tym strumieniem umyć ten plac. Bardzo ładnie też komponuje się podstawa figurki do bruku betonowego, miara wsiowej elegancji.
  To trzeba umieć na prawdę, zrobić coś fajnego i spieprzyć efekt.

 3. Po prostu woda podrożała i ktoś zakręcił kurek… Tak na poważnie, to, pewnie jakiś menel spieniężył na złomie – bo nomen omen, pić mu się chciało.

  • Następne będą Koziołki: rada miasta z POKO prowadzący do świetlistej przyszłości miasta możliwości.
   Twoja inwencja jest słaba podszywaczu OBYWATEL. Staraj się dalej.

 4. Polak, (wiem, bo Polska jest wolna od obcych, którzy nie są tu mile widziani) UKRADŁ metalową wodę. No cóż czego się można spodziewać po potomkach Wandalitów.

 5. Kolejny anonimowy cymbał – co uszkodził koziołka – chcący chociaż w ten sposób zaistnieć👎 👎👎👎
  Może nawet przechwala się wśród podobnych mu kolegów-cymbałów, że o jego prymitywiźmie to piszą nawet w gazetach i portalach😕

 6. Może zamiast obrażać kogoś za coś co mogło stać się przypadkiem należałoby podziękować za to że usunął zagrożenie bo to coś postawione w pierwotnej formie i akurat w tym miejscu nikomu nie pomagało ani nie dodaje uroku tylko stwarzało zagrożenie dla biegających dzieci .

Skomentuj