Było 50, jest 30 km/h. Ograniczenie prędkości na moście Ludwikowskiego. Chodzi o bezpieczeństwo

9

Od kilku miesięcy w rejonie mostu im. Wiktora Ludwikowskiego obowiązuje ograniczenie prędkości. Zgodnie z przepisami można poruszać się tam maksymalnie do 30 km/h.

Ulica Xawerego Dunikowskiego jest jedną z głównych arterii, łączących Koźle z Kędzierzynem. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, w rejonie mostu im. Wiktora Ludwikowskiego pojazdy mogą poruszać się z maksymalną prędkością 30 km/h.

Z redakcją skontaktowali się czytelnicy, którzy zadali pytanie, z czego wynika zmiana. Jak informuje Urząd Miasta w Kędzierzynie-Koźlu, przyczyną wprowadzenia tymczasowej zmiany organizacji ruchu jest bezpieczeństwo zmotoryzowanych.

– Znak ograniczenia prędkości został ustawiony ze względów bezpieczeństwa, co wynikało z opinii ekspertów. Po wzmocnieniu barierek i odpowiednim wyprofilowaniu krawężników na moście znak może zostać zdemontowany. Wymaga to jednak wprowadzenia zmiany w obowiązującej organizacji ruchu. W tym kierunku wszczęta została już odpowiednia procedura – informuje Piotr Pękala z Urzędu Miasta.

9 KOMENTARZE

 1. Robili remont postawili znaki i po remoncie nie sciągneli. Teraz głupie tłumaczenie. A pieski teraz mogą kasiorkę trzepać. Tam nikt nie jedzie 30km/h.

 2. To jest taka eko-hipokryzja.
  Zamykają kopalnie, ceny prądu i gazu kosmiczne a wszelkimi sposobami gdzie się da zwalniają ruch żeby auta tą samą odległość przejeżdżały trzy razy dłużej – i spalinki lecą sobie w atmosferę…
  Oczywiście, jak zawsze, dla „naszego bezpieczeństwa” tak jakbyśmy byli jakimiś upośledzonymi, którzy nie potrafią sami zadbać o swoje bezpieczeństwo….

  • To racja,służby,policja,urzędnicy dbają o nas jakbyśmy byli nierozgarniętymi dziećmi.
   teksty w stylu….to dla waszego bezpieczeństwa,staramy się zapewnić mieszkańcom..

 3. Potem się dziwią, że ktoś nie przestrzega ograniczeń prędkości jak są postawione debilne znaki. Przecież to jakiś idiota zostawił po remoncie (jak już tu ktoś wspomniał) a teraz z nas (kierowców) urzędasy robią w wała jakimiś głupimi tłumaczeniami.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj