Rajdowcy na ulicach Kędzierzyna-Koźla. 73. Samochodowy Rajd Energetyków

2

W sobotę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim odbył się już 73. Samochodowy Rajd Energetyków „Karnawał 2020” organizowany przez automobilklub Kędzierzyn-Koźle.

W zawodach wzięło udział 20 załóg z całej Polski. Trasa zakładała dwa odcinki o długości 24 kilometrów. Podczas rajdu kierowcy rozwiązywać musieli zadania i szukać wiz. Start miał miejsce na parkingu Restauracji Ogrodowa na Pogorzelcu.

Podczas wykonywania trasy w mieście rajdowcy musieli przestrzegać obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Po zakończonym rajdzie odbyła się próba sprawnościowa, gdzie kierujący musieli wykazać umiejętności panowania nad pojazdem. Meta rajdu znajdowała się przy restauracji „Night Club 2000” w Sławięcicach.

Wyniki:
W klasyfikacji ogólnej kierowca/pilot:

I miejsce – Marcin Lutek i Monika Wojtkowiak z Mysłowic.
II miejsce – Jacek Sobczyk i Bartosz Hyrja z Mysłowic.
III miejsce – Artur Samborski i Grzegorz Sroka z Krakowa.

W klasyfikacji zespołowej:
I miejsce – Automobilklub Mysłowicki.
II miejsce – Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski.
III miejsce – Opolskie Stowarzyszenie Automobilistów.

W próbie sprawności:
I miejsce – Bartłomiej Parafiuk.
II miejsce – Marcin Lutek.
III miejsce – Jacek Sobczyk.

 

2 KOMENTARZE

  1. Pseudo-rajd. Rajdy to wyścigi. Walka z czasem na zamkniętej trasie wyłączonej z ruchu gdzie nie obowiązują ograniczenia prędkości. A takie coś???????? To kpina z rajdów.

    • Panie, ja znam rajdy piesze. Też ograniczeń prędkości nie było. 3 piwa jeden w 10 minut, a inny w 2 minuty. Walka z czasem była na nie zamkniętej trasie. Czasem jak ktoś na pakę wsiadał, albo na furmankę, to była kpina z rajdów. Czuwaj!!!

Skomentuj