Policjanci sprawdzają osoby na kwarantannie. Monitorują też, co dzieje się na zamkniętych placach i w lokalach

16

Policjanci z Kędzierzyna-Koźla oprócz codziennych zadań, są również zaangażowani w walkę z koronawirusem. Od kilku dni z każdej strony płyną apele, aby osoby które mają taką możliwość ograniczyły wychodzenie z domu. Niestety nie wszyscy, którzy mogą pozostać w miejscu zamieszkania rozumieją powagę sytuacji i się do tego stosują.

Dlatego też mundurowi z Kędzierzyna-Koźla dbając o bezpieczeństwo mieszkańców patrolują ulice i sprawdzają, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno być ograniczone, stosują się do zaleceń. Nadzorują także miejsca publiczne w których najczęściej spacerują i grupują się mieszkańcy. Policjanci kontrolują m.in. miejsca popularne wśród dzieci i młodzieży oraz sprawdzają place zabaw i siłownie zewnętrzne, które w naszym mieście zostały zamknięte. Napotkane grupy osób funkcjonariusze wzywają do rozejścia się i udania się do miejsca zamieszkania.

W ramach działań związanych z walką z koronawirusem kędzierzyńsko-kozielscy funkcjonariusze wspierają także służby sanitarne, codziennie sprawdzając czy osoby objęte kwarantanną stosują się do zaleceń i pozostają w wyznaczonych miejscach, a także dopytując czy osoby te nie potrzebują pomocy.

Mieszkańcom objętym kwarantanną przypominamy o możliwości korzystania z darmowej aplikacji „Kwarantanna domowa”

Więcej na temat aplikacji „Kwarantanna Domowa” na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Kolejny raz apelujemy o odpowiedzialność, rozwagę i poważne podejście do zaleceń!

16 KOMENTARZE

 1. 13 marca 45-latek wrócił ze służbowej podróży, którą odbył jako kierowca tira do Niemiec. Od początku po powrocie gorączkował i kaszlał. 16 marca skontaktował się z sanepidem, a ten zdecydował, że powinien przebywać w warunkach kwarantanny domowej. 20 marca sanepid zdecydował o przeprowadzeniu testów na obecność koronawirusa. Specjalistyczna karetka miała pobrać od niego próbki w niedzielę. Nie zdążyła, pacjent zmarł w sobotę w nocy, 21 marca.

  • Oj tam Oj tam. Ważne przecież że szpital jednoimienny mamy. Przekształcony. A jakże. Maseczki i testy to już powinniśmy kupić sami, jeśli chcemy żyć.

 2. W ciągu pięciu lat rządów PiS przekazał Rydzykowi ponad 214 milionów polskich złotych z pieniędzy podatników. Teraz w trakcie epidemii podatnicy robią zrzutkę na walkę z epidemią.

  • A Polska Fundacja Narodowa, ta od wykładu (30 minutowego) Maciory z tym młodym lodorobem w USA dała właśnie 1 mln. To tyle ile dali na noc polską w NBA.

  • Mój drogi, nie wiem czy wiesz ale Muchomor Toruński prosi o datki, babcie nie mogą biegać do pekao, by stać w kolejce, spotkać koleżankę i przelać na cel tego Belzebuba.

 3. Muszą pilnować ludzi …ale służba to służba !! Szkoda że nikt rano na PKS w koźlu nie przyjrzy się grupie młodych cyganów zaczepiających ludzi !!!!!!!

  • Ci cyganie robią się coraz bezczelniejsi. Zbierają na „bułki”, domagając się pieniędzy. Dzisiaj np. straszyli starszych ludzi zbliżając się na bardzo bliską odległość i kaszląc bez zasłaniania ryja.
   Nawet podejrzewano ich, że są sprawcami stłuczonych szyb wystawowych w kilku sklepach w Koźlu.

 4. Tak wszystkiego pilnują? A to ciekawe …te foteczki ładnie wyszły ,szkoda tylko ze po parkach sprawdzają a DZIENNIE w centrum miasta – przy rynku lub pod” Lewiatanem” lub „Kasią” stoi grupka ludzi którzy ” zbierają ” od ludzi na picie itp …raz mlodsi raz starsi ,ostatnio przewaznie polacy lub mieszani ,bo bywa że i tacy szukają kumpli i zaczepiają ,zwykla patola ! Ciekawi mnie też na co idą te miliony na walkę z wieusem które są ostatnio często przekazywane jak pidaje tv i internet …bo uważam że przynajmniej maseczki i środki do dezynfekcji powinny być rozdawane gratis .Słabo państwo dba o ludzi ,samymi zaostrzeniami nie omogą ,tym bardziej że znam kilka przypadków gdzie służby niby odpowiwdzialne za pilniwanie olwwają ludzi którzy łamią zasady kwaranranny …i myślę że każdy się już z tym spotkał. Zdrowia ?

 5. Wszyscy wiemy ze nasza policja podchodzi tylko do żuli jak gdzieś piją ,a jak stoja dziennie grupami przy rynku w Koźlu ciawusy i inne gnojki które zaczepiają ludzi bo chcą kasy na ćanie to nikt tego nie rozgania ,żal normalnie ze takie patrole zarobione ta jazda po parkach że czasu brak na normalna prace ! Za co mają płacone ?!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj