23 tys. zł na założenie własnej firmy, a potem 2 tysiące miesięcznie. Zapisy do programu właśnie ruszyły

13

Marzysz, aby być szefem i prowadzić własną firmę jeszcze przed trzydziestką? W osiągnięciu tego celu wesprze Cię Wojewódzki Urząd Pracy. „Opolskie z POW ERem” to program, który pomaga zdobyć nie tylko niezbędną wiedzę, ale i bezzwrotną dotację na działalność gospodarczą. Zapisy właśnie ruszyły!

W ramach projektu osoby w wieku 18-29 lat mogą ubiegać się o dotację na założenie i prowadzenie własnego biznesu. Do zdobycia na jego rozkręcenie jest aż 23 tysiące złotych. Można również ubiegać się o wsparcie pomostowe, wypłacane przez pierwsze pół roku funkcjonowania działalności, które wyniesie około 2 tysięcy złotych brutto miesięcznie.

Program Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu gwarantuje również szkolenia. Realizowane w formie zdalnej, obejmować będą zakres wiedzy na temat zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. Kandydaci zgłaszać się mogą do końca miesiąca. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie: www.dotacjepower.wup.opole.pl oraz w ulotkach.

13 KOMENTARZE

 1. Dobrze, że rządzi PIS. Mamy 28 mld nadwyżki budżetowej, najniższe bezrobocie od 30-tu lat, największe zapasy walutowe i złota, niskie podatki, mocną i umacniającą się złotówkę wobec dolara i euro.
  Mamy mądrych i kompetentnych rządzących. A opozycja? Każdy, myślący niezależnie, widzi, że opozycja nie ma pomysłów, nie ma konstruktywnego programu. Jedyny plan to ***** ***.
  ?
  PS
  Niedługo otwarcie przekopu Mierzei Wiślanej.
  Teraz już nikt nie powie, że niepotrzebnego.

  • Dzięki, towarzyszko Alino. Za ten komentarz znowu na konto dostaniesz 20 groszy brutto. Tylko zawsze przepisuj dokładnie wszystko, co dostajesz w przekazie z Nowowiejskiej, bo inaczej Pan Prezes znowu rozwolnienia dostanie, a przecież nie lubisz wylizywać mokrych pampersów, wolisz jego suche rodzyny. No to do dzieła! Piszcie towarzyszko dalej.

   • Przepraszam, trochę przesadziłam z tą całą opozycją. Konfederacja, jako jedyna partia opozycyjna, ma jasny i czytelny program pod którym podpisuję się obiema rękami.
    A co do 20 groszy brutto to takie były podwyżki emerytur za Tuska. Teraz podwyżki emerytur wyrównują inflację i wzrost średniej płacy. Tak, że nie kłam @Skarbnik. Radzę Ci – przestań oglądać TVN24 i zacznij normalnie kierować się swoim rozumem i faktami.
    A towarzyszką nigdy nie byłam i nie będę. Ty lepiej spójrz w lustro a zobaczysz tam żołnierza Tuska.

    • Dodam jeszcze i to.
     Tankowałam dzisiaj na Orlenie PB95 po 6,34 za 1 litr.
     Mam w czasie lipiec, sierpień trzy tankowania do 50l każde z upustem 30 gr na litrze. Jeśli i za to nie można pochwalić PIS-u to Wam wszystkim, przeciwnikom PIS-u serdecznie współczuję. Powinniście się leczyć z nienawiści.
     ?
     PS
     Wcześniej obniżono VAT na paliwo na 8% !!!

     • a ja tankuję na innej stacji i nie mam limitu tankowań i płacę mniej niż ty na tym ojlenie. dziękuję za to pisowi, czopkom go wspierającym i tobie alina za te zachwyty.

     • Oj Alina, Alina!!! Paliwo na shellu jest tańsze niż u obajtka od dawna, a większych mozgoczepow i popaprancow nie ma żadnej innej partii, tak że zastanów się nad tym.

     • Ale ty kobieto masz zrypany mózg, ale to chyba da się leczyć, jeżeli nie to woda z Odry może Ci pomoże ???

 2. Alina, ja brzydzę się wszystkimi politykami. Brzydzę się też takimi ludźmi jak Ty, bo albo udajesz, że widzisz tylko to co w tvp puszczą. Może jesteś taka naiwna? Niestety nie zwalnia Cie to z odpowiedzialności. To wszystko gnije od środka, do wyborów może i Ty zdążysz to zauważyć. Szkoda tylko, że ta lekcja będzie bardzo dla nas wszystkich kosztowna. Mam nadzieje, że jak się okaże, że zmienisz zdanie, ogłosisz to tak samo szumnie jak obecne zachwyty nad rządem.

  • Ja nie chwalę bezkrytycznie obecnie rządzacych. Po prostu podaję fakty. Z nich wynika, że na razie PIS rządzi dobrze i ma dobre wyniki makroekonomiczne. Więc dlaczego mam ich gnoić. Jeśli PO zaproponuje jakiś rozsądny program społeczno-gospodarczy to pewnie ich poprę. Lecz na razie są beznadziejni.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj