23-latka pędziła w obszarze zabudowanym z prędkością 124 km/h. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy

4

Jazda samochodem z nadmierną prędkością to nie tylko ryzyko utraty prawa jazdy, ale przede wszystkim zagrożenie dla życia i zdrowia samego kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 23-letniej kierującej, która w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 124 km/h.

W piątek, około godziny 20:30  policjanci z kędzierzyńsko-kozielskiego ruchu drogowego, zatrzymali w Polskiej Cerekwi volkswagena. Kierująca tym pojazdem 23-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego na obowiązującej „pięćdziesiątce” jechała z prędkością 124 km/h. W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 74 km/h policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo kierująca została ukarana mandatem, a na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, dlatego apelujemy o rozwagę i stosowanie się do ograniczeń prędkości na drodze.

Źródło: Policja Kędzierzyn-Koźle

4 KOMENTARZE

  1. Za taką jazdę powinno się ODBIERAĆ samochody. 😉 Mam nadzieję, że nowa ustawa da taką możliwość 👍

    Potencjalnych MORDERCÓW należy tępić z całą bezwzględnością 😠 😎

    • Sam jesteś mordercą, mam przejechane 2 mln km. i często na każdej kategorii dróg spotykam niedorajdów którzy powinni jeździć na rowerach górskich a nie samochodami, to właśnie przez nich jest większość wypadków, to oni blokują drogi doprowadzając do sytuacji które nie mieszczą się w głowie normalnie jeżdżących i jeszcze udają niewiniontka w razie wypadku.

Skomentuj