22-latek znacznie przekroczył prędkość na obwodnicy – stracił prawko i zapłaci 1500 złotych mandatu

12

Przypominamy, że nowy taryfikator mandatów już wszedł w życie. Warto się z nim zapoznać. Nowe regulacje wprowadzają między innymi wyższe mandaty za wykroczenia, które stanowią jedne z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Przekonał się już o tym kierowca seata, który jechał z nadmierną prędkością. Mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego za przekroczenie prędkości oprócz otrzymania wysokiego mandatu i punktów karnych, stracił także prawo jazdy.

Nowy taryfikator mandatów  wszedł w życie. Już w pierwszym dniu nowego roku przekonał się o tym kierowca seata. Mężczyzna około godziny 15:00 w Kędzierzynie-Koźlu na Al. Armii Krajowej na odcinku gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 103 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

W związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym o 53 km/h policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo zgodnie z nowo obowiązującym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1 500 zł, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Jazda z właściwą prędkością ma duży wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

12 KOMENTARZE

  1. Spokojnie, już jutro będzie siedział za kierownicą. Zalecam policji łapać takich przepisowych kierowców, mają coś do ukrycia…

  2. No tak! Właśnie tak to wygląda gdy na obwodnicy która w teorii miała przyspieszyć ruch buduję się co 500 m. przejścia dla pieszych i umożliwia nierobów smerfom czaić w krzakach i lopac gapowiczów.

  3. według prasy wicepremier do spraw bezpieczeństwa też łamie przepisy, tylko on nie ma prawa jazdy ani konta to mogą mu nagwizdać

Skomentuj