Ile kosztuje i gdzie kupić ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu

1

Pobyt w szpitalu z pewnością nie jest przyjemnym doświadczeniem. Niejednokrotnie pociąga również za sobą dodatkowe koszty, nawet jeżeli korzystasz ze składek z ubezpieczenia zdrowotnego. Z tego względu niektóre osoby decydują się na wykupienie dodatkowej polisy. Zyskujesz dzięki niej gwarancję otrzymania finansowania za każdy dzień spędzony w placówce medycznej. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać takie środki? Na czym dokładnie polega dodatkowe, prywatne ubezpieczenie zdrowotne? Ile to kosztuje?

1. Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek pobytu w szpitalu – jak to działa?

2. Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu?

3. Wypłata środków

Nawet jeżeli ty lub twoi bliscy podlegacie obowiązkowi ubezpieczenia zdrowotnego i płacicie składki, dodatkowa polisa może się przydać. Sporo informacji na jej temat znajdziesz na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/zdrowotne/a/ubezpieczenie-od-pobytu-w-szpitalu/433.html.

Ubezpieczenie zdrowotne na wypadek pobytu w szpitalu – jak to działa?

Ubezpieczenie na wypadek hospitalizacji możesz wykupić w towarzystwie ubezpieczeniowym jako osobny produkt lub jako dodatek do polisy na życie. Jego działanie jest proste: za każdy dzień spędzony w szpitalu – ze względu na chorobę, wypadek lub zabieg operacyjny – otrzymasz konkretne środki, nawet kilkaset złotych. To dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne, które działa poza ubezpieczeniem zdrowotnym finansowanym w ramach NFZ. Trzeba jednak mieć świadomość, że nie każdy pobyt w placówce medycznej jest kwalifikowany jako zdarzenie ubezpieczone.

Szczegółowe uzgodnienia znajdziesz w podpisanej umowie. Każde towarzystwo dokładnie definiuje, jaki rodzaj hospitalizacji umożliwia wypłatę świadczenia. Na liście wykluczeń przeważnie uwzględnia się:

  • hospicja i placówki dla przewlekle chorych,
  • oddziały odwykowe i placówki leczenia odwykowego,
  • sanatoria i uzdrowiska,
  • ośrodki, szpitale i oddziały rehabilitacyjne,
  • oddziały dzienne.

Najczęściej pobyt uprawniający do wypłaty środków musi trwać przynajmniej 4 dni. Zdarza się, że świadczenie będzie wypłacony także za krótszy pobyt, ale dotyczy to chemioterapii, radioterapii lub pobytu na oddziale intensywnej terapii po nieszczęśliwym wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu?

Indywidualne ubezpieczenie zdrowotne nie jest dużym wydatkiem. Mimo że oferty towarzystw są do siebie zbliżone, bo i pole manewru finansowego pozostaje raczej niewielkie, mogą różnić się w dość istotnych szczegółach. Niektóre z nich zweryfikujesz, korzystając z porównywarek, takich jak ubezpieczeniaonline.pl. Uzyskasz jednak w ten sposób jedynie orientacyjne wartości. Znaczna część towarzystw posiłkuje się szeregiem indywidualnych kryteriów: wiekiem, stanem zdrowia, ryzykiem zachorowania.

Duże znaczenie ma to, czy wykupujesz taką polisę indywidualnie czy w ramach ubezpieczenia na życie oraz czy dołączysz do niej pakiet ubezpieczenia zdrowotnego członka rodziny. Te wszystkie zmienne mają wpływ na to, ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne wykupione w ramach dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego, wykraczającego poza świadczenia proponowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Wypłata środków

Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacą pieniądze – od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych – za każdy dzień leczenia szpitalnego. Całość zostanie jednak przekazana na twoje konto łącznie, jako suma za wszystkie dni spędzone w hospitalizacji. Warunkiem niezbędnym do przekazania środków jest przedstawienie wypisu ze szpitalu, w którym określono czas leczenia. Oznacza to więc, że odszkodowanie zostanie ci wypłacone już po zakończeniu leczenia.

Materiał promocyjny

 

1 KOMENTARZ

  1. Bzdury piszecie!!! Mimo że jeszcze trochę brakuje mi do 60 zawał serca który przeszedłem 12 lat temu zdyskwalifikuje mnie do tego aby ja kakolwiek firma zgodziła się podpisać że mną umowę na ubezpieczenie leczenia szpitalnego, pobytu czy operacji a próbowałem we wszystkich znaczących firmach ubezpieczeniowych. Także nie piszcie bzdur puki człowiek jest zdrowy i płaci wszystko w porządku a po przekroczeniu magicznego 55 roku życia następuje magiczna zmiana warunków ubezpieczenia.

Skomentuj